^

Dieta "Šest okvětních lístků"

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 04.04.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mezi různými způsoby, jak zhubnout, vyniká šestilistá (nebo květinová) dieta s krásným a zajímavým názvem. Způsobuje sladké asociace: se včelou, která se živí nektarem a zanechává okvětní lístky pro ženu, která chce zhubnout. Bohužel nebo naštěstí to není tak úplně pravda. I když ta pomyslná šestilistá květina je skutečně přítomna – jako „trhací kalendář“.

Je dieta bezpečná?

Většina monodiet má nežádoucí důsledky: bílkoviny mohou vést k intoxikaci a přebytek vlákniny u sacharidových metod způsobuje plynatost. Je dieta A. Johanssona, která se skládá z několika mono-diet, bezpečná?

 • Jakákoli technika, včetně šestilisté diety, vyžaduje dodržování pravidel a pořádku. Pokud nejsou porušeny, pak zdravý člověk není vystaven zvláštním rizikům. Za přítomnosti kontraindikací se diety vůbec neuchýlí nebo se dohodnou s ošetřujícím lékařem.

Stravování ve švédském systému je docela jednoduché; hladem netrápí, tělo netrpí dlouhodobým nedostatkem některých složek výživy. Váha neustále klesá, a to každý den.

 • Přesto je dlouhodobý koníček pro dietu plný negativních důsledků a nemocí.

Protože podle odpůrců techniky by měl být celý soubor živin dodáván tělu denně, a ne ve formě samostatných monodávek. (S tímto názorem bych polemizoval, protože kolem nás žijí vegetariáni a také lidé, kteří dodržují všechny církevní posty. A cítí se skvěle a někdy se tímto způsobem dokonce zbaví chronických nemocí, které je sužují léta! A tyto způsoby stravování jsou mnohem delší než šestidenní švédská dieta).

Tento způsob hubnutí má několik synonym. Podle jména autorky - dieta Anny Johanssonové 6 lístků. Ve skutečnosti - mono-dieta 6 okvětních lístků. Podle vymyšleného obrázku - heřmánková dieta. Obrázek může být skutečný zobrazením na papíře ve formě vícebarevné květiny s okvětními lístky, které se jeden po druhém odlupují. Jak již z názvu vyplývá, trvá šest dní a za tuto dobu je možné skutečně zhubnout od 3 do 5 kg.

 • Šestilistá dieta švédského výživového poradce je zajímavá tím, že vám umožní jíst všechno, ale ne vždy.

Jídlo se střídá: každý ze šesti dnů dostává pouze produkty samostatné kategorie. Ve skutečnosti mnozí z nás v určitých obdobích jí stejným způsobem sami, aniž bychom si uvědomovali dietní povahu takového režimu.

Bílkoviny se střídají se sacharidy, proto je šestilistá dieta považována za vyváženou: tělo nestihne v krátké době trpět nedostatkem té či oné látky. A díky jednotvárnosti každodenní stravy se začnou utrácet jejich vlastní zásoby, soustředěné v tukových zásobnících.

 • Píší, že toto je strava, kterou preferují hollywoodské hvězdy, a může to být pravda.

Informace není překvapivá, protože krásné legendy jsou vlastní většině metod hubnutí. Toto je moment psychologického dopadu a motivace: každý chce vypadat jako naše idoly. Ve skutečnosti není tak důležité, která celebrita co jí: důležité je, aby systém vyhovoval nám osobně.

Indikace

Oblíbená šestilistá dieta je vhodná pro všechny lidi, kteří nemají žádné kontraindikace – ze zdravotních důvodů, věku, fyziologických indikací. Hlavní indikací pro jmenování je, aby postava byla štíhlejší.

Co dělat:

 • jíst po částech, pouze jeden produkt;
 • důkladně žvýkat;
 • hodně pít mezi jídly;
 • vybrat si vysoce kvalitní suroviny pro nádobí;
 • berte minimum soli a koření.

Nemůžete provést následující:

 • začít s šestilistou dietou po nemoci, kdy je tělo oslabené;
 • připravit jídlo pro budoucnost;
 • být líný a málo se pohybovat;
 • jíst denní porci najednou;
 • pít s jídlem;
 • přerušit sled dnů;
 • pokrmy ze soli a pepře;
 • jíst sladkosti a kořeněná jídla;
 • pít jakýkoli alkohol.

Pro muže

Oblibu šestilisté diety zajišťuje nejen ženské publikum, které se zpravidla stará o vzhled a postavu více než silná polovina lidstva. Pro muže, mezi jejichž priority patří tyto položky, je tato metoda optimalizace tělesné hmotnosti rovněž vhodná.

 • Upřímně řečeno, muž, který pilně stříhá a maluje okvětní lístky, vyvolává úsměv.

Buď to tedy někdo udělá za něj, nebo si ten „obraz“ ponechá v hlavě. I když psychologové považují hravost techniky za záruku dobré nálady a morální podpory.

 • Mužský jídelníček se příliš neliší od ženského. U nich pouze zvyšují stravu - o 30 % ve srovnání se ženami.

Připomeňme, že švédský systém je šest monodiet v řadě, které slibují úžasné výsledky. Na každé platí pravidlo oddělené výživy. Konkurenční produkty totiž působí opačně: vyvolávají ukládání tukových zásob.

 • Švédský odborník na výživu a další evropští odborníci tvrdí, že stejný druh jídla během dne aktivně podporuje hubnutí.

To je způsobeno zvláštnostmi fungování jater, které v takových případech utrácejí své vlastní tukové zásoby na zpracování. A. Johansson připisuje polovinu úspěchu diety schématu střídání sacharidové a bílkovinné diety.

 • Každý den v tomto cyklu plní svou přidělenou roli a připravuje tělo na další mono-dietu.

Takový systém je nemožné dodržovat u teenagerů a mladých mužů, u kterých se tělo teprve formuje a potřebuje všechny nutriční složky. Ale muži by si měli pamatovat, že jakákoli dieta má krátkodobý účinek, a aby bylo dosaženo stability hmotnosti, je nutné změnit nejen stravu, ale také životní styl.

Po 50 letech

Některé zdroje uvádějí, že po 50 letech jsou všechny diety kontraindikovány. Zpravidla se v této době již vyskytují chronická onemocnění a výrazně ochablá kůže při hubnutí může tvořit ošklivé záhyby na těle, obličeji a krku. Přísné diety vyvolávají exacerbaci nemocí a kožních problémů, se kterými není snazší se vypořádat než s nadváhou.

 • Dieta se šesti okvětními lístky není příliš přísná, ale přesto je v tomto věku lepší obrátit se nikoli na dietní metody, ale změnit obecný koncept výživy: učinit zdravé stravování pravidlem života.

Vzhledem k tomu, že metabolismus je s věkem méně intenzivní, měl by být stimulován. Několik tipů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů:

 1. Omezte nebo odstraňte tučná jídla a všechny sladkosti – od sladkostí až po syté pečivo.
 2. Obohaťte jídelníček o mořské plody, ovoce a zeleninové produkty, obiloviny, zakysané mléčné výrobky, celozrnné pečivo.
 3. Nezneužívejte živočišné bílkoviny.
 4. Nepřejídat se: jíst často, v menších porcích.
 5. Věnujte pozornost tělesné výchově (ranní cvičení, intenzivní chůze).
 6. Nezapojujte se do ostrých a kořeněných jídel, uzených produktů a rychlého občerstvení.
 7. Pijte dostatek vody, bylinné nápoje.
 8. / V případě potřeby užívejte vitamínové a minerální přípravky.

Takové aktivity pomohou optimalizovat váhu bez poškození zdraví a duševní rovnováhy. A zachovat přirozenou krásu, která je vlastní každému věku.

Dieta 6 okvětních lístků při kojení

Kojící matka je zodpovědná za zdraví a harmonický vývoj svého dítěte. Dobrá matka nic nezneužívá a nejí to, co sama miluje, ale to, co je dobré pro dítě. To je poslání mateřství - odepřít si potěšení, spánek a odpočinek kvůli svému milovanému dítěti, v péči a komunikaci, kterou je její život uzavřen. Toto období není čas na potravinové experimenty a různé diety včetně 6 okvětních lístků.

 • Žádný z umělých přípravků nenahradí mateřské mléko. Obsahuje všechny složky nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte.

Při přirozeném krmení je pravděpodobnost koliky a jiných gastrointestinálních problémů minimalizována. Poskytuje nejužší kontakt novorozence s matkou, psychicky ho podporuje, dává pocit bezpečí a jistoty. Není možné přeceňovat význam tohoto procesu, a proto pouze extrémně závažné důvody mohou ospravedlnit matku, která odmítá kojit.

 • A už vůbec ne touhu držet dietu 6 okvětních lístků při kojení!

Vysoká kvalita mléka je samozřejmě zajištěna mimo jiné i vyváženou stravou pro maminku. Čerstvé jídlo připravené správným způsobem je dietou kojící matky a ne zvýšenou pozorností k postavě a péči o sebe, svého milovaného. Zkušené ženy ujišťují, že se zdravým životním stylem a životním stylem se váha v průběhu času sníží na normální a postava se vrátí k optimálním parametrům. Pokud by byly samozřejmě k dispozici před začátkem těhotenství.

Obecná informace dieta se šesti okvětními lístky

Každý z dnů lze považovat za monodietu: jeden den - jedna dieta: ryby, zelenina, kuře, obiloviny, tvaroh, ovoce. Podstatou diety je střídavá kombinace proteinové a sacharidové diety. Po uplynutí dne odtrhneme další šestikvětý okvětní lístek heřmánku (analogicky s trhacím kalendářem). Pokud začnete od pondělí, pak do neděle můžete „sklízet výhody“: mínus 3–5 kg je zaručeno!

 • Kromě kvality produktů je u šestilisté diety důležité jejich množství a způsob vaření. Dalším pravidlem je neměnit produkty mezi sebou.

Ryby se tedy konzumují vařené nebo pečené, jen půl kilogramu denně. Jednorázové porce se tvoří podle vašeho uvážení.

Ze zeleniny preferují bílo-zelené odstíny s celkovou hmotností jeden a půl kila. Vyberte si jednu oblíbenou nebo jinou zeleninu.

Třetí okvětní lístek, tedy den, je opět bílkovina. Je nutné jíst kuřecí řízek, denní porce - 500 g.

Čtvrtý den se věnuje cereáliím. Cereálie lze střídat nebo si vybrat. Nejlepší je vzít pohanku, jáhly nebo neloupanou rýži, 200 g.

Tvarohový den diktuje svá vlastní pravidla: měli byste zkonzumovat 0,5 kg produktu s nízkým nebo středním obsahem tuku.

"Na dezert", jak se očekávalo, - ovoce. Doporučené množství je 1,5 kg ovoce, které není příliš sladké, bez škrobu.

Pití není omezeno: po celých šest dní byste měli pít vodu, čerstvé džusy, čaje. V některých dnech - kvas, kefír, mléko.

Kolik jich drží dietu se 6 okvětními lístky?

Jasný rámec šestiokvětní diety je omezen počtem jednodenních monodiet – „okvětních lístků“. To je jeden kruh, kterým často vše končí. Po dosažení požadovaného úbytku hmotnosti přestane žena tento vzorec dodržovat a vrátí se k obvyklému jídelníčku .

Ale pokud jde o další hubnutí a rozvoj zdravých stravovacích návyků, jeden kruh sotva stačí. Kolik jich v takových případech drží dietu se 6 okvětními lístky, závisí na několika faktorech:

 • počáteční hmotnost a postava;
 • nejvyšší cíl;
 • dietní disciplína;
 • zdraví a pohodu po každém kole;
 • stáří;
 • životní styl.

Lidé s váhovými parametry blízkými normálu nemohou počítat se silným úbytkem hmotnosti. Ti, kteří mají výrazný přebytek hmoty a drží dietu poprvé, budou potěšeni výsledky již po prvních šesti dnech.

 • Několik kruhů může přiblížit postavu ideálu. Přesto není bezpečné opakovat techniku okvětních lístků více než čtyřikrát za sebou.

Mám si mezi koly odpočinout? V tomto neexistuje shoda. Říká se, že jeden nebo dva dny volna jsou žádoucí. To pomůže odvrátit pozornost od nudných mono-diet a sníží pravděpodobnost poruchy.

 • Při zařizování dovolené se nevrhejte na jídlo, které jste v dietním týdnu vynechali. Dodržujte normální, vyváženou stravu, vyhýbejte se příliš bohatým, tučným a sladkým jídlům.

Pokud se hmotnost sníží podle plánu a nedojde k žádnému zvláštnímu nepohodlí, můžete víkend odmítnout a pokračovat ve stejném duchu dalších šest dní.

Kolik můžete zhubnout kg?

Při zahájení jakékoli diety každého z nás v první řadě zajímá, kolik kilogramů lze shodit a za jaké období. Normální ukazatel je jeden a půl až dva kilogramy po dobu prvních šesti dnů. Stává se také, že se zdá, že se váha vrací, ale to je zavádějící obrázek: jde jen o to, že v určitých dnech šestilaločné (obilné) diety dochází v těle k zadržování tekutin. A když přijde proteinový den, tekutina se odstraní a je jasné, že tělesná hmotnost se přesto snížila.

 • Podle pozorování je hubnutí pravděpodobnější u lidí s dostatečnou nadváhou. Mluví se o 4 kg za týden a rekord je 8 kg.

S ukazateli blízkými normě váha neklesá tak intenzivně. Taková rychlost hubnutí je typická pro mnoho diet, nejen pro švédské, vyvinuté A. Johanssonem.

Denní hubnutí se pohybuje od 500 do 900 g. Za 2-3 týdny takové diety můžete snížit váhu na 15 kg. Recenze také jmenují hmatatelnější olovnice, až kilogram za den, a dokonce fantastických mínus 7 kg za šest dní!

 • Pokud jste po prvním cyklu spokojeni s výsledkem, plynule přejděte na tradiční zdravou stravu. Pokud hubnutí nestačí, pokračujte v technice okvětních lístků na dalším kruhu.

Jak často můžete opakovat?

Jen málokdo se zastaví u jednoho kola diety se šesti okvětními lístky. Během této doby většina stihne váhu pouze korigovat a předtím to nebylo příliš nad normu. Pro hmatatelnější výsledky je vhodné pokračovat ve výživovém systému, poté, co jste si předtím sami zjistili, jak často můžete opakovat „dny s okvětními lístky“.

 • Historie mlčí o tom, jak přesně autor techniky doporučuje „kroužení na okvětních lístcích“. Jako dva cykly s týdenní pauzou. Pokud je nadváha 15 a více kilogramů, tělo bude potřebovat odpočinek 3-4 dny.

Autoři článků a recenzí na toto téma se přiklánějí k názoru, že v tom všem je hodně individuality: kdo kolik hubne za den nebo za kruh a jak snáší dietu a jak dlouho vydrží opakované dny a kruhy. Když shrneme informace, objeví se následující možnosti:

 • dva kruhy s přestávkou 3-4 dny;
 • jeden den pauza
 • jedno kolo jednou za měsíc neustále.

Někteří opakují 5 cyklů, s krátkými přestávkami, i když odborníci doporučují maximálně čtyři. Bylo pozorováno, že časté opakování není tak účinné jako jednorázové šestidenní sezení každý měsíc. Tělo si totiž na dietu zvykne a přestane reagovat úbytkem hmoty. Souvislé kruhy navíc způsobují únavu a jedení monotónních jídel. Plató efekt může nastat, když váha zůstane na svém místě a hubnutí ztratí veškerou motivaci pokračovat v dietě.

 • Série mono-diet, bez ohledu na počet cyklů, se nedoporučuje používat více než jednou ročně.

Vzhledem k tomu, že k hubnutí dochází postupně, netvoří se takové defekty jako ochabnutí kůže. To je velké plus, protože to šetří ředidlo od kosmetických problémů.

Kolik kruhů můžete udělat?

Ti, kteří dosáhli jakéhokoli výsledku, se vždy zajímají o to, kolik kruhů lze udělat. Odborníci odpovídají, že vše závisí na zdraví a také na tom, zda jste spokojeni s výsledkem prvního cyklu. Někomu bohatě stačí jedna šestidenní dieta a někdo je připraven na několik opakování švédské šestilisté diety.

 • Je na vás, co si vyberete, ale bez přehnané horlivosti, pamatujte na rčení "Co se přehání, není zdravé."

Odborníci na výživu důrazně doporučují omezit se na čtyři kruhy okvětní stravy. Počínaje druhým kolem si dejte jednodenní pauzu, abyste si odpočinuli od přísného režimu. V tento den jezte běžné jídlo, kromě mouky a sladkostí.

 • Existují další doporučení: dejte si pauzu celé dva týdny.

Bez ohledu na počet kruhů pamatujte, že zdraví a tvar se udržují v normě ani ne tak krátkodobou dietou, jako každodenní výživou. Po dosažení optimální hmotnosti použijte zdravou stravu vyvinutou předními odborníky a efekt hubnutí přetrvá co nejdéle a možná se stane trvalým. A v budoucnu nebudou vyžadovány ani vysilující diety, ani přísná omezení jídla.

 • Účinnost systému A. Johanssona je založena na oddělené konzumaci, která umožňuje tělu přijímat pouze užitečné složky z příchozí potravy. Systém je navržen tak, aby při hubnutí nedocházelo k hladu ani stresu.

Pro názornost lze pomyslnou květinu vystřihnout z papíru a jasně vybarvit. Odtrhnutím okvětního lístku sečtete výsledky každého dne a vizuálně uvidíte, jak se přibližujete k cíli, kvůli kterému jste postup provedli.

Výhody

Autor techniky se domnívá, že hladovět, byť s ušlechtilým cílem zhubnout, je nevhodné. Hlad zejména u žen vede k depresím, stresu, hormonální nerovnováze. Dietní dávka ze šesti okvětních lístků, kterou vyvinula, tento nepříjemný pocit nejen zmírňuje, ale umožňuje také nezaneřádit tělo a také využít jeho energetické zásoby k zajištění života. Díky tomu dochází ke skutečnému hubnutí, tedy úbytku tukových zásob.

 • Odtrhávání okvětních lístků z papírové květiny symbolizuje malá každodenní vítězství a kroky k úspěchu.

Výhody diety se mohou změnit na škodu, pokud je prodloužena na neurčito, aniž byste věnovali pozornost radám odborníků na výživu a tělesné pohodě. V souladu s pravidly obdrží osoba:

 • výrazná ztráta hmotnosti;
 • zlepšení pohody;
 • nasycení různými nutričními složkami;
 • čištění škodlivých metabolických produktů.

Co může a co nemůže?

Při seznamování se s dietními technikami je často rozhodující odpověď na rozumnou otázku, co mohu jíst? Je nepravděpodobné, že by se někdo chtěl vzdát většiny produktů, a to i kvůli hubnutí.

Šestilistá dieta je v tomto ohledu velmi loajální. Během dietního období hubnutí zase konzumuje všechny kategorie produktů: od masa po ovoce. Principem systému je nenarušovat sled sacharidových a bílkovinných „okvětních lístků“ a jídlo správně uvařit.

Během šesti dnů jíme:

 • Ryba;
 • zelenina;
 • kuřecí fileta;
 • cereálie;
 • tvaroh;
 • ovoce.

Ryby jsou bílkoviny a omega 3 mastné kyseliny. Výrobek je dušený, vařený, pečený nebo dušený. Vhodné jsou všechny druhy mořských a sladkovodních druhů: štikozubce, treska, tuňák, kapr, růžový losos, sleď, úhoř atd. Mořské plody jsou také dobré.

Plody polí a zahrad se upravují stejným způsobem. Pro zpestření kombinujte různé druhy zeleniny. Jedná se o dodavatele vitamínů, mikroprvků, organických kyselin.

Kuřecí prsní řízky poskytují čisté bílkoviny. Je povolena 200 g porce vývaru, ve kterém se vaří kuře. Parní kotlety, pečené a dušené filé vám umožní zpestřit stravu.

Čtvrtý den je určen k nasycení těla komplexními sacharidy. Povolené obiloviny, chléb, otruby, pohankové palačinky, naklíčená semena, dokonce i semena.

Kreativní den mluví sám za sebe. To ale neznamená, že na jídelníčku je pouze čistý sýr. Jogurt a mléko jsou také dobré.

Ovocný den dává prostor fantazii. Čerstvé džusy, smoothies, saláty v sortimentu, pečená jablka a hrušky s rozinkami, čerstvé a rozmražené bobule osloví každého gurmána. V tento den se doporučuje odpočívat a nezneužívat fyzickou aktivitu.

Během šestiokvětní diety se denní množství jídla rozdělí do pěti až šesti porcí a před polknutím se dobře rozkousá. Jezte pomalu, bez pití vody. Šálek vody lze vypít před jídlem a poté - mezi jídly a bez omezení.

Pro pohodlí si předem zapište jídelníček na každý den. Samozřejmě, že nedostane něco, co nemůžete jíst? A to:

 • potraviny obsahující cukr, moučné cukrovinky, čokoláda;
 • uzené maso, nakládaná a solená jídla;
 • smažená a tučná jídla;
 • Fast Food;
 • barevné limonády, sladké průmyslové džusy.

Povolené potraviny je třeba připravovat podle dietních pravidel: vařit, dusit, péct, používat páru a pomalý hrnec. Vezměte nízkotučný tvaroh, filé, nezneužívejte koření, zejména sůl. Před vařením vařte.

Pijte vodu, zelený čaj, trochu neslazené kávy. Nemůžete jíst nekvalitní nebo prošlé produkty, zastaralé pokrmy. Všechny alkoholické nápoje jsou zakázány, a to i v nízkém stupni.

Je to možné:

Skutečné hubnutí – pokud je hmotnost redukována kvůli úbytku tukových zásob, a ne kvůli odstranění tekutin nebo očistě střev. Následné pití ještě dožene ztrátu tekutin a tuhá strava zaplní střeva.

Dieta se šesti okvětními lístky bere tyto jemnosti v úvahu a slibuje, že zhubnete spalováním vlastního tuku. Konzumací uvedených potravin může dietář zhubnout 500 až 800 gramů denně.

Zbývá objasnit roli a význam dalších produktů, které nejsou indikovány v monodietní dietě. Oblíbená káva, sladký med, houby a vejce - jsou povoleny nebo zakázány? Zkusme odpovědět.

 • Je to možné, zlato?

Přísné proteinové dny, kterých je v šestiokvětní dietě mnoho, způsobují pokles krevního cukru. To se projevuje špatným zdravotním stavem, bolestmi hlavy, až mdlobami. V takových případech se med stává lékem. Pouhá lžíce sladkého srovná hladinu cukru a přivede k životu hubnoucího člověka.

 • Mohu si dát kávu?

Během 6ti okvětní diety se doporučuje pít vodu a zelený čaj. To je takříkajíc klasika, kterou milovníci kávy nemají rádi a „prosí“ pro sebe alespoň ranní porci – „na probuzení“. Výživoví poradci směrem k takovým lidem tuto porci povolili, ale s přísnou výhradou: pouze černá káva, bez cukru, mléka, smetany!

 • Mohou houby?

Někdy si dietáři kladou zvláštní otázky: je to možné, je to možné? V okvětní dietě, jako v žádné jiné, jsou všechny potraviny přehledně uvedeny a dny jsou po nich pojmenovány. Jelikož není houbařský den, je otázka na houby nevhodná. Nehledě na to, že houby jsou také bílkoviny. Co je to za dietu, když si nic neodpíráte?

 • Mohu mít vejce?

Bílá část vejce je zdrojem přirozených bílkovin a mnohým se zdá, že se v proteinový den docela hodí. Odborníci na výživu si to vysvětlují po svém. V prvních kruzích je vaječný bílek zakázán. Výjimka platí pro pokrmy, které vyžadují přidání vajec podle technologie (kastróly s tvarohem, kuřecí řízky v páře). Vejce místo tvarohu je povoleno nejdříve v 5. Cyklu diety, kdy se správná výživa již stává zvykem.

Kontraindikace

Výživový systém zvaný šestilistá dieta se ukazuje všem kategoriím lidí, kteří nemají zdravotní problémy. Kontraindikacemi jsou chronická onemocnění trávicích orgánů, cukrovka, ledvinové a srdeční patologie.

Nemůžete experimentovat s dietami pro ženy během těhotenství a kojení, stejně jako jiné pacienty, kterým jsou předepsány zvláštní nutriční podmínky nebo terapeutické diety. Abyste předešli nejasnostem, měli byste se před zahájením jakékoli diety poradit se svým rodinným lékařem nebo lékařem.

Možná rizika

Zdraví lidé většinou snášejí dietu se šesti okvětními lístky snadno. Nevyvolává silný hlad, dodává postupně všechny potřebné složky, takže organismus nevyčerpává.

 • Přesto existují rizika spojená s dietou.

Jsou spojeny s metabolickými procesy, zejména s tím, že při častém opakování se lipidy spalují spolu s tuky. A to může vést ke kritickému poklesu svalové hmoty.

Bolest hlavy při dietě

Při mnoha dietách hubnoucí bolí hlava a existuje pro to vysvětlení. Během stravy šesti okvětních lístků se díky aktivním metabolickým procesům tvoří meziprodukty toxické povahy. Nepříznivě ovlivňují mozkové a tělesné buňky.

Funkcí jater je neutralizovat tyto toxiny a tento proces provázejí nepříjemné pocity: bolest hlavy, nevolnost, dokonce i zvracení.

 • Málo se o tom v článcích píše a vůbec neříká, zda se dá těmto bolestem předejít. Ale v recenzích je spousta stížností.

Bolesti začínají od třetího nebo čtvrtého dne. Ospalost, ztráta síly, těžká malátnost nutí některé hubnoucí přestat s dietou. Ale ani ten, kdo vydržel všechny nepříjemnosti spojené s dietou a dosaženými výsledky, není vždy připraven takový počin v budoucnu zopakovat.

Ne každého však bolí hlava: je dost lidí, kteří tuto techniku pravidelně používají a jsou s výsledky spokojeni. Je to dáno individuálními rozdíly mezi organismy a nestejnou psychickou motivací těch, kdo drží dietu.

Komplikace po postupu

Během šesti okvětní diety se může objevit zápach z úst. To je způsobeno trávením velkého množství bílkovin.

 • Je důležité nesnižovat obsah kalorií na kritickou úroveň - 500 kcal: to nepříznivě ovlivňuje funkce štítné žlázy. Nedostatek tuku vede ke zhoršení stavu vlasů a pokožky, narušení imunity.

Možné komplikace závisí na zdravotním stavu a vlastnostech organismu. Stává se dokonce, že po přežití několika polohladovějících dnů člověk zjistí, že váha nejen neklesla, ale dokonce stoupla! A pokud se sníží, pak mnohem méně, než se očekávalo. A to má špatný vliv na psychický stav člověka oklamaného v nejlepším očekávání a demotivuje k dalším pokusům.

Cesta ven ze šesti okvětní diety

Stejně jako u jiných dietních systémů je důležitý správný odchod z diety se šesti okvětními lístky. Co to znamená? Pojďme si to rozebrat do bodů.

 1. První dny po šestilístkové dietě by v jídelníčku měly převládat stejné potraviny. Nové, kaloričtější, jsou zařazovány po troškách a postupně.
 2. Pokračujte v omezování tučných, škrobových, sladkých a dalších nezdravých položek ve svém denním menu. Tělo, zvyklé na dietní stravu, vám bude věčně vděčné.
 3. Vařte s vícenásobným nebo dvojitým kotlem, pečte jídlo v troubě nebo na grilu.
 4. Nechte lehké cvičení a zdravý životní styl stát se celoživotním zvykem.
 5. A o vašich oblíbených nápojích: porce kávy denně ještě nikomu neublížila. A zelený čaj a bylinky nejenže uhasí žízeň, ale také podpoří hubnutí.

Slibovaných 800g denně, nebo maximálně 5kg za týden, je za stanovených podmínek a pravidel reálných. Správný výstup poskytuje dlouhodobý výsledek zavádění dietního systému. Nebuďte zklamaní, pokud maximum nevyjde: vždy existuje korekce v jednom nebo druhém směru, spojená s individuálními vlastnostmi těla.

Rozdělení stravy 6 okvětních lístků

Pokud došlo ke zhroucení šestiokvětní diety, měli byste si odpočinout a začít znovu hubnout od prvního dne. Pokračovat, jako by se nic nestalo, je neúčinné.

 • Praktičtí odborníci na výživu odhalují koncept zhroucení a doporučují autohypnózu, abyste se mu vyhnuli.

Selhání šestilisté diety nastává, když chcete nekontrolovatelně jíst něco zakázaného. Abyste tomu zabránili, nezaměřujte se na slovo „ne“. Zamyslete se nad tím, co je dnes možné, a zakázané přeneste na sedmý den, kdy série monodiet končí.

Řekněte si, že tuhle čokoládovou tyčinku, grilovačku nebo sushi si dám v neděli (kdybych začala v pondělí). A dnes s chutí jím zdravý tvaroh nebo vinaigrette nebo mořské ryby.

 • Odborníci ujišťují, že je psychologicky snazší vnímat frázi „dnes to nejím, ale odkládám to na později“ než slova „to nezvládnu“.

Může se ukázat, že sedmý den bude celý seznam něčeho chutného, ale zbytečného, ale ve skutečnosti už budete mít chuť na většinu těchto produktů.

Recenze těch, kteří zhubli

Elena (45) píše, že dieta se šesti okvětními lístky jí pomohla nejen shodit 5 kg, ale také si užít pestrou a chutnou stravu. Spokojeni jsou ti, kteří během krátké doby zhubli alespoň 3 kg. V recenzích těch, kteří zhubli, se dokonce píše o efektu omlazení, který se projevil v důsledku diety.

 • Ti, kteří se nechali oklamat v očekávání nebo prožili napůl hladovějící život, nejsou šťastní.

A také komu se váha po velmi krátké době vrátila. Mnoho lidí nemůže vydržet bolest hlavy a slabost, která se objevuje večer třetího dne nebo každý den, problémy s defekací.

Ti, kteří jsou zvyklí se v běžné dny nepřejídat, nepovažují dietu za „hladovou“ a nerozumí těm, kteří třetí den chodí v polovědomí a prohlašují „psychické vyčerpání“. Naopak, tito lidé během tohoto období zaznamenávají zvýšení pracovní kapacity a zlepšení spánku. To znovu zdůrazňuje, že existují individuální charakteristiky vnímání a výsledku získaného dietou.

Recenze lékařů

Pozitivně o šestilístkové dietě píší odborníci na výživu, kteří vyznávají princip oddělené výživy. V recenzích lékaři předepisující tuto techniku zdůrazňují důležitost skutečnosti, že tělo jako celek dostává dobrou výživu a netrpí dlouhodobým nedostatkem některých složek. Všichni souhlasí s tím, že okvětní verze nezpůsobuje tělu velkou škodu.

Uvádí se také, že Asociace dietologů (bez upřesnění, která země) pozorovala dobrovolníky a na základě výsledků testů oficiálně uznala tuto techniku jako dietní způsob, jak zhubnout.

Výsledky a účinnost

První cyklus diety se šesti okvětními lístky obvykle potěší: tělesná hmotnost se sníží o tři až pět kilogramů. Pokud to stačí, lze dietu ukončit. Hodně záleží na počáteční hmotnosti. Pokud vezmeme minimum-maximum, pak denní ukazatele kolísají mezi 0,3 - 1,0 kg.

 • Pokud jsou výsledky a účinnost nedostatečné, může se konat druhé šestidenní období.

A tak čtyřikrát, ale ne více, doporučují odborníci na výživu. Mezi odborníky na výživu a gastroenterology panuje neshoda: pokud první považují za efektivnější okamžité opakování cyklu, druzí doporučují počkat a znovu držet dietu nejdříve po dvou týdnech. Během této doby si tělo odpočine a bude připraveno na další hubnutí.

 • Je zřejmé, že byste měli naslouchat svému blahu a rozhodnout se na základě svých vlastních pocitů.

Bonusem navíc je očista organismu, stejně jako zvykání si na zdravější způsob stravování. Pro mnohé se to stalo trvalým zvykem.

Člověk, který zhubl, se cítí lehce a vesele. Ale je třeba si uvědomit, že neustále praktikované diety jsou pro zdraví nepříznivé.

Dieta "oblíbená" nebo "6 okvětních lístků", což je lepší

Ti, kteří vyzkoušeli různé způsoby hubnutí, se nakonec sami sebe ptají: moje oblíbená dieta nebo 6 okvětních lístků, co je v mém případě lepší? Protože výsledky jsou různé a vždy závisí na individuální vnímavosti organismu k určitým rysům metod. Dieta se šesti okvětními lístky není výjimkou.

Pokud se vám líbil režim okvětních lístků a výsledky jsou potěšující, pak je odpověď jasná a takové schéma můžete čas od času použít, když naléhavě potřebujete opravit svou již ne příliš rozmazlenou postavu. V ostatních případech budete muset vyzkoušet jiné metody. Abyste se nemuseli mučit dlouhým hledáním, obraťte se na odborníka na výživu, který odborně vybere možnost na základě konkrétních parametrů a zdravotních ukazatelů. Snížíte tak možná rizika a zpoždění.

Svátostnou otázku „co jíst, abych zhubnul“ řeší šestilistá dieta. Nezakazuje žádnou skupinu výrobků, pouze upravuje jejich množství, způsob přípravy a použití. Technika byla založena na faktoru, že monotónní jídlo stimuluje hubnutí. To je ideální technika pro ty, kteří nemají rádi přísná omezení, ale jsou připraveni jíst po částech, snížit porce.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.