Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Anestetické čípky pro hemoroidy

Lékařský expert článku

Proctologist, kolorektální chirurg
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Doporučené místní léky k odstranění bolestivých symptomů zánětu uzlů tvořených v anorektální oblasti zahrnují primárně anestetický čípník pro hemoroidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Indikace Anestetické čípky pro hemoroidy

Indikace pro použití antihemorrhoidních léků této farmakologické skupiny - pocit bolesti v konečníku, včetně během a po střevním pohybu.

Mezi nejoblíbenější a efektivní nástroje potřebné si uvědomit, takovými jmény analgetické čípky pro hemoroidy jsou Anestezol, Anuzol (Neo-Anuzol), čípky s rulík, Betiol, Proktozan Neo Proktoglivenol, Doloprokt.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Farmakodynamika

Léky proti bolesti, čípky pro hemoroidy aplikuje lokálně a poskytují analgetický účinek, jsou složené z lokálních anestetik - látek, které buď snižují citlivost receptorů bolesti v aferentních nervových vláken nebo inhibují přenos bolesti nervových impulsů.

Farmakodynamika Anestezol Čípky analgetický účinek na základě působení benzokain a mentolu (která je v jednom čípku obsah je 25 krát menší než benzokain). Benzokain (synonymum anestezinu) - ethylester kyseliny para-aminobenzoové - blokuje přenos nervových signálů snížením propustnosti synaptických membrán na Na +. Lokalizační vlastnosti mentolu jsou méně výrazné a projevují se podrážděním nervových zakončení chladných receptorů rektální sliznice.

Analgetika čípky hemoroidy Proktozan Neo Proktoglivenol Doloprokt a jsou složeny z lidokainu ve formě hydrochloridu (α-diethylamino-2,6-dimetilatsetanilida hydrochlorid), který působí jako benzokain. Kromě toho, čípky Proktozan Neo obsahuje NSAID bufexamak, která blokuje cyklooxygenázu snižuje syntézu prostaglandinů a aktivitu neurotransmiterů.

Analgetický účinek čípků Anuzol, Betiol a čípků s břicemi je způsoben obsahem extraktu léčivé rostliny Atropa belladonna L (belladonna). Atropinový alkaloid snižuje citlivost cholinergních receptorů nervových zakončení, což způsobuje dočasné znemožnění lokální parasympatické inervace v oblasti aplikace rektálního čípku.

Lokalizační vlastnosti extraktu belladoniny v čípcích přípravku Betiol jsou zesíleny ihtamolem (ichtyol), který také snižuje bolest v hemoroidů.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

Farmakokinetika

Podle oficiálního prohlášení, farmakokinetika Anestezol nebyl studován, přestože je známo, že část čípků rychle benzokain tyto práce, ale ne na dlouho, v sliznice špatně vstřebává, ale přesto našel v krevní plazmě. Benzokain ještě částečně zničí krev, zbytek - v játrech a metabolické produkty jsou vylučovány ledvinami.

Výrobci čípků s břichem, Anuzol a Betiol farmakokinetika léčivých přípravků nebyly studovány, protože se předpokládá, že při topické aplikaci extrakt ze syrovátky nevyvolává systémové účinky.

Lidokain, které obsahují analgetické čípkové hemoroidy Proktozan Neo Proktoglivenol Doloprokt a v souladu s pokyny k datové prostředky, absorbuje 24% a nejvyšší koncentrace v plazmě pozorované dvě hodiny po aplikaci čípky. Biotransformace lidokainu v játrech (hydroxylací), metabolity (4-hydroxy-2,6-xylidin) vylučovány močí.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Kontraindikace

Součástí revize analgetického čípku pro hemoroidy jsou následující kontraindikace:

Anestezol - individuální přecitlivělost na amidové anestetika, věk 18 let.

Anuzol čípky s belladonna, Betiol - adenom prostaty, dysurie, hypertyreóza, chronické srdeční selhání, ischemická choroba srdeční, fibrilace síní a tachykardie, hypertenze, intestinální atonie, progresivní svalová slabost autoimunitní (myasthenia gravis), závažné krvácení, glaukomu, věkem do 14 let. Užívání drog s výtažkem z bylin vyžaduje pečlivé řízení vozidel a mechanismů.

Proctosan Neoatopická dermatitida, tuberkulóza, syfilis, věk do 18 let.

Proctoglivenol - individuální citlivost na složky, věk 18 let.

Doloproct - šindel, tuberkulóza, syfilis, děti a dospívání.

Použití anestetizujících čípků pro hemoroidy během těhotenství:

Anusole a Proctosan Neo jsou kontraindikovány.

Proctoglivenol a Doloproct jsou zakázány v prvním trimestru, v II a III jsou předepsány v případech, kdy očekávaný přínos pro matku je vyšší než potenciální riziko pro plod.

Anestezol, čípky s belladonou, Betiol - výhradně pro lékařský předpis, s přihlédnutím k pravděpodobným rizikům pro nenarozené dítě.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Anestetické čípky pro hemoroidy

Výrobci uvádějí nežádoucí účinky, které mohou způsobit bolest čípků pro hemoroidy:

Anestezole - kožní vyrážka, svědění, kopřivka, pálení v konečníku, problémy s stolicí, poruchy krevního složení (s prodlouženým užíváním).

Anuzol čípky s rulík, Betiol - sucho v ústech, žízeň, poruchy stolice, retence moči, kopřivka, svědění kůže, bolest hlavy, bolest břicha, zvýšená srdeční frekvence, křeče, dočasné rozmazané vidění, zvýšená nervozita.

Proctozan Neo, Proctoglivenol a Doloproct - kožní vyrážka a svědění, pálení v anorektální oblasti.

trusted-source[31], [32], [33]

Dávkování a aplikace

Jediný způsob, jak používat anestetikum pro hemoroidy, je rektální. Doporučuje se vložit čípku do konečníku po defekaci nebo klíšťové očistě.

Anestezolu se podává jeden čípky 1-2 krát denně. Anuzol, čípky s břichem, Betiol - jeden čípik 2-3 krát denně; maximální denní dávka přípravku Anuzol - 7 čípků, čípky s břichem a Betiola - 10.

Anestetické čípky pro hemoroidy Proctosan Neo, Proctogliolol a Doloproct by měly být aplikovány dvakrát denně na jeden kus. Proctozan Neo nelze používat delší než týden a maximální doba trvání léčby přípravku Doloproct je 14 dní.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Předávkovat

Pokyny dodávané s drogami a Anestezol Proktoglivenol, poznamenal, že „zprávy o předávkování byly hlášeny, a předávkování Proktozan Neo (rektální aplikace) není možné.

Pokud někteří výrobci čípků Anuzol tvrdí, že neexistují žádné údaje o předávkování léky, pak pokyny jiných výrobců uvádějí, že předávkování vede ke zvýšení výskytu nežádoucích účinků (viz dříve).

Známky čípky předávkování belladonna a Betiol může dojít dysurie, sušení pocit v ústech a žízeň, zvýšení srdeční frekvence, míchání a kol.

Interakce s jinými léky

Farmakologicky významné interakce s jinými přípravky čípků Anestezol, Betiol, Proctozan Neo a Proctoglyvenol nejsou v návodu uvedeny.

Analgetický účinek čípků Anusolum snižuje při současné aplikaci laxativních přípravků, prostředku proti pálení žáhy, přípravků Metokloprom a Ketokonazolu.

Nedoporučuje se pro použití s belladonna čípky v kombinaci s antihistaminika, kardiotoniky, léčiv na bázi digitalis (digoxin, digitoxin, A Kordigit et al.), Beta-agonisté, barbituráty, a tricyklická antidepresiva.

Aby se zabránilo možnému porušení srdečního rytmu, je analgetický čípník pro hemoroidy Doloproct kontraindikován k použití v případě užívání antiarytmických léků.

trusted-source[38], [39], [40]

Podmínky skladování

Všechny anestetické čípky pro hemoroidy by měly být skladovány na místě chráněném před světlem; Anestezol, Anuzol a Betiol - při teplotě + 10-15 ° C; Čípky s belladonou, Proctozan Neo, Proctoglivenol a Doloproct - při teplotě nejvýše + 25 ° C.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti čípků Anuzol, Betiol, Čípky s belladonou, Doloproct je 2 roky; Anestezol - 3 roky; Proctozan Neo a Proctoglivenol - 5 let.

trusted-source[47], [48], [49]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Anestetické čípky pro hemoroidy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.