^

Psi

Zuby u psů

Minerální usazeniny na zubech jsou pro domácí zvířata velkým problémem. Kromě toho může...

Psi žijí vedle muže po tisíce let a po mnoho staletí mu věrně sloužili, střežili obydlí a stáda, zachránili před zasněženými úlomky v horách a pomáhali zrakově postiženým chodit po ulicích. A pro mnoho jediných lidí se psi stávají blízkými přáteli, často jedinými.

Psi jsou úžasní zvířata. Inteligentní schopnosti dospělých psů jim umožňují porozumět více než 150 různým povelům, pohybům a dokonce výrazům tváře jejich majitelů. Psí vůně jí pomáhá tak jemně cítit svět a vidět ji skrze hranici pachů, kterou by člověk měl připustit: v tomto psovi je dokonalější než my. V nosu má pes 300 milionů čichových receptorů a člověk je 50krát menší. A část mozku psa, která analyzuje pachy, je 40krát větší než u lidí.

Populární články v této sekci

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.