^

Depilační krémy na obličej

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jakékoli vady pleti ženy velmi rozrušují. Nadměrná vegetace zvláště kazí ženský vzhled a náladu, takže byla vždy odstraněna všemi možnými prostředky. Krémy na depilaci obličeje bezbolestně a snadno pomáhají k čisté a atraktivní pleti. Jemně čistí vlasy, aniž by narušily jejich kořínky.

Odstraňování chloupků na obličeji depilačním krémem

Mnoho lidí praktikuje odstraňování chloupků na obličeji depilačním krémem kvůli jeho pohodlí a jednoduchosti. Ve skutečnosti má postup několik skutečných výhod. Je to bezbolestné, netraumatické, levné a poskytuje dlouhodobý výsledek. Jak fungují depilační krémy na obličej při kontaktu s pokožkou?

Pokud žiletka, cukrová pasta, vosk nebo elektrický depilátor působí mechanicky, tedy chloupky stříhají nebo vytrhávají, pak krémová depilace patří k chemickým metodám. Krémová hmota je rozpustí, ale také nezničí žárovku. Hlavní složkou je kalciumteolglykolát. Proměňuje keratin, protein vlasů, do tekutého stavu, díky čemuž se vše dohromady snadno smyje vodou. O depilované místo se starají další komponenty.

 • Pro suchou pleť je lepší zvolit přípravek s vysokým obsahem olejů, pro mastnou a kombi - s výtažky z heřmánku, měsíčku a podobných bylinek. Olivový olej je všestranná složka.

Část krému jde do hloubky, kde ničí podkožní část chloupků. Díky tomu zůstává povrch čistý několik dní a chloupky pak dorůstají tenčí a v menším počtu.

Pokud přísně dodržujete pokyny, pak je chemická depilace neškodná. Výjimečně se může objevit podráždění, alergie, na velmi jemné pokožce je možné popálení. Zvláštní pozornost by měla být blondýnky s tenkou kůží. Aby se předešlo problémům, doporučuje se provést test na malé ploše pokožky. Kromě toho nepoužívejte mýdlo a pleťové vody na bázi alkoholu.

Jelikož kosmetika tohoto druhu většinou nevoní zrovna příjemně, je nutné proceduru provádět ve větrané místnosti nebo se zapnutou digestoří. Pokud je to možné, v nepřítomnosti dětí nebo dospělých náchylných k alergiím.

Indikace Depilační krémy na obličej

Snad ne každý ví, že kromě depilace existuje i epilace. Rozdíl je v tom, že postup epilace odstraňuje chloupky spolu s žárovkou, to znamená po dlouhou dobu - téměř navždy. A depilace ničí jen viditelnou část každého chloupku, takže brzy zase společně „vytrčí“ z pokožky a stanou se více či méně viditelnými.

Depilační krémy na obličej eliminují chloupky jakékoli délky. Doporučuje se je používat maximálně dvakrát týdně.

Krémy na depilaci obličeje se používají v následujících případech:

 • v přítomnosti bohatých vlasů na obličeji, a nejen;
 • u mužů - s alergií na každodenní holení.

V některých případech jsou indikacemi pro použití profesionální požadavky na speciality (například pro sportovce).

Formulář vydání

Názvy depilátorů ne vždy naznačují jasný účel. Některé obličejové depilační krémy se používají výhradně na obličej, jiné jsou vhodné na jiné části těla. A naopak. Není vhodné experimentovat na vlastní pěst, protože na různých místech má kůže nestejnou citlivost a vlasy mají různou tuhost; je lepší používat léky podle pokynů nebo po konzultaci s kosmetologem.

Mnoho výrobců nabízí celé řady přípravků určených k odstranění chloupků na všech problémových partiích a pro všechny typy pleti. Mezi ně patří Veet, Sally Hansen, Byly depil gold, Byly aloe, Nad`s, Lady Caramel, Avon, VELVET Camomile, Batiste, Bielenda Vanity, Eveline, Fytokosmetika, Tanita, Vitex, Sanico. V této kosmetické hojnosti není pro muže těžké najít pro své potřeby značkový depilátor.

Byly depil zlaté

Název Byly depil gold je pravdivý: depilační krém na obličej této značky obsahuje částečky kosmetického zlata. Má zklidňující vlastnosti, díky kterým se používá k odstranění ochlupení z nejcitlivějších oblastí těla. Ušlechtilý kov chrání před bolestí během a podrážděním po proceduře.

 • Sada obsahuje tubu a plastovou špachtli. Při aplikaci na obličej účinné látky rozpouštějí vlasové stvoly, aniž by poškodily pokožku.

Další složky pečují o povrch pokožky: hydratují, zjemňují, vyhlazují. Koloidní zlato, obsažené v depilačním složení, stimuluje dýchání a buněčný metabolismus, zpevňuje a vyhlazuje obličej. V tomto případě je výsledek uložen po dlouhou dobu.

Procedura s Byly depil gold je jednoduchá a snadno proveditelná doma. Krém se rovnoměrně nanáší na pokožku omytou teplou vodou a osuší se špachtlí - v místech, kde by měla být odstraněna vegetace. Po 5 minutách se ji snaží odstranit spolu s vlasy. Pokud nejsou zcela odstraněny, produkt se nechá ještě několik minut působit. Hmota se také smyje teplou vodou, jemně se suší, aniž by se třel obličej.

Aby se předešlo nežádoucím následkům, není možné prodloužit proceduru na více než 10 minut. Nedepilujte, pokud je pokožka podrážděná, pokrytá ranami, vyrážkami nebo novotvary.

Byly aloe

Jedním z jemných a k pokožce šetrných depilačních krémů na obličej je Byly aloe s unikátním 100% přírodním složením. Jedná se o španělský produkt obsahující aloe a extrakt ze stromu Boswelia Serrata. Aloe hydratuje, změkčuje pokožku vystavenou proceduře. Extrakt chladí a zklidňuje, předchází zánětům a předchází nepohodlí.

Procedura se provádí na umyté a vysušené pokožce obličeje. Účinek je předem testován na malé ploše. Krém se nanáší a roztírá v tenké vrstvě. Nechte pět minut působit, poté si důkladně umyjí ruce. Pokud se chloupky nedají dobře odstranit, počkejte ještě pár minut a poté přípravek smyjte teplou vodou. Osušte pokožku bez tření, na konci procedury použijte ubrousek, který je připevněn k přípravku. Ubrousek je potřebný ke zvlhčení a zklidnění pokožky.

Udělejte vše podle návodu. Neaplikujte lék na podrážděná, zanícená, sluncem spálená a poškozená místa, stejně jako na krtky a jiné novotvary. Krém by neměl zůstat na pokožce déle než 10 minut.

Veet

Veet France je jedním z nejznámějších vývojářů a výrobců depilačních produktů. Gely, spreje, krémy na depilaci obličeje se vyrábějí v lahvičkách, tubách, válcích, s dávkovači a všemi druhy přísad ve složení - to vše pro efektivitu a pohodlí zákazníků.

 • Tradiční tuby jsou podle recenzí z praktického hlediska nejlepším obalem.
 • Je vhodné použít lék vybavený dávkovačem.
 • Spreje jsou považovány za neekonomické, protože při husté aplikaci stačí jedna lahvička pouze na jeden postup.
 • Veet na depilaci ve sprše mnohé zklamal. Ukazuje se, že při aplikaci podle pravidel neodstraňuje chloupky.

Francouzský krém je určen pro zranitelnou pokožku, používá se na velké plochy pokožky, ale osvědčil se na obličeji. Veet Hair Lightening a další přípravky této řady jsou žádané. Na rozdíl od většiny ostatních značek, Veet voní celkem snesitelně.

Krém se nanáší na čistý obličej v místech ochlupení. Vydržte dost času na to, abyste na chloupky působili, a odstraňte špachtlí nebo houbou. Měli byste se pohybovat proti růstu, jemně odstranit krémovou hmotu s oddělenými chloupky a bez poranění pokožky. Poté se ošetřené místo důkladně umyje a vyčistí. Procedura se považuje za dokončenou po namazání tonikem nebo výživným krémem. Taková péče zklidňuje a chrání před podrážděním.

Sally Hansenová

Produkty Sally Hansen US jsou klasifikovány jako luxusní. Uživatelé se domnívají, že vysoká cena je oprávněná. Počínaje balíčkem: každý depilační krém na obličej této značky se prodává spolu se špachtlí, kartáčkem, lahvičkou balzámu na ošetření depilované oblasti. Velkým plusem je vysoká kvalita a minimum nežádoucích reakcí. Vydrží dlouho i při použití nejen na obličej, ale i na oblast bikin.

 • Při odstraňování antén byste měli držet drogu nad rtem nebo na bradě po dobu 3-8 minut, poté ji opatrně odstraňte vatovým tamponem. Poté důkladně omyjte vodou bez mýdla a namažte dodaným balzámem s vitamínem E.

Podle recenzí vlasy dorůstají pomalu, jsou lehčí a tenčí než dříve. Mezi výhody patří hospodárnost při používání. Nevýhodou je „chemický“ zápach a pravděpodobnost popálení při nesprávném použití. Výrobce varuje: je přísně zakázáno aplikovat lék na obočí a v oblasti očí.

Sally Hansen nabízí řadu krémů pro odstranění a zesvětlení nežádoucích chloupků. Krém se štětcem-aplikátorem je vytvořen podle nového vzorce. Obsahuje avokádový olej a čajovníkový med, slibuje okamžitý účinek a úplnou absenci nepohodlí.

Avon

"Bezvadná hladkost" - tak nazvali tvůrci krému na depilaci obličeje od Avonu. Klasifikován jako prostředek masového trhu. Jedná se o speciální krém, který nejen odstraňuje nežádoucí vegetaci, ale také o pokožku jemně pečuje: hydratuje a zklidňuje. Luční olej dělá povrch dermis měkký a jemný. Chemické složky jsou vyváženy dalšími přírodními látkami: oleji a extrakty. Bambucké máslo, aloe, vilín, jojoba, semínka amarantu, kůra vrby bílé – tyto ingredience jsou určeny pro péči o pokožku po depilaci.

 • Balení je vybaveno zkoseným výtokem, který usnadňuje aplikaci. Droga má charakteristický zápach, ale ne tak ostrý jako například depilátory na nohy. Ani to však není nic příjemného.

Před hlavním postupem by měl být proveden test na alergii. Obvykle krém účinkuje do dvou a půl minuty. Čas lze prodloužit, maximálně však 8 minut. Depilátor lze snadno odstranit pomocí kapesníčku.

Při vysoké citlivosti kůže mírně brní, je možná hyperémie, která brzy zmizí. Na to vše upozorňuje dlouhý návod přiložený v kartonovém obalu.

Podle recenzí může nepohodlí v místě depilace přetrvávat až do druhého dne. Účinek trvá v závislosti na individuálních vlastnostech - od týdne do dvou.

Evelyn

Oblíbená značka Evelyn zaujímá v cenách střední segment, takže mnozí považují poměr ceny, hospodárnosti a kvality krémů na depilaci obličeje či těla za optimální pro spotřebitele.

 • Ultra jemné, ultra rychlé, ultra výživné, 9B1, expresní krémy s aloe, mořskými minerály, pro citlivou pokožku - to je neúplný seznam depilačních produktů od polských kosmetologů.

Celkem Evelyn nabízí 15 druhů produktů, vytvořených jak pro univerzální použití, tak pro jednotlivé zóny. Obsahují inovativní složky, extrakty a organické oleje, hedvábné proteiny, antioxidanty, zohledňují typ a stav pokožky.

 • Ultra jemná řada od Evelyn byla vytvořena pro citlivou pokožku náchylnou k vysušování, podráždění a rozšiřování kapilár. Vyžaduje jemnou péči, kterou dokážou poskytnout krémy 9v1 a Bio Depil.

Kromě depilačního účinku jsou oba produkty obohaceny o antioxidanty podporující mládí. Aloe vera a proteiny činí pokožku hedvábnou. Vzhledem ke zpomalení růstu chloupků lze depilaci provádět méně často než u jiných léků.

Příznivci Evelyn objevili další praktickou aplikaci krému: ukázalo se, že dokonale zjemňuje keratinizovanou pokožku na patách. Postup je obvyklý: po koupeli se tato místa překryjí silnou vrstvou hmoty, po 10 minutách se smyjí a potřou pemzou. Poté jsou paty namazány výživným krémem. Brzy budou vypadat jako miminko.

Depilační krém na obličej se zlatem

Pravé kosmetické zlato je účinnou složkou speciálních depilačních krémů na obličej. Částice drahého kovu dodávají pokožce přirozený lesk, zklidňují citlivá místa, zabraňují bolesti, podráždění a nepohodlí. Koloidní zlato podporuje buněčnou výměnu plynů, obnovuje a napíná pokožku. Depilační krémy na obličej se zlatem rozpouštějí chloupky bez poškození povrchu a pečující látky hydratují a zjemňují pokožku.

Laboratoř Byly vyvinula celou řadu vysoce kvalitních produktů hygieny a péče o tělo, včetně těch depilačních. Vybrané přírodní ingredience, profesionální zkušenosti a kreativní řešení kosmetologů nám umožňují vyrábět účinné produkty, které si získaly oblibu v mnoha zemích.

 • Depilační krém s obsahem zlatých částeček dokonale plní svůj úkol, navíc hydratuje a rozzáří povrch pokožky. Zlato je totiž nejen drahý kov, ale také nejlepší antioxidant, díky kterému se pokožka stává zářivou a zdravou.

Díky dalším látkám pokožka změkne, zadrží vlhkost a zůstane chráněna před vnějšími podrážděními. Vhodné pro jakoukoli pokožku, zejména velmi citlivou.

Krém se zlatem se udržuje na obličeji po dobu 8-15 minut, v závislosti na dosaženém účinku. Pokud dojde k podráždění, hmota by měla být okamžitě omyta. Mimochodem, nedoporučuje se aplikovat na podpaží, v blízkosti očí, nosu, hrudníku. Depilace se také neprovádí v místech pokrytých bradavicemi, ekzémy nebo ranami. V případě náhodného kontaktu s očima je okamžitě vypláchněte čistou vodou a proveďte první test.

Farmakodynamika

Informace o farmakodynamice depilačních krémů na obličej nebyly nalezeny.

Farmakokinetika

Informace o farmakokinetice obličejových depilačních krémů nebyly nalezeny.

Dávkování a aplikace

Depilátory jsou určeny pro vnější použití. Procedura s použitím krému na depilaci obličeje je krátká a bezbolestná. Vegetace se odstraňuje bez poškození kořenů, takže do dermis nerostou nové chloupky. Bohužel se objevují po týdnu, někdy tmavší než dříve.

Způsob podání a dávky jsou uvedeny v návodu. Obvykle procedura začíná přípravou – čištěním a odmašťováním s přihlédnutím k typu pleti. Není špatné si předem nanést lehký mechanický peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky.

 • Vydržte hmotu na kůži po dobu 3 - 10 minut, v závislosti na tloušťce chloupků; zničené chloupky se odstraní aplikátorem spolu se zbytky produktu. Pohybujte aplikátorem proti růstu chloupků.

Krémy se velmi důkladně smývají vodou. V případě podráždění se používají antiseptické masti, speciální pleťové vody nebo odvar z bylin - heřmánek, měsíček nebo skorocel. Poté se aplikují speciální přípravky zabraňující zarůstání vlasů a zpomalení následného růstu vlasů.

 • K postupu nepoužívejte kovové doplňky. Chraňte si ruce rukavicemi, abyste nezničili nehtové ploténky.

Během dne by se místa depilace neměla mýt mýdlem ani opalovat - ani na slunci, ani v soláriu. A nezapomeňte, že potřebují zvýšenou výživu a péči, protože depilátory velmi vysušují dermis.

Používejte Depilační krémy na obličej během těhotenství

Vzhledem k tomu, že během čekání na dítě dochází v ženském těle k radikálním hormonálním změnám, vyvstává rozumná otázka: je indikováno použití různých metod, jak se zbavit nežádoucího ochlupení během těhotenství, zejména pomocí depilačního krému na obličej?

 • Podle výrobců léky tohoto druhu žádným způsobem neovlivňují plod, protože působí lokálně a nevstupují do celkového krevního oběhu. Opatrnost nastávající maminky však neškodí.

Aby se předešlo nežádoucím důsledkům, je nutné jeho účinek ověřit na zkušebním pozemku pokaždé, a to nejen před použitím nového léku. Stejně jako konvenční barvy někdy podivně barví vlasy těhotné ženy, může se depilační krém chovat jinak než obvykle. Odborníci radí všem, kteří čekají miminko, aby si pořídili léky s minimem agresivních a zapáchajících složek. Některé krémy, jako Sally Hansen, se v těhotenství a kojení vůbec nepoužívají. Pokud se rozhodnete pro depilaci krémem, přečtěte si pozorně návod včetně seznamu kontraindikací a nešetřete na kvalitě.

Kontraindikace

Používání depilačních krémů na obličej není vždy dobré. Existují kontraindikace pro použití související se zdravotním stavem obecně, místními patologiemi nebo defekty obličeje, a to:

 • poškození různé etiologie;
 • bradavice, vyrážky, infekce;
 • krtci a jiné vyčnívající útvary;
 • onkologie;
 • krátká přestávka od předchozí depilace;
 • návštěva pláže nebo solária 2-3 dny před procedurou;
 • přecitlivělost, anamnéza alergie;
 • nesnášenlivost jedné ze složek.

V těhotenství je potřeba dbát rad lékaře a řídit se vlastním zdravým rozumem. Pro budoucí maminku je lepší obejít se bez zbytečné chemie a nahradit ji mechanickou depilací žiletkou.

Vedlejší efekty Depilační krémy na obličej

Při aplikaci depilačního krému na obličej se vyhněte kontaktu s očima. Pokud k tomu dojde, důkladně opláchněte čistou vodou. Před každým postupem je vysoce žádoucí předběžné testování.

 • Mezi vedlejší účinky patří pravděpodobnost alergií a nepříjemný zápach. Uvolňují ho žíravé chemikálie – základní složky depilátorů.

Vůně vydrží dlouho i na čistě umyté pokožce, což je pro uživatele a někdy i pro ostatní nepohodlné. Další nežádoucí položkou je bělení opálení.

Je vhodné používat přípravky striktně k jejich účelu, to znamená neaplikovat obličeje určené k depilaci na jiné problematické partie těla a naopak. Pokud dojde k podráždění, je třeba krém smýt a dále jej neaplikovat.

Nežádoucí účinky zahrnují následující:

 • Odrostlé vlasy mohou ztmavnout a stát se viditelnějšími.
 • Postup je nutné pravidelně opakovat.
 • Příliš husté a tvrdé chloupky, typické pro některé brunetky, krémy neodstraní.

Nízká účinnost léků může být způsobena vysokým obsahem tuku nebo nedostatečným čištěním pokožky před zákrokem.

Předávkovat

Depilační krémy na obličej jsou určeny pouze pro vnější použití. Aby se předešlo předávkování, jsou mezi ošetřeními nutné přestávky, aby si pokožka mohla odpočinout. Pokud je krém uchováván déle, než je uvedeno v návodu, pak ošetřované místo zčervená, podráždí, v nejhorším případě i spálí.

Aby se zabránilo vysušování, napjatosti, nepohodlí, přestávka by měla být alespoň 76 hodin a po každé proceduře je třeba pokožku vyživit a zvlhčit vhodnými krémy.

Interakce s jinými léky

Interakce s jinými léky není popsána. Lze však předpokládat, že složky nežádoucím způsobem interagují s alkoholy, mýdly, případně jinými chemikáliemi a ultrafialovým světlem. Varují před tím všichni výrobci depilačních krémů na obličej.

Podmínky skladování

Hlavní skladovací podmínky jsou chladné místo a nepřístupnost pro děti. Po každém použití by měl být depilační krém na obličej pevně uzavřen.

Skladovatelnost

Při nákupu depilačního krému na obličej věnujte pozornost datu spotřeby. Produkty různých značek jsou skladovány od 24 do 36 měsíců.

Recenze

Negativní recenze jsou často způsobeny chybami v používání. Ti, kteří rozumí principu chemické depilace, si pozorně přečtou a dodržují pokyny k používání krémů na depilaci obličeje, takže dosáhnou požadovaného výsledku bez vedlejších účinků. Účinnost léku také závisí na individuálních vlastnostech pokožky, včetně hormonálních.

Všichni lidé podléhají změnám věku. Vrásky, šedivé vlasy, povadlou pleť můžete ignorovat. Ale je stěží možné ignorovat vzhled kníru nebo vlasů na bradě. Krémy na depilaci obličeje je pomáhají odstranit bez bolesti a zvědavých očí a užitečné informace, včetně těch, které jsou uvedeny v tomto materiálu, vám řeknou, jak je vybrat.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Depilační krémy na obličej" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.