^

Masáž pro zvednutí oválu obličeje doma

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 05.07.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

První věc, kterou vidíme na člověku, kterého potkáme, je jeho tvář. Podle obličeje posuzujeme vzhled, náladu, někdy - zdraví souseda, známého a prvního viděného. Chcete-li vypadat mladě, svěže, dobře upravený, je třeba vynaložit určité úsilí. Kromě kosmetických přípravků je účinným prostředkem masáž pro lifting obličeje. Některé z metod si probereme níže.

Masáž pro facelift doma

V arzenálu procedur proti stárnutí jsou ty, které jsou k dispozici nejen v salonech, ale také pro seberealizaci. Masáž pro facelift doma je pohodlná a snadno se provádí téměř denně. Nemusíte se hlásit k masérovi a spěchat, abyste byli včas na konkrétní čas, záviset na dopravě a dalších okolnostech, platit peníze a pak zase spěchat – místo toho, abyste se uvolnili a získali maximální užitek a potěšení z manipulace.

Existuje několik masážních technik pro facelift, s různými výsledky po průběhu procedur.

 1. Klasika: dochází k celkovému zpřísnění, kontura se zdá jasnější, barva je svěžejší.
 2. Přištípnutí: obličej je zbaven vyrážky, reliéf je vyrovnán, některé vady jsou odstraněny.
 3. Japonec: dochází k omlazení.

Každá technika má své vlastní charakteristiky. Klasická masáž tedy zahrnuje hlazení, poklepávání, krouživé pohyby konečky prstů podél hlavních linií. Pohyby jsou lehké a přesné.

Varianta špetka patří k léčebným procedurám. Masáž se provádí sevřením, silným tlakem a vibračními pohyby.

Japonská technika se vyznačuje energií, intenzitou a samostatným, zvláště silným tlakem. Tyto manipulace by měly ovlivnit tzv. Body krásy a stimulovat tok lymfy.

Aktivní body jsou umístěny takto:

 • ve středu čela;
 • oči - ve všech rozích;
 • na hřbet nosu mezi obočím;
 • v chrámech;
 • v koutcích rtů;
 • pod spodním rtem.

Při pravidelných masážních manipulacích, dodržování pravidel, získají vynikající výsledek. Mimické vrásky se skryjí, otoky se odstraní, ovál a povrch se vyrovnají, zlepší se cirkulace v krevních a lymfatických cévách, obličej získá zdravý vzhled a odstín, zpomalí se vadnutí. Masážní procedury působí jako gymnastika, na celé tělo, zlepšují nejen vzhled, ale i náladu člověka.

Tvarování obličeje, přirozené zpevnění

Faceforming je nové slovo v technologiích proti stárnutí, bezbolestná a cenově výhodná alternativa plastické chirurgie. Faceforming je přirozené zpřísnění, které vymyslela a zdůvodnila bývalá italská novinářka a poté kosmetička ze Švýcarska Benita Cantieni. Jedná se o komplex jednoduchých cvičení, druh jógy pro obličej, k dispozici pro seberealizaci.

 • Autor se domnívá, že stárnutí je spojeno s porušením držení těla a výsadbou hlavy. Svou masážní techniku proto směřuje k faceliftu tak, aby aktivoval svaly zodpovědné za tonus a pevnost obličejové partie.

Cílem je vědomě vytvářet napětí a tvarovat výraz obličeje tak, abyste vypadali tak, jak se cítíte. Pomáhá nejen dosáhnout omlazení, ale také zlepšit rysy obličeje, pokud se jim něco nelíbí. Doporučeno pro věk 30+.

 • Rozhodnete-li se vypořádat se systémem paní Kantieni, měli byste se zásobit vytrvalostí a trpělivostí.

Nejprve musíte absolvovat speciální školení, abyste zlepšili své držení těla, bez kterého je tvarování obličeje nepravděpodobné. Každopádně si to autor nemyslí. Poté, po dobu tří týdnů, budete muset denně provádět úplný komplex sestávající z 13 triků. Jedná se o trénink obličejových svalů - aktivovat, aktivovat, zatěžovat aktivní body.

Každá schůzka trvá 2 minuty, obecně procedura vyžaduje půl hodiny denně. Násobnost – minimálně 5x týdně. Disciplína je velmi důležitým bodem systému.

 • Ale zdá se to těžké a složité jen na první pohled. Když budete vtaženi, můžete se diskrétně věnovat formování obličeje v práci, v dopravě, u televize a ještě více ve volném čase.

Po tomto období slibují ohromující omlazující výsledek, k jehož podpoře bude stačit cvičit dva dny v týdnu.

Japonská liftingová masáž obličeje

Nejoblíbenější variaci japonské masáže obličeje představila slavná stylistka ve své knize, která vzbudila obdiv i kritiku čtenářů. Autorka zdokonalila dlouholeté techniky známé japonským ženám. Kniha se jmenuje Masáž obličeje a technika masáže obličeje je Asahi nebo Zogan. Překlad je „masáž ranního slunce“ a „tvorba obličeje“.

 • Klíčovým pravidlem japonského faceliftu je striktně dodržovat umístění lymfatického traktu a studovat lymfatické uzliny, což vám umožní efektivně a rychle se zbavit přebytečné tekutiny a toxických složek.

Masáž je považována za terapeutickou. K odstranění vrásek stačí na pleť lehce přitlačit, hlavně dvěma prsty. Doporučuje se cvičit ráno, na vyčištěném a vysušeném povrchu pokožky. Nejlepší je použít masážní olej, při jeho nedostatku jej můžete nahradit krémem nebo kosmetickým mlékem. Na konci setřete zbytky a omyjte vodou.

Masáž působí na povrchové i hluboké vrstvy, až po kostní základ lebky. Provádí lymfatickou drenáž, zvyšuje svalový tonus, díky čemuž je dosaženo utahovacího účinku. Podle autorky, paní Tanako, procedura čistí a otevírá hlavní energetické kanály. To vše v kombinaci omlazuje pleť minimálně na sedm let.

 • Technika vyžaduje použití přiměřené síly. Pokud chcete dosáhnout požadovaného výsledku, neměli byste se litovat. Zvláště energické pohyby jsou nutné tam, kde nejsou lymfatické uzliny.

Masáž by měla být opuštěna pouze tehdy, pokud existují kontraindikace: kožní onemocnění, problémy s lymfatickým systémem, patologie ORL. Metoda není vhodná ani pro ženy s hubeným obličejem, protože po masáži ještě ztenčí. Tělo může reagovat jinak v kritických dnech nebo v únavě. Odborníci radí pozorovat se a rozhodnout se, zda zákrok odložit, nebo naopak v takové dny aplikovat.

Zajímavé je, že klasická východní poloha - vsedě nebo ve stoje, s přísně udržovaným držením těla - je v evropské praxi mírně uvolněná: masáž se provádí v poloze na zádech, kdy jsou svaly uvolněnější. Ženám je nabídnuta volba, která metoda jim nejvíce vyhovuje.

Japonské cviky na lifting obličeje

Kromě masáže, která působí na lymfatický systém, existuje japonská metoda cvičení faceliftingu. Účinek je dosažen zatlačením na aktivní body, díky čemuž se obnoví vodní bilance. Metoda se nazývá Shiatsu.

Masáž pro facelift cvičení se provádí denně, podle přísných pravidel, s přihlédnutím ke kontraindikacím. Zde jsou některé podmínky:

 1. Samomasáž se provádí dvakrát denně na vyčištěné pokožce: ráno - po hygienických procedurách, večer - po odstranění make-upu.
 2. Každé sezení by mělo zahrnovat gymnastiku pro všechny problémové oblasti.
 3. Před zahájením hlavní gymnastiky „zahřejte“ svaly mírným hnětením.
 4. Dodržujte dechový režim, cviky opakujte dle požadavku: 4x až 10x.
 5. Namažte pokožku krémem nebo olejem, které nezpůsobují alergickou reakci. Užitečný produkt s hřejivými vlastnostmi.
 6. Odstraňte vlasy pod obvazem.

Japonská gymnastika se nedoporučuje za přítomnosti patologií různých orgánů a během menstruace, pokud způsobuje bolest. Nemůžete dělat masáž pro zranění, infekční onemocnění, onkologické útvary na kůži, poruchy gastrointestinálního traktu, hemofilii.

Japonská technika se skládá ze samostatných technik určených pro všechny oblasti: tváře, brada, oči, rty, čelo, nosoretní rýhy. Existují také cvičení, která vám umožní vypořádat se s vráskami v několika oblastech současně.

Akupresurní masáž pro zpevnění pokožky obličeje

Technika, která kombinuje gymnastiku a působení aktivních bodů, se nazývá akupresura pro zpevnění pokožky obličeje. Díky zvýšené výživě tkání a lymfatické cirkulaci dochází k posílení svalů, projevují se liftingové a omlazující účinky.

Před zahájením masáže pro facelift bodovým způsobem byste si měli prostudovat umístění biologicky aktivních bodů na celé hlavě. Schémata jsou nabízena jako ilustrace k tematickým materiálům. Na hlavě každý pohmatem ucítí drobné prohlubně na kostech lebky, to jsou ty správné body. Pravidlo číslo jedna – při pevném tlaku prstů by se kůže na obličeji a na hlavě neměla hýbat.

 • Bodových metod je mnoho, všechny jsou účinné v nezačatých případech. Při zjevných známkách stárnutí je výsledek mnohem slabší.

Pro dosažení maximálního účinku musí být vše provedeno podle pravidel.

 1. Důkladně očistěte obličej od všech druhů nečistot.
 2. Umyjte a dezinfikujte ruce.
 3. Připravte si olej nebo vytvořte směs. Nejlepší volbou je nerafinovaný olivový olej.
 4. Pokaždé pro přípravu pokožky: lehce přitlačte dvěma prsty, počínaje od obočí, projděte tvářemi dolů.
 5. Vlastní masáž začíná lehkými tahy prsty, následuje kruhové tření a hnětení a nakonec – poplácání. Pohyby by měly být dostatečně aktivní, ale neměly by způsobovat nepohodlí.
 6. Před zákrokem nepijte hodně tekutiny, aby se nevytvořil otok.
 7. Frekvence manipulací je 2-3 r. Týden, pokud možno před spaním - bez propustek.
 8. Na závěr obličej namažte přípravkem podle typu pleti.
 9. Pokud dojde k mírnému zarudnutí, je to normální, protože v důsledku manipulace se aktivuje krevní oběh.

Linky na masáž obličeje pro lifting

V článcích s kosmetickou tematikou je fráze „masážní linky“ velmi častá. Vědí všichni čtenáři jasně, kde se nacházejí a proč jsou masážní linky obličeje důležité pro facelift?

Tento termín označuje zónu minimálního natažení kožních tkání. Během všech manipulací byste se měli pohybovat po těchto podmíněných liniích: mytí, nanášení kosmetiky, čištění, péče a samozřejmě při masáži obličeje. Jedná se o jedno z hlavních kosmetických pravidel, jejichž dodržování umožňuje oddálit vadnutí a tvorbu vrásek.

 • Pointa je, že při vystavení místům, kde dochází k menšímu natahování, jsou kolagenová vlákna zachována neporušená a nezanechávají žádnou šanci na vrásky.

Vzhledem k tomu, že takové akce provádíme denně, lze preventivní účinek jen stěží přeceňovat (pokud se budete řídit doporučeními odborníků). A jak moc si můžete ublížit, když budete ignorovat rady profesionálů!

Teď to hlavní: kde jsou ty notoricky známé linie?

 • čelo: od středu ke spánkům;
 • v blízkosti očí: od vnitřních rohů podél horního víčka, přes vnější - k vnitřnímu;
 • nos: od hřbetu nosu ke špičce, od křídel k uším;
 • rty: horní - od středu k uším, brada - od středu k uším;
 • krk: od hrudníku a středu výstřihu - k bradě, podél okrajů - dolů, směrem ke klíčním kostem.

Masážní linie je nejlépe vizuálně vidět na obrázcích. A tyto informace aplikujte nejen při samomasáži, ale i při každodenní péči.

Po celém světě ženy, které si chtějí prodloužit mládí, hledají alternativu k drahým kosmetickým, plastovým a hardwarovým technologiím. Liftingové masáže typu „udělej si sám“ se osvědčily u milionů lidí. Abyste oddálili chřadnutí, nemusíte vymýšlet kolo a platit snadné peníze; stačí si vybrat způsob a přinést krásu vlastníma rukama.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.