^

Lékařský dozor nad těhotnými ženami

Lékařský dozor těhotných žen se provádí od okamžiku zjištění těhotenství během všech devíti měsíců. Jejím cílem je pomoci těhotné ženě udržovat normální zdravotní stav, což je nepostradatelná podmínka pro vznik zdravého plodu.

Provádějící lékařský dohled porodníci zkoumat své svěřence, bez komplikací, jednou za měsíc (v první polovině gravidity) a od začátku třetího trimestru, tedy 28 týdnů - dvakrát za měsíc.

Měření krevního tlaku, přírůstek hmotnosti a výšky postavení dělohy, stejně jako poslech srdečního tepu plodu, doktoři sledují vývoj budoucího dítěte a pomáhají předcházet možným komplikacím.

Hodnota metody měření bazální teploty

Bazální teplota je teplota, která je zaznamenána, když se člověk probudí ještě před začátkem aktivity. Měří se v posteli, bez vstávání, odebíráním teploměru z nočního stolku.

Norma bazální teploty během těhotenství: graf

Pokud budete při plánování těhotenství sledovat graf bazální teploty během první fáze ženského cyklu, můžete vidět, jak se během prvního týdne postupně snižuje

První a druhé pozdní těhotenství: jaké jsou potíže?

První pozdní těhotenství je považováno za vážný problém, protože šance na narození dítěte se s věkem snižují. Přestože funkce porodu každé ženy má některé individuální vlastnosti.

MOM během těhotenství týdně

Písmena MoM, která jsou pro pacienty nepochopitelná, znamenají násobek mediánu, což v angličtině znamená „násobek mediánu“. Medián v této situaci je průměrný ukazatel odpovídající určitému období těhotenství. G

Diagnóza hnědých sekretů během těhotenství

Těhotná žena může zklidnit pouze lékař, nebo ji připravit na nevyhnutelné po provedení konečné diagnózy, která situaci objasní.

Analýza TSH v těhotenství v 1, 2 a 3 trimestru: interpretace indikátorů

Funkce kontroly funkce štítné žlázy je velmi důležitá pro zdravé ženy a ženy s již existující dysfunkcí štítné žlázy. Koneckonců, vývoj dítěte závisí na funkci mnoha orgánů ženy, včetně funkce štítné žlázy.

Bazální teplota při přiblížení těhotenství: plány ráno a večer, normy nebo sazby

Téměř každá žena ví o existenci bazální teploty. Nicméně, ne každý pochopí, o čem přesně mluví a z jakých důvodů je bazální teplota během těhotenství tak variabilní. Pokusíme se podrobně vysvětlit a odpovědět na hlavní otázky, které souvisejí s tímto konceptem.

Analýza AFP v těhotenství: jak provést a co ukazuje studie

Odchylky ve vývoji dítěte v intrauterinním období dříve byly zjištěny až po výskytu dítěte. Později tam byl ultrazvuk, který poskytl dostatek informací o hrubých anomáliích vývoje plodu, počínaje 10-14 týdny těhotenství.

Změny hCG v mimomaternicovém těhotenství a jejich diagnostická hodnota

Během těhotenství dochází v těle ženy k více změnám. Některé z nich jsou viditelné pouhým okem, zatímco jiné jsou tak skryté, že je lze identifikovat pouze pomocí ultrazvuku nebo laboratorní diagnostiky.

Krevní test na hCG během těhotenství: interpretace výsledků

HCG je gonadotrof, biologicky aktivní heterodimerická glykoproteinová sloučenina s více než dvěma aminokyselinami, tj. Hormon, který poskytuje určité biochemické procesy během těhotenství.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.