^

Krémy pro podráždění kůže

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každý člověk se setkal s podrážděním kůže alespoň jednou v životě. Tento jev má mnoho příčin - povětrnostní podmínky, používání nevhodných nebo opožděných kosmetických prostředků a parfémů, domácí chemikálie, oblečení a obuv z nevhodných materiálů, rostlin, potravin, stresu a dokonce i vody.

Povrch pokožky je podrážděn v reakci na vniknutí cizích toxických prvků. Zapálená kůže nemůže realizovat svou ochrannou funkci, jsou otevřenou branou pro infekci.

Dráždění se projevuje zarudnutím, suchostí, malými prasklinami a dokonce i puchýřky. Obaly pokožky během tohoto období nereagují dostatečně na vnější podněty - teplota vzduchu, ultrafialové záření, syntetické tkáně a doteky. Proto s takovými projevy musí být nezbytně obnovena normální stav kůže.

Chcete-li, aby pokožka byla znovu čistá, již není poškrábání a popraskání, je zapotřebí pečlivě přemýšlet, zjistit příčinu vzniku podráždění a odstranit kontakt s podnětem.

Za druhé, nezúčastňujte se samoléčby a konzultujte s dermatologem.

Zatřetí, až do obnovení funkcí pokožky, doporučujeme upustit od alkoholu, sladkých, mastných, uzených, kořeněných a exotických potravin, zahrnout do stravy více zeleniny a snažit se být méně nervózní.

Proces regenerace pokožky potřebuje pomoc. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí uklidňujících dráždivých krémů připravených na základě přírodních složek. Kůže na zanícených oblastech musí být vyčištěna hypoalergenními měkkými látkami. Nepoužívejte lotiony a tonikum obsahující alkohol.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace Krém z podráždění

Indikace pro použití speciálních krémů z podráždění kůže: zarudnutí, nadměrná suchost a šupinatá kůže, vyrážky na kůži, svědění kůže, přítomnost trhlin a vyrážky plenky.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Dávkování a aplikace

Pokud není k dispozici jiný indikační údaj, může se krém pro podráždění kůže, zejména u dětí, použít několikrát denně podle potřeby.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Dětský krém

Tender a citlivý na vnější vlivy, dětská kůže vyžaduje každodenní pozornost a řádnou péči. Za tímto účelem byly vytvořeny dětské kosmetické výrobky, z nichž nejznámější je dětský krém. Je určen k ochraně pokožky dítěte před nepříznivými účinky prostředí.

Protizánětlivé, změkčující a zklidňující funkce jsou poskytovány součástmi dětského krému.

Účinné složky krému určeny pro děti, které jsou v první řadě přírodní tuky a oleje vyživují povrch kůže, dodává jej s vitaminy, chrání před ztrátou vlhkosti a zánětu, zvláčňující a uklidňující. Živočišný původ - tuk z norky a jezevčíku, bambucké máslo. Rostlinné oleje - sezam, kokos, oliva, z klíčky z pšenice, broskvové kosti.

Složení krému pro dětskou pleť obvykle zahrnuje léčivé byliny:

 • extrakty z heřmánku a šňůry uklidňují vnímavou a podrážděnou pokožku;
 • výtažky z mořského mléka, levandule, celandinu, šalvěje, matky a nevlastní matky poskytují krému protizánětlivé vlastnosti;
 • Výtažky z kořisti a tymiánu jsou v fytoterapii známé jako antiseptiky.

Léčivé byliny mají navíc vysoký obsah vitamínů, které jsou potřebné pro kůži dítěte.

Výrobci dětské smetany obsahují ve svém receptu zinek, jako sušidlo v případě bavlny; panthenol a glycerin, což zabraňuje vysušení pokožky; včelí vosk, dobře se vyrovnávat s jeho mikrodamage.

Dětský krém snižuje koeficient kyselé a bázové rovnováhy pokožky (toto číslo je u dětí přeceňováno) a také zabraňuje přílišnému dýchání pokožky a vytváří ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy ve formě tenké povrchové vrstvy. Právě tyto vlastnosti dětského krému jsou užitečné pro dětskou pokožku, negativně ovlivňují kůži dospělé, hustší, oxidované, ne tak aktivně dýchané.

Dává to smysl pečlivě číst na balení komponenty, které jsou obsaženy ve vzorku dětského krému, jeho funkce jsou určeny podle prvních pěti složek.

Mezi složky dětského krému by neměly být sírany, v kvalitní kosmetice se používá přírodní lecitin. Komponenta, která zabraňuje poškození kosmetického přípravku, by měla být sorban draselný, který je vyroben z bobulí horského popela.

trusted-source[21]

Krém Ushany chůva

Od prvních dnů života dítěte je jeho kůže vystavena vlivu životního prostředí, ale ještě nevytváří potřebné množství tuků, které ho chrání. Malé dítě má často zánětlivé stavy: oloupání, suchá kůže po koupání, pocení - zčervenání v horku, intertrigo.

Dobrým asistentem v péči o stav dětské pokožky je krém "Ushasty chůva". Po aplikaci se pokožka stává měkkou a sametovou, čistou (bez vyrážky a odlupování), nezpůsobuje tomu, aby ji dítě pokořilo.

Cream "Eared Nanny" má jemnou strukturu, snadno se rozprostírá přes kůži, dobře se absorbuje, vytváří tenký ochranný film na kůži dítěte, provádí funkci ochranného krému pro pohyb za špatného počasí.

Dětský krém je zabalen do tuby s bezpečnostní membránou, která poskytuje obsah sterilitu před prvním otevřením.

"Eared Nanny" - hypoalergenní krém bez barviv, alkoholu a zakázaných komponent.

Hlavní účinné látky krému "Eared Nanny":

 • alfa-bisabolol - derivát heřmánek léčivý, má uklidňující, změkčující, antimikrobiální účinek, obnovuje elasticitu pokožky, chrání proti pronikání patogenů;
 • Extrakt z květů neplodu - má antimikrobiální, regenerační, zvrásňující účinky;
 • Peachový olej - zlepšuje výživu kožních buněk a krevní oběh;
 • olivový olej - změkčuje, vitaminizuje, zabraňuje ztrátě vlhkosti z povrchu pokožky;
 • alantoin - má protizánětlivé, baktericidní, hydratační, regenerační a ochranné vlastnosti.

Hydratační krém "Ushastyi chůva"

Používá se jako hydratační a uklidňující dětská pokožka pro opakované každodenní použití.

Má dlouhý zvlhčující a lehký protizánětlivý účinek, zabraňuje ztrátě vody z kožních buněk, poskytuje pokožce normální pH.

Neinterferuje s přívodem kyslíku do pokožky, má jemnou strukturu, může se snadno rozložit na kůži a dobře se absorbovat.

Dětský krém je zabalen do tuby s bezpečnostní membránou, která poskytuje obsah sterilitu před prvním otevřením.

"Eared Nanny" - hypoalergenní krém bez barviv, alkoholu a zakázaných komponent.

Hlavní aktivní složky krému dětské hydratační "Ushasty chůvy":

 • alfa-bisabolol - derivát heřmánek léčivý, má uklidňující, změkčující, antimikrobiální účinek, obnovuje elasticitu pokožky, chrání proti pronikání patogenů;
 • Extrakt z květů neplodu - má antimikrobiální, regenerační, zvrásňující účinky;
 • Peachový olej - zlepšuje výživu kožních buněk a krevní oběh;
 • hydratační olejová složka - má změkčující účinek, zabraňuje ztrátě vody z kožních buněk.

Honey Cu Zn krém

Univerzální krém pro péči o podrážděnou pokožku z různých důvodů, s tendencí k atopické dermatitidě.

Vztahuje na případy zarudnutí, sucha a svědění kůže, je riziko opakované infekce, Zayed, dermatitida v oblasti nosu, úst a očí, v oblasti třísel používání plen pro děti i dospělé pacienty upoutané na lůžko, atopické dermatitidy.

Cu-Zn Creme Uriage má schopnost okamžitě uklidnit a vyschnout podrážděnou oblast pokožky, regenerovat povrch pokožky a zmenšit oblast zranění, zabránit sekundární infekci poškozené pokožky. Rychle se vrátí do komfortního stavu.

Aplikuje se 2-3krát denně po čištění míst ošetření gelovým Cu-Zn. Neexistují žádné věkové omezení. Vhodný jako dětská kůže od prvních dnů života dítěte a zralý. Používá se k nanášení na obličej, tělo, ve slabinách a hýždích. Používá se samostatně nebo v kombinaci s jinými léky.

Aktivní krémové látky:

 • komplex TLR2-Regul - stimuluje přirozenou imunitu k potlačení zánětlivých reakcí způsobených patogenními mikroorganismy;
 • Termální voda Uryazh - má uklidňující vlastnosti;
 • glukonáty z mědi a zinku - regenerují pokožku poškozenou zánětlivým procesem a normalizují rovnováhu mikroflóry na povrchu.

Vaginální krémy z podráždění

Zánět vaginální sliznice nebo vaginitidy, často s přidaným zánětlivým procesem na vnějších pohlavních orgánech (vulvovaginitida) způsobuje mnoho potíží. Existuje podráždění, změna barvy sliznice, svědění, pálení, výtok s nepříjemným zápachem. Příčiny záněty pochvy mohou být různé: intolerance na jakékoliv součásti prací prášky, mýdla, prostředky pro osobní hygienu, některé druhy toaletního papíru, syntetického prádla a vaginální antikoncepce.

Často podráždění v genitální oblasti - to jsou příznaky onemocnění vyžadujících léčbu. Proto, při výskytu nepohodlí v pochvě nezbytné aplikovat gynekologa k určení příčiny tohoto jevu, protože taková podmínka může být spuštěna, jako alergické reakce nebo nedostatkem estrogenu, a infekčních onemocnění způsobených různými mikroorganismy.

Při nedostatku estrogenu se obvykle předepisuje vaginální krém Ovestin, jehož účinnou složkou je estriol přirozený estrogen, normalizující jeho hladinu v těle.

Ovestin regeneruje epiteliální tkáň, přirozeným stavem vaginální biocenózy a sliznic, odstraňuje příznaky poruchy močení.

Výsledkem použití tohoto krému je eliminace atrofie sliznice vaginy a zvýšení jeho odolnosti vůči infekci.

Pokud je topická aplikace estriolu absorbována téměř úplně, jeho maximální koncentrace je detekována v krevní plazmě po 1-2 hodinách. Při použití vaginálního krému je pozorována vyšší koncentrace než tabletová forma tohoto léčiva.

Vylučuje se ledvinami (přibližně 98%).

Použití během těhotenství a během laktace je kontraindikováno. Navíc, stejně jako mnoho jiných léků, krém Ovestin má řadu kontraindikací a může způsobit některé vedlejší účinky. Důkladné informace o tom lze shrnout z pokynů k léku.

Když je vagina infikována některými mikroorganismy nebo protozoá, vaginální krém Metronidazol je předepsán v kombinaci s antibakteriálními látkami . Má schopnost zničit anaerobní bakterie a protozoa přerušením procesu syntézy nukleových kyselin v buňkách.

Intravaginální aplikace je účinnější než orální. Absorbováno mírně více než polovina léčivé látky, se vylučuje hlavně ledvinami.

Použití během laktace a v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno, v druhém a třetím případě v případech extrémní nutnosti.
Tento lék má řadu kontraindikací a vedlejších účinků, které lze nalézt v pokynech k jeho použití.

Také v případech infekce vagíny anaerobními a aerobními bakteriemi používají houby klindamycin vaginální krém. Může být použit v těhotenství, tk. Komplikace v tomto případě nejsou zdokumentovány, zda tento lék proniká do mateřského mléka s topickou aplikací, není známo. Má řadu kontraindikací a vedlejších účinků.

Vaginální krémy uvedené v této části jsou účinné, ne kosmetické. Jejich použití je možné pouze v případě jmenování lékařem.

Vagisil krém nepatří k léčivým přípravkům, ale může být použit bez omezení. Je to krém z podráždění v intimní zóně, který má jemnou strukturu a bezpečné složení, normalizující přírodní acidobazickou rovnováhu.

Krém Vagisil odstraňuje nepohodlí v intimní zóně, způsobené zvýšeným pocením, měsíčními, omezujícími oděvy. Retinol, tokoferol acetát, kalciferoly, které jsou součástí krému, zmírňují podráždění, zčervenání sliznic; Aloe extrakt odstraňuje pocit pálení, uklidňuje svědění. Vagisil zabraňuje dehydrataci, zvlhčuje a zjemňuje suchý povrch pokožky.

Krém lze použít k vyloučení suchosti v pochvě před intimitou.

Zabraňuje nepříjemným pachům, po dlouhou dobu je v genitální oblasti přirozená vlhkost, svěžest a pohodlí.

Je charakterizován rychlostí. Nezanechává stopy na lnu.

Kontraindikace v případě přecitlivělosti na složky.

Krém pro podráždění v intimní oblasti

Jakákoli manipulace v intimní zóně (zejména holení) téměř vždy končí tak, že na pokožce se objeví podráždění, které se často zbavuje.

Kosmetická péče o krém Intimní má jemnou strukturu, rychle vstřebává, trvale zachovává pocit vlhkosti a svěžesti. Odstraňuje nepříjemné pocity, pečlivě se stará o citlivou pokožku a sliznici intimní oblasti, obnovuje přirozenou elasticitu a pružnost.

Hlavní účinné složky jsou:

 • olejová vazelína - tuková smetana;
 • glycerol - extrahuje vlhkost z okolního vzduchu a naplňuje ji povrchem pokožky,
 • slunečnicový olej - obsahuje mononenasycené tuky, vitamíny E a K, obnovuje strukturu pokožky a zlepšuje její vzhled;
 • olej z hroznových semen - vykazuje antioxidační, protizánětlivé, hojivé, antipruritické vlastnosti;
 • olej z pšeničných klíčků - hydratuje, vyživuje, tónuje, omlazuje pokožku;
 • extrakt z passionflower - léčivé rostlinné tranquilizer;
 • esenciální olej z patchouli - afrodiziakum s charakteristickým zápachem, má protizánětlivý, baktericidní, hojivý účinek;
 • esenciální olej z rozmarýnu - má příjemnou svěží vůni, čistící a antioxidační vlastnosti;
 • esenciální olej z ylang-ylangových květin je afrodiziakum se sladkou, teplou, kořeněnou vůní, eliminuje podráždění, tónuje pokožku;
 • ethylhexylstearát - má změkčující účinek, zabraňuje vysušení pokožky;
 • cetearylalkohol - dělá strukturu krému jemnější a měkčí, chrání pokožku před škodlivým prostředím;
 • čistý vodní krém na bázi vody.

Krém pro péči o podrážděnou pokožku intimní oblasti se aplikuje až do úplné absorpce.

Pokud nedokážete krém podráždit v intimní zóně, můžete použít krém z podráždění na obličeji nebo po holení krému pro citlivou pokožku.

Krém z podráždění na obličeji

S problémem podráždění kůže na obličeji je všechno, někdo trpělivě zápasí s touto vadou, někdo - občas se musí zbavit toho. Kůže na obličeji je vždy otevřená vlivu vnějších podnětů a také mnoho patologických procesů uvnitř těla se odráží na stavu pokožky obličeje. Nejen, že podráždění na obličeji zkazí vzhled, je také doprovázeno svěděním a bolestivostí.

Ignorovat problémy s kůží na obličeji je nemožné, maskoval je nepřiměřeně, výsledek bude lamentable. Je třeba co nejdříve zbavit podráždění pomocí zvláštních prostředků.

V takových případech se doporučuje použít hypoalergenní krém pro citlivou pokožku, který pomáhá uklidnit podrážděnost, odstranit bolesti, zarudnutí, suchost, pocit svědění, změkčení a zvlhčení.

Krém z podráždění na obličeji musí splňovat určité standardy - mít maximální množství hypoalergenních přírodních složek. Složení Krém by měl být schopen odstranit zánět a jeho šíření, aby se předešlo sekundární infekci v místě zánětu, regenerovat poškozenou pokožkou, hydratuje ji a zabránit dehydrataci, nasycení potřebné živiny. Krém by měl nejen chránit povrch kůže před relapsy zánětlivého procesu, ale také stimulovat přirozenou ochrannou funkci.

Obvykle krém z podráždění na obličeji má strukturu:

 • výtažky léčivých rostlin, které mají schopnost odstranit zánět, antimikrobiální, adstringentní vlastnosti, saturaci vitaminů, mikroelementů, normalizaci metabolických procesů na buněčné úrovni;
 • přírodní tuky a oleje - výživné a zvlhčující přísady, díky nimž je kůže pružná, hladká, omlazující a oživující.

Krémy z podráždění pokožky obličeje nebo citlivé pokožky náchylné k podráždění jsou prezentovány v mnoha kosmetických linkách, takže není těžké vybrat si krém vhodný pro svou cenu a kvalitu.

Podle recenzí z podráždění na tváři dobré pomoci krémy pod plenky, což není překvapující. Například Uryazh cream Cu Zn je také určen pro použití na podrážděných plochách obličeje a dermatitidě plenky.

Podráždění rukou a nohou

Podráždění kůže na nohou může být způsobena infekcí kůže, aterosklerózy obliterans, křečových žil a jiných kožních onemocnění, nejsou, alergie na léky, nesprávné potraviny, domácí chemikálie, oděvy, pylu a mízy rostlin, chladu, slunečního záření, atd . V obou případech musíte nejprve zjistit příčinu vzniku podráždění. Po zavedení - odstranění a pomoci pokožce obnovit.

Krém z podráždění rukou a nohou by měl obsahovat rostlinné (základní) oleje a provitamin B5, čímž vytvoří tenkou tukovou pokožku na pokožce, která si na povrchu pokožky udrží vlhkost. Základem krému pro regeneraci pokožky jsou nejčastěji přírodní rostlinné oleje vyrobené ze semen a semen rostlin. To je normální a slunečnicový olej a olej ze semen broskve, hroznové, avokádo, rakytníku, olej z ořechů - mandle, kokos, olej z lískových ořechů, měsíčku, růže.

Složení tohoto krému zahrnuje bylinné extrakty, vitamíny; antipruritické působení zesilují dehet, naftalan, kyselinu salicylovou, zinek. Propolis aktivuje propolis, ale tyto látky by měly být používány s opatrností alergie na propolis je poměrně častá.

Není špatné zvládnout podráždění kůže na rukou a nohou Losterinový krém, používaný při dermatitidě s projevy zánětu, suchosti, změkčení povrchu pokožky, doprovázené pálením a svěděním. Krém neobsahuje hormonální složky, vonné látky a barviva. Je to zvláštní prostředek pro každodenní použití z podráždění a svědění kůže.

Mandlový olej reguluje rovnováhu vody a lipidů, obnovuje kožní buňky, vitamíny, změkčuje a čistí. Bílý odolený naftalan stimuluje metabolismus a zastavuje zánětlivé procesy v kožních buňkách. S pomocí močoviny se živiny přenášejí do hlubokých vrstev kůže. Kyselina salicylová, která interaguje s naftalanem a močovinou, eliminuje pálení a svědění.

Krém se aplikuje dvakrát nebo třikrát denně na postižené oblasti pokožky. Používá se v pediatrické praxi. Aplikuje se na kurzy, jejichž trvání činí 0,5 - 1 měsíc. Přerušení se stanoví individuálně.

Kontraindikace - netolerance ke složkám krému. Nežádoucí účinky nejsou známy.

Může být použita při komplexní terapii hormonálními léky pro vnější použití. Při kombinaci se sníží požadovaná dávka hormonálních léků, zkracuje se doba exacerbace.

Držte dva roky, dodržujte teplotní režim 5-25 ° C.

Svědění kůže je doprovázející podráždění kůže. To dává spoustu potíží z infekce česaných povrchů k nervovým poruchám. Vážný boj se svrbením je možný až po diagnostických postupech a při zjištění jeho příčiny.

Krém podráždění a svědění v dnešní době může člověka snadno ušetřit z nepříjemných projevů dostatečně rychle, ale za podmínky, že faktor, který ho způsobuje, je správně určen.

Pokud je svědění podrážděné pokožky způsobena alergií, pak pomůže krém s antihistaminiky.

Například krém Gistan obsahuje komplex přírodních složek, jejichž hlavní účinnou látkou je antihistaminikum Betulin. Neobsahuje hormony.

Použití přípravku Gistana během těhotenství a kojení se nedoporučuje.

V případě svědění alergické dermatitidy je vhodný gel krému Nezulin. Výtažky z rostlin v kombinaci s oleji z bazalky, levandule, máty a provitamínu B5 uvolňují kůži příznaky podráždění, zlepšují zdraví. Složení přípravku Nezulin obsahuje výhradně přírodní složky, které zastavují svědění, záněty a katastrofálně působí na mikroorganismy. Neexistují žádné hormonální složky.

Používá se ke zvlhčení pokožky, léčení malých odřenin. Krém má jemnou konzistenci, snadno proniká do horních vrstev pokožky, lze ji použít pro podráždění kůže u dětí.

Svědění kůže může být důsledkem přebytku ultrafialového záření, který způsobuje vysušení pokožky a sluneční alergie.

V tomto případě můžete použít krém D-panthenol. Tento krém eliminuje dehydratace dermis, svědění, podráždění, spáleniny, obnovuje povrch kůže.

Používá se od narození, děti z vyrážky plenky způsobené plenkami.

S kožní svědí spojenou s onemocněními vnitřních orgánů je třeba léčit základní onemocnění. Krémy z podráždění a pruritu se používají jako prostředek ke zmírnění stavu kůže.

Antihistaminové krémy mohou pomoci odstranit podráždění způsobené hmyzem, ale speciální léky jsou zapotřebí k zabití svrabů.

Plísňová infekce je doprovázena podrážděním a svěděním, pro zabíjení houby jsou zapotřebí anti-mykotické léky.

Svědění, ke kterému dochází při hojení zraněné kůže, může být odstraněno použitím změkčovacích krémů.

Krém pro podráždění kůže a zarudnutí

Vzhled zašpiněných oblastí pokožky je způsoben různými příčinami, např. Erytrodermie nastává, když se cévy blíží k povrchu pokožky rozšiřují kvůli přílivu krve k nim. Léčba není zapotřebí, červenost se samovolně zmizí, když se plameny vrátí k normálu.

Červenost se také vyskytuje jako důsledek kožních onemocnění různého původu, kdy se kůže nejen zčervená, ale svědí, vločky a zapálí se.

Sčervenění a podráždění pokožky může být způsobeno nedostatkem těla vitamínů A a E, onemocnění vnitřních orgánů.

Zkusnění kůže v důsledku zvýšené citlivosti na přírodní nebo syntetické látky po kontaktu s nimi (kontakt a alergická dermatitida), zpravidla doprovázené podrážděním a svěděním.

Krém z podrážděné zarudlé pokožky je schopen rychle zlepšit svůj stav. Mělo by obsahovat součásti, které eliminují zarudnutí:

 • komplex vitaminů různých skupin;
 • součásti, které zabraňují dehydrataci pokožky;
 • oleje ze semen a semen rostlin, oleje z ořechů - výživné a zmírňující přísady;
 • extrakty léčivých rostlin protizánětlivého, baktericidního, uklidňujícího účinku;
 • alantoin a provitamin B5 potlačují zčervenání pokožky.

Měli byste pečlivě prostudovat složení krému, abyste nezískali lék, který by obsahoval jakýkoli alergen. Ze zarudnutí a podráždění pomáhají výše popsané krémy: Uryazh Cu Zn, Nezulin, Ushasty Nyan.

Pomáhá eliminovat podráždění, zarudnutí, loupání a svědění kůže. Neobsahuje hormony. Hlavní složky krému, mající protizánětlivé účinky - pyrithion zinečnatý (má fungicidní účinnost) a glycyrrhizinát draselný (aktivní složka lékořice, snížení zánětu, svědění a prakticky žádné vedlejší účinky i při dlouhodobém používání). Základem Tsinovit jsou přírodní oleje rostlinného původu (olivový, jojobový, shea). V kompozici nejsou minerální oleje a lanolin.

Používá se pro alergie, kousnutí hmyzem, kontakt, atopickou, atd. Dermatitidu, popáleniny včetně. Od slunce.

Aplikujte na podrážděné oblasti obličeje a těla rovnoměrně dvakrát denně. Trvání užívání - bez omezení, dokud symptomy nezmizí.

A drahé, ale podle hodnocení, velmi účinný krém proti zarudnutí a podráždění GiGi regenerační zklidňující krém.

Krém okamžitě odstraňuje zarudnutí a podráždění. Jeho struktura, lehká a málo tučná, dodává pocit pohodlí na zanícenou kůži. Nepřetržité používání normalizuje přirozené funkce pokožky, posiluje stěny nádob a zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky na negativní vnější vlivy.

Antiallergické složky krému byly klinicky testovány. Pomáhají zvyšovat imunitu pokožky a odstraňují zarudnutí, přecitlivělost, zhoršují otoky a napětí. Krém obsahuje složky, které napodobují přirozenou ochrannou funkci kůže, zajistit normální fungování kůže, inaktivované enzym degradující kapilárních stěn, čímž se stabilizuje napájecí a kožní hydrataci. Zabraňuje tvorbě růžice.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Krém pro podráždění plenky

U malých dětí je kůže jemná, tenká, nedává dostatek tuku, je náchylná k vysychání a podráždění. Nedostatek kožního tuku je zvláště patrný na oblastech těla, uzavřených plenkách, které jsou nejčastěji podrážděné a intertrigo.

V krémové ochraně pod plenkou jsou ve střihané chůdách spojeny dva prvky - krém a prášek. Tento krém vytváří ochranný film na pokožce, avšak dýchání zabraňuje pronikání podnětů. Má protizánětlivý, sušicí, adstringentní a dezinfekční účinek.

Aplikuje se na místa s vyrážkami, zarudnutím a plenovou vyrážkou podle potřeby a pod pleny, aby se zabránilo vzniku podráždění.

Kompozice neobsahuje barviva, alkohol a zakázané složky.

Hypoalergenní činidlo.

Účinné látky:

 • Oxid zinečnatý - má lokální protizánětlivý, uklidňující, sušicí účinek;
 • stearát zinečnatý - má antimikrobiální, hojivý účinek;
 • Olej z broskev - změkčuje, vyživuje pokožku, odstraňuje loupání, léčí praskliny, zjemňuje a pružnost pokožky;
 • extrakt z květů z mořského mléka - má protizánětlivou, antimikrobiální aktivitu.

Vůdcem populárních krémů z podráždění v důsledku použití plenky je krém Bubchen (Německo). Hlavní složky tohoto léku jsou: oxid zinečnatý, olej z pšeničných klíčků, extrakty z léčivých rostlin (rezidy, heřmánek), včelí vosk, vitamín E a panthenol. Vylučuje vyrážky, podráždění a záněty dětské pokožky z plenek, nezpůsobuje alergie, v kompozici nejsou žádné barviva a zakázané konzervační látky.

Italský krém Chicco baby moments odstraňuje plenky vyrážky, podráždění, chrání kůži dítěte před podrážděním v důsledku používání plen. Hlavní složky tohoto léku jsou: oxid zinečnatý, panthenol, výtažky léčivých rostlin. V kompozici nejsou žádné škodlivé složky. Nevýhodou tohoto krému lze nazvat jeho cena, která výrazně převyšuje náklady na podobné výrobky jiných značek.

Shveytsarcky krém Bepanten obsahuje provitamin B5, lanolin, včelí vosk, výtažky z heřmánku a závitů, má dobrou léčit účinek a bezpečné složení, protože jeho adresou pro použití jako dráždění z pleny a opruzenin a od popraskané bradavky laktace (odtud , by se nemělo ublížit možnému požití malého množství krému přes ústa dítěte).

Třecí oblast kůže od podráždění způsobené plenou může být také ošetřena krémem Uriyaz Cu Zn popsaným výše.

Shrnutí, můžeme konstatovat, že nejlepší krém pro podráždění kůže je ten, který vám vyhovuje. Najdete ji pouze jednou metodou - pokusem a chybou.

Majitelé citlivé pokožky potřebují zastavit svoji volbu hypoalergenních výrobků pro péči o pleť, chránit je před vnějšími vlivy: ultrafialové záření, sušení v teple, větrání, mráz. Při čištění je třeba používat rukavice, pracovat na zahradě, nosit oblečení z přírodních tkanin, umýt dobře oplachovat oblečení, nenechat se unášet pikantním, uzeným, tučným, exotickým jídlem. Sledujte reakce vašeho těla - když jste je studovali, můžete se vyhnout mnoha problémům.

Hlavní věc, kterou si uvědomit, že symptomy podobné neškodnou podráždění kůže, může způsobit kožní infekce a patogenů některých chorob vnitřních orgánů, takže pokud podráždění přetrvává a zhoršuje naléhavou potřebu konzultovat s lékařem.

trusted-source[26], [27], [28]

Používejte Krém z podráždění během těhotenství

Použití krémů z podráždění pokožky během těhotenství a laktace je přijatelné, jelikož nedochází k nesnášenlivosti složek krému, doporučuje se před zahájením užívání vyhledat lékaře.

Kontraindikace

Kosmetické krémy z podráždění prakticky nemají žádné kontraindikace a jsou používány podle potřeby. Jednoduše byste si měli před použitím důkladně přečíst složení krému a v případě intolerance na kteroukoli z jejích složek upřednostněte jinou značku přípravku.

trusted-source[12], [13], [14]

Podmínky skladování

Pokud nejsou žádné další indikace, jsou kosmetické krémy skladovány při pokojové teplotě.

trusted-source[29], [30], [31], [32]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy pro podráždění kůže" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.