^

Zdraví

Anestetické čípky pro hemoroidy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Doporučené místní léky k odstranění bolestivých symptomů zánětu uzlů tvořených v anorektální oblasti zahrnují primárně anestetický čípník pro hemoroidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Indikace Anestetické čípky pro hemoroidy

Indikace pro použití antihemorrhoidních léků této farmakologické skupiny - pocit bolesti v konečníku, včetně během a po střevním pohybu.

Mezi nejoblíbenější a efektivní nástroje potřebné si uvědomit, takovými jmény analgetické čípky pro hemoroidy jsou Anestezol, Anuzol (Neo-Anuzol), čípky s rulík, Betiol, Proktozan Neo Proktoglivenol, Doloprokt.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Farmakodynamika

Léky proti bolesti, čípky pro hemoroidy aplikuje lokálně a poskytují analgetický účinek, jsou složené z lokálních anestetik - látek, které buď snižují citlivost receptorů bolesti v aferentních nervových vláken nebo inhibují přenos bolesti nervových impulsů.

Farmakodynamika Anestezol Čípky analgetický účinek na základě působení benzokain a mentolu (která je v jednom čípku obsah je 25 krát menší než benzokain). Benzokain (synonymum anestezinu) - ethylester kyseliny para-aminobenzoové - blokuje přenos nervových signálů snížením propustnosti synaptických membrán na Na +. Lokalizační vlastnosti mentolu jsou méně výrazné a projevují se podrážděním nervových zakončení chladných receptorů rektální sliznice.

Analgetika čípky hemoroidy Proktozan Neo Proktoglivenol Doloprokt a jsou složeny z lidokainu ve formě hydrochloridu (α-diethylamino-2,6-dimetilatsetanilida hydrochlorid), který působí jako benzokain. Kromě toho, čípky Proktozan Neo obsahuje NSAID bufexamak, která blokuje cyklooxygenázu snižuje syntézu prostaglandinů a aktivitu neurotransmiterů.

Analgetický účinek čípků Anuzol, Betiol a čípků s břicemi je způsoben obsahem extraktu léčivé rostliny Atropa belladonna L (belladonna). Atropinový alkaloid snižuje citlivost cholinergních receptorů nervových zakončení, což způsobuje dočasné znemožnění lokální parasympatické inervace v oblasti aplikace rektálního čípku.

Lokalizační vlastnosti extraktu belladoniny v čípcích přípravku Betiol jsou zesíleny ihtamolem (ichtyol), který také snižuje bolest v hemoroidů.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

Farmakokinetika

Podle oficiálního prohlášení, farmakokinetika Anestezol nebyl studován, přestože je známo, že část čípků rychle benzokain tyto práce, ale ne na dlouho, v sliznice špatně vstřebává, ale přesto našel v krevní plazmě. Benzokain ještě částečně zničí krev, zbytek - v játrech a metabolické produkty jsou vylučovány ledvinami.

Výrobci čípků s břichem, Anuzol a Betiol farmakokinetika léčivých přípravků nebyly studovány, protože se předpokládá, že při topické aplikaci extrakt ze syrovátky nevyvolává systémové účinky.

Lidokain, které obsahují analgetické čípkové hemoroidy Proktozan Neo Proktoglivenol Doloprokt a v souladu s pokyny k datové prostředky, absorbuje 24% a nejvyšší koncentrace v plazmě pozorované dvě hodiny po aplikaci čípky. Biotransformace lidokainu v játrech (hydroxylací), metabolity (4-hydroxy-2,6-xylidin) vylučovány močí.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Dávkování a aplikace

Jediný způsob, jak používat anestetikum pro hemoroidy, je rektální. Doporučuje se vložit čípku do konečníku po defekaci nebo klíšťové očistě.

Anestezolu se podává jeden čípky 1-2 krát denně. Anuzol, čípky s břichem, Betiol - jeden čípik 2-3 krát denně; maximální denní dávka přípravku Anuzol - 7 čípků, čípky s břichem a Betiola - 10.

Anestetické čípky pro hemoroidy Proctosan Neo, Proctogliolol a Doloproct by měly být aplikovány dvakrát denně na jeden kus. Proctozan Neo nelze používat delší než týden a maximální doba trvání léčby přípravku Doloproct je 14 dní.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Kontraindikace

Součástí revize analgetického čípku pro hemoroidy jsou následující kontraindikace:

Anestezol - individuální přecitlivělost na amidové anestetika, věk 18 let.

Anuzol čípky s belladonna, Betiol - adenom prostaty, dysurie, hypertyreóza, chronické srdeční selhání, ischemická choroba srdeční, fibrilace síní a tachykardie, hypertenze, intestinální atonie, progresivní svalová slabost autoimunitní (myasthenia gravis), závažné krvácení, glaukomu, věkem do 14 let. Užívání drog s výtažkem z bylin vyžaduje pečlivé řízení vozidel a mechanismů.

Proctosan Neoatopická dermatitida, tuberkulóza, syfilis, věk do 18 let.

Proctoglivenol - individuální citlivost na složky, věk 18 let.

Doloproct - šindel, tuberkulóza, syfilis, děti a dospívání.

Použití anestetizujících čípků pro hemoroidy během těhotenství:

Anusole a Proctosan Neo jsou kontraindikovány.

Proctoglivenol a Doloproct jsou zakázány v prvním trimestru, v II a III jsou předepsány v případech, kdy očekávaný přínos pro matku je vyšší než potenciální riziko pro plod.

Anestezol, čípky s belladonou, Betiol - výhradně pro lékařský předpis, s přihlédnutím k pravděpodobným rizikům pro nenarozené dítě.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Anestetické čípky pro hemoroidy

Výrobci uvádějí nežádoucí účinky, které mohou způsobit bolest čípků pro hemoroidy:

Anestezole - kožní vyrážka, svědění, kopřivka, pálení v konečníku, problémy s stolicí, poruchy krevního složení (s prodlouženým užíváním).

Anuzol čípky s rulík, Betiol - sucho v ústech, žízeň, poruchy stolice, retence moči, kopřivka, svědění kůže, bolest hlavy, bolest břicha, zvýšená srdeční frekvence, křeče, dočasné rozmazané vidění, zvýšená nervozita.

Proctozan Neo, Proctoglivenol a Doloproct - kožní vyrážka a svědění, pálení v anorektální oblasti.

trusted-source[31], [32], [33]

Předávkovat

Pokyny dodávané s drogami a Anestezol Proktoglivenol, poznamenal, že „zprávy o předávkování byly hlášeny, a předávkování Proktozan Neo (rektální aplikace) není možné.

Pokud někteří výrobci čípků Anuzol tvrdí, že neexistují žádné údaje o předávkování léky, pak pokyny jiných výrobců uvádějí, že předávkování vede ke zvýšení výskytu nežádoucích účinků (viz dříve).

Známky čípky předávkování belladonna a Betiol může dojít dysurie, sušení pocit v ústech a žízeň, zvýšení srdeční frekvence, míchání a kol.

Interakce s jinými léky

Farmakologicky významné interakce s jinými přípravky čípků Anestezol, Betiol, Proctozan Neo a Proctoglyvenol nejsou v návodu uvedeny.

Analgetický účinek čípků Anusolum snižuje při současné aplikaci laxativních přípravků, prostředku proti pálení žáhy, přípravků Metokloprom a Ketokonazolu.

Nedoporučuje se pro použití s belladonna čípky v kombinaci s antihistaminika, kardiotoniky, léčiv na bázi digitalis (digoxin, digitoxin, A Kordigit et al.), Beta-agonisté, barbituráty, a tricyklická antidepresiva.

Aby se zabránilo možnému porušení srdečního rytmu, je analgetický čípník pro hemoroidy Doloproct kontraindikován k použití v případě užívání antiarytmických léků.

trusted-source[38], [39], [40]

Podmínky skladování

Všechny anestetické čípky pro hemoroidy by měly být skladovány na místě chráněném před světlem; Anestezol, Anuzol a Betiol - při teplotě + 10-15 ° C; Čípky s belladonou, Proctozan Neo, Proctoglivenol a Doloproct - při teplotě nejvýše + 25 ° C.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti čípků Anuzol, Betiol, Čípky s belladonou, Doloproct je 2 roky; Anestezol - 3 roky; Proctozan Neo a Proctoglivenol - 5 let.

trusted-source[47], [48], [49]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Anestetické čípky pro hemoroidy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.