^

Zdraví

A
A
A

Bohatá menstruace se sraženinami

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Někdy v životě ženy existuje problém z velkých období s křečemi, což neumožňuje plnohodnotný životní styl. Jaká nemoc je a jak se s ní potýkat, můžete pochopit tím, že se podíváte na problém ze všech stran.

Významná ztráta krve během menstruace může být jak samostatným onemocněním, tak symptomem porušení stavu ženského zdraví. Bohatá měsíční sražený nebo dysfunkční děložní krvácení - onemocnění charakterizované přítomností abnormálního krvácení z dělohy, které není v důsledku přítomnosti patologie v pánvi, systémová onemocnění nebo poruchy těhotenství.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Epidemiologie

Mnohočetná menstruace se může vyskytnout v jakémkoli období života ženy, bez ohledu na její věk, místo pobytu a rasu. V horké sezóně se riziko krvácení výrazně zvětšuje kvůli zvýšenému namáhání kardiovaskulárního systému. Vliv změn atmosférického tlaku na vývoj onemocnění menstruačního cyklu také probíhá.

trusted-source[6]

Příčiny bohaté období se sraženinami

Etiologické faktory výskytu hojné menstruace jsou:

 • Stres, silný psychoemotický šok;
 • Dysfunkce jako obezita, hypo- a beriberi, hladovění;
 • Chronické onemocnění jater, kardiovaskulárního systému atd .;
 • Porušení hormonálního pozadí;
 • Odložené gynekologické operace;
 • Infekční onemocnění panvových orgánů;
 • Radiační ozařování;
 • Vrozené malformace pohlavních orgánů.

Rizikové faktory

Různé nepříznivé faktory ovlivňují ženský organismus v různých obdobích vývoje, formace, formace a poklesu reprodukční funkce. Nejčastěji v obdobích s největší zranitelností - pubertalní období a menopauza. Hlavní rizikové faktory pro krvácení děložní:

Během puberty:

 • Nadměrná fyzická aktivita;
 • Podvýživa, hypovitaminóza;
 • Duševní přetížení a stres;
 • Akutní a chronické nemoci infekčního původu.

V reprodukčním věku:

 • Přítomnost potratů v anamnéze;
 • Komplikované dodání;
 • Zánětlivé onemocnění panvových orgánů;
 • Neuroendokrinní nemoci;
 • Porušení hormonálního pozadí;
 • Pracovní nebezpečí;
 • Duševní a emoční stres.

V klimakterickém období:

 • Akutní a chronické infekční onemocnění;
 • Tvorba pánevních orgánů;
 • Stres;
 • Přítomnost pánevního spuštění;
 • Nemoci kardiovaskulárního systému a endokrinních žláz.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Patogeneze

Při normální menstruace - pravidelné, cyklické, nebolestivý děložního krvácení, ke kterému dochází při zamítnutí funkční vrstva z důvodu poklesu hladiny endometriálních progesteronu a estrogenu, a ne více než 80 ml celkové ztráty krve v průběhu menstruace.

V medicíně se používají následující pojmy:

 • Hyperpolymenorrhea je porušením menstruační funkce, která se projevuje v pravidelném, hojném krvácení, které přesahuje celkovou ztrátu krve 80 ml za menstruační období.
 • Akutní menoragie je nepředvídané nadměrné děložní krvácení, které není spojené s cyklem.
 • Metrorrhagie je hojné, prodloužené, nepravidelné krvácení mezi menstruací.

Nadměrná menstruace může naznačovat takové porušení zdraví žen jako: přítomnost děložního myomu, neoplazie děložního čípku, patologická menopauza, komplikace těhotenství atd.

Hlavním patogenetickým aspektem vývoje děložního krvácení je narušení rovnováhy hlavních hormonů v souvislosti se změnou funkce hlavních vazeb v systémech hypotalamu-hypofýzy a vaječníků.

Ženský reprodukční systém je postaven na hierarchické typu, hlavní odkazy, které jsou: mozková kůra, hypothalamus, hypofýza, vaječníků, dělohy a jiné cílové orgány (mléčná žláza, štítná žláza). Takže v kůře mozkové klíčové regulátory menstruačního cyklu jsou dopamin a noradrenalin, vykonávat kontrolu nad hypotalamu gonadotropin - uvolňující - hormon (GnRH), a serotonin, který řídí luteinizačního hormonu (LH). Hypothalamus - je jedním z hlavních strukturních útvarů mozku, které generuje uvolňujících - hormony uvolňující hormony hypofýzy, statiny, a potlačuje jejich oddělení. GnRH je hlavní hypotalamický hormon zapojený do menstruačního cyklu. To je vylučován do krevního oběhu 1 dobu 60 minut a jeho emisní maximální frekvence zaznamenané v preovulačnímu období, a nejnižší - ve druhé fázi cyklu. Přímo podílí na regulaci menstruačního cyklu, se gonadotropin - hormonů hypofýzy, jako je prolaktin (PRL), - kojení hormonu, follitropin (FSH) - růstový hormon a dozrávání folikulů a lutropin (LH) - hormon žlutého tělíska. Vaječníky syntetizovat estrogeny, progestiny a androgeny - hormony, které mají vegetativní (vývoj a životních podmínek na genitálie) a generativní (hormonální) účinky na ženské tělo. Tak, válec nebo porušení alespoň jednoho z odkazů - regulátory cyklu se nezdaří a hormonální změny v endometriu proliferace dělohy. Nadměrná stimulace děložní estrogenu by zvýšení tloušťky a hypoxie endometrium, které, vzhledem ke zvýšené kontraktility dělohy, bude odmítnut nepřetržitě a asynchronně, jedna část za druhou, což je doprovázeno bohatou děložní krvácení sražená delším povahy.

trusted-source[12]

Symptomy bohaté období se sraženinami

V závislosti na příčině krvácení z pohlavních orgánů může být žena potíže s různými příznaky, od bolestivých pocitů až po závratě a ztrátu vědomí. Další podrobnosti o příčině nástupu, podrobný popis příznaků, první známky a stížnosti jsou uvedeny níže.

Těžké období se sráženími po prodlení

Někdy, po zpoždění menstruace u žen dojít k nadměrným krvácením sraženin z pohlavního ústrojí, bolest může být bolesti břicha vyzařující do konečníku. Příčinou takového komplexu příznaků může být abnormální těhotenství, užívání perorální antikoncepce. Stanovte příčinu a pomozte určit hladinu chorionického gonadotropinu v krvi. Dokonce i při úplném spontánním potratu zůstávají jeho čísla na nějakou dobu na vysoké úrovni. To je způsobeno skutečností, že odmítnutí embrya, které není životaschopné, připraveným endometriem a je doprovázeno velkým množstvím ztráty krve. V tomto případě žena zažívá slabost, závratě, nevolnost, někdy zvracení. Za přítomnosti takových příznaků je nutné okamžitě zavolat sanitku pro hospitalizaci ve zdravotnickém zařízení.

trusted-source[13]

Mnohočetné období se sraženinami během těhotenství

Vzhled krvácení z genitálního traktu u těhotné ženy obvykle naznačuje spontánní potrat. Prvním příznakem je bolest v dolní části břicha, která se dostane do konečníku, ve druhé polovině těhotenství může být bolest křeče. Krvavý výtok, v tomto případě ve významném množství se sraženinami s různou intenzitou. V závislosti na délce trvání těhotenství se provádí v prvním trimestru vakua - vdechnutí obsahu dělohy, po šestnáctém týdnu těhotenství provádí evakuace oplodnění produktu za adekvátní anestezie a hemodynamické kontrolou. Při absenci kontraindikací je přípustné jmenovat uterotoniky k urychlení vylučování obsahu dělohy.

V pozdějších stádiích těhotenství může vaginální krvácení naznačovat placentu previa. Současně může krvácení mít jinou intenzitu a zcela bezbolestné. Pokud má žena více než 20 týdnů těhotenství, měla by okamžitě zavolat sanitku.

trusted-source[14], [15]

Nadměrné období srážení po podání

Obvykle bezprostředně po narození má žena fyziologické krvácení - lochii. Může mít různou intenzitu a bude pokračovat, dokud nebude celá děloha po porodu snížena na normální velikost. Po tom, když matka porodí novorozence, nemá žádné menstruace. Tento jev se nazývá laktační amenorea a zpravidla trvá až do zavedení do kojenecké výživy kojenců. A tak po 6-12 měsících je obnoven ženský menstruační cyklus. Vzhledem k fyziologické změny v těle ženy, jako je například zkrácení děložního čípku, rozšíření děložního hrdla, zvýšení velikosti dělohy, zvýšení endometria menstruačního výtoku se stává intenzivnější a hojné.

Bezprostředně po 2-4 týdnech po porodu může dojít k nadměrnému krvácení s krevními sraženinami způsobené přítomností placentálních zbytků v děložní dutině. V tomto krvavém výboji je jasně červená šarlatová s nepříjemným zápachem a doprovázena bolestí v dolní části břicha s ozářením v dolní části zad. V tomto případě je nutné vyhledat kvalifikovanou lékařskou péči, protože je možné infikovat zbytky placenty a vývoj endometritidy - zánět dělohy.

Mnoho měsíců po císařském řezu

Často se po císařském řezu pozoruje hojné skvrny. To je vzhledem k přítomnosti děložní jizvy, snižuje kontraktilitu dělohy a děložního čípku nezměněné a děložního čípku, který je překážkou pro volné vypouštění lochia, jako po normálním porodu. V důsledku toho se krvácení prodlužuje s více sraženinami. Časem se menstruační cyklus zlepší a množství menstruační krve se stane normálním.

trusted-source[16], [17]

Mnohokrát měsíčně s krevními sraženinami po vyčerpání děložní dutiny

Nadměrná menstruace s krevními sraženinami po vyčinění děložní dutiny může být důsledkem instrumentálního potratu. V tomto případě se kyretáž děložní dutiny provádí kyretou, vrstvou po vrstvě se odstraní endometrium s plodovým vajíčkem. Pokud během chirurgického zákroku některá část dutiny byla chirurgem vynechána, může se v den 2-4 vyvíjet krvácení se zbytky šarlatové barvy spojené s bolestivou bolestí v dolní části břicha. V takovém případě musíte jít do zdravotnického zařízení, kde bylo těhotenství přerušeno.

Došlo-li k krvácení 7-10 dní po kyretáž dělohy, je také nutné, aby vyhledali lékařskou pomoc, protože tato podmínka může být způsobeno přítomností placenty polypu, který se vyskytuje v místě zbytků hnojení produktů. V takovém případě může mít žena krvavý výtok různé intenzity, bolest v dolní části břicha, teplotu těla v subfebrilu a nevolnost. K odstranění tohoto komplexu symptomů v stacionárním gynekologickém oddělení na pozadí adekvátní antibiotické terapie se provádí druhé oškrabávání děložní dutiny s dalším podáním perorálních antikoncepčních přípravků.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Po hysteroskopii se vyskytuje obrovská doba se sraženinami

Hysteroskopie - gynekologické postup pomocí optického zařízení, pomocí kterého lékař má možnost nejen vizualizovat vnitřek dělohy, ale také pro zachycení materiálu, aniž by traumatizující celý dělohy, jako je tomu v škrábání. Hysteroskopie se provádí jak pro účely diagnózy, tak pro terapeutické účely. V tomto případě v případě diagnostické hysteroskopie nedochází k žádné změně v menstruačním cyklu. Co se týče chirurgické hysteroskopie, cyklus zde je prodlužován, často měsíční se stává hojnější než kdy jindy. Někdy však pozorování změní vůni, v nich se objeví sraženiny a jejich změny v barvě, což může znamenat infekci. Pokud se hojné špinění stává černé na pozadí silné bolesti, může to být symptom onemocnění - endometrióza. Endometrióza je komplexní onemocnění závislé na hormonech, ve kterém se endometriální tkáň nachází nejen v děložní dutině, ale i mimo její hranice. V tomto případě se žena stará o silnou bolest v prvních dnech menstruace. Lékař předepsá přesnou diagnózu po dalších diagnostických testech.

trusted-source[23], [24]

Dobrá doba s sraženinami s myomy

Myomii dělohy jsou benigní formace, která se skládá z pojivové tkáně nebo svalových elementů. Pokud svalová struktura převládá ve struktuře formace, je to myom, pokud převažuje pojivová tkáň - kolem fibroidů. Jedním z prvních příznaků děložních fibroidů je hojná menstruace. Povaha výtoku závisí na umístění myomatózního uzlu v děloze. A tak na svém místě v tkáň od samého počátku jejího vzniku, je znepokojen těžké, prodloužené menstruace se sraženiny, která je rovněž spojena s poruchou děložní tón žena.

 Někdy růst v děložní dutině submukózního myomatózního uzlu je směřován k cervikálnímu kanálu, který nakonec vede k jeho výstupu z děložní dutiny. Tento proces je doprovázen bohatým děložním krvácením, bolesti v křečích v dolní části břicha, celková slabost, pokles krevního tlaku a ztráta vědomí. Za těchto podmínek je poskytování péče možné pouze v léčebně. Hlavním cílem léčby v tomto případě je zastavit děložní krvácení, anestezie a chirurgické odstranění zrodu myomatózního uzlu s následným oškrabáním děložní dutiny.

trusted-source[25]

Dobrá doba po zrání po 45-50 letech

U žen v premenopauze se často vyskytuje krvácení z dělohy. To je vzhledem ke stárnutí hypotalamu, který interferuje s hormony půdy z produkce hyperestrogenia kvůli nižší úrovni progesteronu, což vede k nadměrnému růstu endometria a porušení její transformace a zdá trvanlivé, těžká menstruace s sraženin. V tomto případě je narušena cyklicita a časový interval mezi měsíční prodlužuje. Léčba této kategorie pacientů v chirurgických a prezentovány především ve formě škrábání dělohy a děložní čípek. V budoucnu je hormonální terapie předepsána k potlačení menstruační funkce.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Bohatá menstruace se sraženinami při menopauze

Výskyt krvácení v postmenopauze může být příznakem maligní tvorby pánevních orgánů. Proto pokud existuje takový příznak, měli byste okamžitě kontaktovat gynekologa pro nezbytné vyšetření. Takové krvácení nastává bez příčiny a může mít různou intenzitu a trvání.

Další příčinou krvácení v menopauze může být senilní kolpitid, který se vyskytuje v důsledku snížené hladiny estrogenu v krvi, což vede ke ztenčení vaginální sliznice a zvýšení její zranitelnost. Takové krvácení nastává po fyzickém namáhání, zvedání nebo pohlavním styku. V každém případě, když dojde k výtoku z genitálního traktu, měli byste vyhledat lékařskou pomoc od gynekologa.

Nadměrné prodloužené období se sraženinami

Menoragie nebo prodloužené těžké menstruace, může probíhat v přítomnosti děložních onemocnění, endometrióza, endometriální hyperplasie, endokrinní onemocnění a poruch vzniku srážení krve. Příčinou takového příznaku může být také nitroděložní zařízení nebo nesprávně vybraná perorální antikoncepce. Onemocnění se může vyskytnout v jakémkoli věku a není cyklické. Tento stav je nebezpečný, protože při dlouhodobém těžkém krvácení se obvykle vyskytuje anémie, která je obtížně odstranitelná kvůli přítomnosti genitální příčiny krvácení. Pokud se vyskytují opakované epizody dlouhého období, musíte kontaktovat gynekologa, který předepíše potřebné diagnostické postupy a léčbu.

trusted-source[31], [32]

Mocné bolestivé období se sraženinami

Algodismenorea je onemocnění, které pronásleduje velké množství žen a projevuje se bolestivým, hojným mensesm. Existuje mnoho důvodů pro toto onemocnění. Bolestivé menstruace může obtěžovat žen s děložní myomy, endometrióza, intrauterinní abnormalitami genitálií, stejně jako zánětlivých onemocnění pánevních orgánů a onemocnění endokrinního a nervového systému. Bolest se zpravidla objevuje několik let po nástupu menary a začíná první den menstruačního cyklu nebo den před ním. Bolestivé křeče spastické povahy s ozařováním konečníku, beder, vaječníků. Někdy, se silnou bolestí a krvácením, žena má nevolnost, zvracení, závratě. Takový komplex příznaků vede k dočasné ztrátě pracovní schopnosti a vyžaduje lékařskou péči.

trusted-source[33], [34]

Komplikace a důsledky

Hlavní komplikace, ke které dochází kvůli bohatým časům s křečemi, je anémie. Vzhledem ke značnému množství zásob ztráty krve jsou zbaveny krvetvorných buněk, poruchy erytropoézu, což vede k anémii, stojan se všemi doprovodnými příznaky: slabost, závratě, nevolnost, ztráta chuti k jídlu. Navíc tento stav snižuje účinnost hemostatické léčby. Při hlubokém krvácení se často objevuje hemoragický šok, který vyžaduje okamžité zavedení krevních produktů.

Při absenci léčby proti relapsu je možné obnovit hojné období se sraženinami, s výjimkou stavů po hysterektomii.

trusted-source[35]

Diagnostika bohaté období se sraženinami

Bohatá menstruace se sraženinami je onemocnění, které vyžaduje okamžitou lékařskou a někdy i chirurgickou léčbu. Aby bylo možné zahájit léčbu, je však nutné provést diagnózu a stanovit přesnou klinickou diagnózu.

Diagnóza onemocnění nese porodník, primární léčby takovouto stížností hojnou měsíční sražená. Za prvé, lékař sbírá detailní somatickou historii (příběh): přítomnost jaterního onemocnění, kardio - cévní a endokrinní systém, úrazech a operacích na ženských pohlavních orgánů. Potom, menstruační a gynekologická anamnéza: věk, ve kterém začal první menstruaci, kvalitu cyklus, předčasné sexuální aktivity, sexuální aktivitu, gynekologická onemocnění a metody antikoncepce. Hodně důležitý je příjem léků, jako je například estrogenů, antidepresiva, antikoagulanty, kortikosteroidy, digoxinu a propranolol, který může způsobit nadměrné krvácení z pohlavního traktu.

Po podrobném vyšetření provádí lékař funkční diagnostické testy, jako je: bazální kontrola teploty, hormonální colpocytologie, testy nasycení estrogenem, které umožňují stanovit hormonální pozadí.

Laboratorní vyšetření

Otevírá se těhotenský test nebo stanovení choriového gonadotropinu, aby se vyloučila patologie těhotenství nebo trofoblastické onemocnění nebo mimoděložní těhotenství.

Obecný krevní test, biochemický krevní test, koagulogram se provádí k určení stupně anémie těla pro další korekci anémie.

Hormonální vyšetření v dynamice se doporučuje všem ženám trpícím bohatou menstruací pro stanovení hormonálního stavu. Pro tento účel je stanovena hladina sérového FSH, prolaktinu, LH, testosteronu, progesteronu a estradiolu v dynamice. Důležité je vyšetření hormonů štítné žlázy a nadledvin.

Doporučuje se provést určení přívěsů CA 19-9, CA 125.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Instrumentální diagnostika

Ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů a hysteroskopie jsou spolehlivé a dostupné metody diagnostiky patologií reprodukčních orgánů žen. Někdy se tráví gisterosonografiyu (vyplnění dutiny dělohy s fyziologickým roztokem na základě ultrazvuku ovládacího zařízení), který identifikuje submukózní děložní myomy uzly, polypy endometria, a jiní.

Diagnostické škrabání cervikálního kanálu a děložní dutiny provádí všechny ženy v menopauze, pokud se vyskytnou stížnosti na krvácení z genitálního traktu. V ostatních případech se provádí za přítomnosti ultrazvukových příznaků endometriální patologie.

Je také možné provést MRI, počítačovou tomografii, laparoskopii, hysterosalpingografii a další diagnostické metody, pokud existují náznaky jejich chování.

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnostika rozsáhlých srážek se provádí v souladu s věkovým indexem ženy, protože pro každé období života ženy je charakteristický výskyt určitých onemocnění.

Takže v pubertě diferenciální diagnóze strávit s onemocněním hematopoetického systému, doprovázena poruchami a krvácení krvácení; porucha funkce jater a abnormality gastrointestinálního traktu pohlavních orgánů, onemocnění endokrinního systému (nadledvinek, štítné žlázy), cizí tělesa pohlavního ústrojí a vaginálních novotvarů.

Diferenciální diagnóza v reprodukčním věku se provádí s mimomaternicovým těhotenstvím, děložním myomem, adenokarcinomem, endometriální hyperplazií, endometriálním traumatem s intrauterinním kontraceptivem.

V období menopauzy se diffodiagnostika provádí s endometriálním adenokarcinomem, adenomyózou a ovariálními nádory produkujícími hormony.

Léčba bohaté období se sraženinami

Způsob léčby rozsáhlé menstruace se sraženinami předepisuje lékař podle věku pacienta, příčiny výskytu, ztráty krve a trvání krvácení. Ale v každém případě první etapa je hemostáza - zastavení krvácení, které lze provést chirurgicky nebo lékařsky.

Jak zastavit těžkou menstruaci?

První věc, kterou musíte udělat, je uklidnit se, protože krevní cévy se rozšiřují a vzrušení se může zesílit. Pokud se krvácení objevilo u těhotné ženy, je nutné, aby se zdviženou nohou postele postavila horizontálně, uvolnila se a zavolala sanitku. Je povoleno užít tabletu ethylát "Dicinon" 1 - 2 tablety s vodou.

Z jiných důvodů pro výskyt rozsáhlých měsíčních strapců by měla být opatření před léčbou následující:

 • Zavolejte sanitku.
 • Vezměte horizontální polohu se zvednutou nohou zvednuté postele.
 • Umístěte ohřívací podložku, láhev nebo jinou nádobu se studenou vodou na dno žaludku, což pomáhá zúžení krevních cév a snižuje krvácení.
 • Použijte velké množství tekutiny k naplnění objemu ztráty krve.
 • Podávání léků, zastavení krvácení, jako je například 1-2 tablety Dicynonum maximálně 4 tablety za den až 0,25 mg, pepř tinktura vody 25 kapek 3krát denně, pastýřská peněženka extraktu 25 kapek 3krát denně .. Glukonát vápenatý 1-2 tablety 3krát denně.

Další léčbu předepíše gynekolog podle údajů.

 1. Hemostatická léčba je zaměřena na zastavení krvácení, u kterého se užívají inhibitory fibrinolýzy - kyselina aminokapronová a Tranexam.

Kyselina aminokapronová je účinná antihemoragická léčiva, jejíž účinnost je zaměřena na inhibici fibrinolýzy, která poskytuje efekt zastavení krve. Účinek léku nastává 15 minut po intravenózním podání. Přiřadit lék intravenózně kapat 100 ml 5% roztoku nejvýše 8 gramů denně nebo perorálně 30 ml 4krát denně. Kontraindikace k použití je koagulopatie, tendence k trombóze, anamnéza cerebrální cirkulace, ischemická choroba srdeční. S opatrností určit drogu s estragensoderzhaschimi antikoncepce, což zvyšuje riziko tromboembolismu.

Traneksam je antifibrinolytické léčivo s lokálním a systémovým účinkem na obnovu krve. Účinek léku přichází za 3 hodiny po požití a zůstává až 17 hodin. Aplikujte 1 tablet 4krát denně po dobu 4 dnů. Tranexam nitrožilní kapka podáván při 15 mg / kg každých 6 hodin ne rychle 1 ml / min. Kontraindikace pro použití jsou subarachnoidální krvácení, renální nedostatečnost. S opatrností jmenujte hluboké žilní tromboflebitidy, tromboembolický syndrom. Nežádoucí účinky se vyskytují se zvýšením doporučených dávkách nebo individuální citlivosti na formulaci účinné látky a se může projevit tím, nevolnost, zvracení, závratě, rozvoj trombózy, tachykardie, vyrážky, svědění, kopřivky.

 1. Hormonální terapie je indikována pro předpis na základě věku a výsledků průzkumu.

Během puberty jsou předepsány hormony, pokud nemá vliv na hemostatickou léčbu. Přednost se dává kombinovaným perorálním kontracepcí: Microinone, Lindineth 20, Yarina 2-3 tablety denně s postupným snížením dávky na 1 tabletu po dobu 21 dnů.

Pravděpodobně se jedná o jmenování gestagenů: Dyufaston, Norkolut, Utrozhestan, 2 tablety denně s následným snížením dávky.

V reprodukčním věku provádět pouze nulipar v případě, že M-echo ultrazvukové endometrium nepřesahuje 8 mm. Léky výběru jsou: 12,5% 17OPK 2 ml / m 1 x denně po dobu 7 dnů Djufaston 1 tabletu 3-5 krát denně, Norkolut 1 tableta 3-5 krát denně, a následně postupný pokles na 1 tabletu denně .

17 DIC (oksiprogesterona kapronat) - syntetický progesteron, progestin původ ve vysokých dávkách inhibuje sekreci gonadotropinů, které snižuje krvácení a progestin, kterými působí prodloužený účinek. Léku se podává intramuskulárně 2,0 ml 12,5% roztoku každý den až do úlevu od krvácení a 0,5-1,0 ml po dobu 21 dnů, aby se zabránilo rozvoji opakovaného vylučování. Po intramuskulární injekci začíná lék za 5 hodin a trvá až 14 dní. Kontraindikace k zavedení 17OPK je jaterní dysfunkce, sklon k trombóze, tvorbě maligních pánevní a mléčné žlázy.

V klimakterických případech se u žen nad 45 let nedoporučuje provádět hormonální hemostázu. Je povoleno předepisovat progestiny, jako je: 17OPK 250 mg na 14. A 21. Den menstruačního cyklu, Depot Provera 200 mg ve dnech 14 a 21.

V případě krvácení spojeného se zhoršenou funkcí vaječníku je intramuskulární podávání progesteronu předepsáno v dávce 5-15 mg / den po dobu 7 dnů, následované snížením dávky s pozitivní dynamikou.

Agonisté gonadotropin - uvolňující hormon, jako je například goserelin a Diferelin aplikovány méně často pro úlevu měsíční těžkého hustou, ale jsou prokazatelně ve schématech dále léčbě děložního krvácení. Faktem je, že při konstantním podávání léků se syntéza LH snižuje a koncentrace estradiolu v krvi klesá. To pomáhá snížit růst a proliferaci endometria, což vede k minimalizaci rizika krvácení až do vývoje menopauzy. Goserelin se injektuje subkutánně do přední břišní stěny 1 během 28 dnů, což zajišťuje udržení účinné koncentrace léčiva v těle. Lék je kontraindikován u těhotných, kojících a dětí. Lék je dobře snášen. Ve vzácných případech mohou nastat bolesti hlavy, změny nálady, suchost vaginální sliznice, zastavení menstruace, demineralizace kostní tkáně.

 1. Vitaminoterapie. Dlouhodobé, hojné děložní krvácení zpravidla vede k vyčerpání vitamínů a mikroelementů těla. V první řadě vzniká nedostatek železa a v důsledku toho se vyvine anémie s nedostatkem železa. Pro jeho odstranění a doplňování železné jmenovat:
 • Vitamin B12 je 200 μg / den.
 • Kyselina listová 0,001 g 2-3 r / den.
 • Totem 1-5 ampulky denně perorálně.
 • Tabletum 1 tablety denně.
 • Sorbifer durule 1 tableta 1 p / den.
 • Přípravku Maltofer 1 tablet 1 p / den.
 • Venofer intravenózně kapat.

Doba trvání doplňování železa závisí na stupni anémie a je řízena krevními počty.

Vitamíny B6 a B1 se střídáním pro intramuskulární injekci jsou odvozeny od vitaminových přípravků. Doporučuje se také stanovení vitamínu E v dávce 200 mg denně a rutinní dávka 200 mg 3 r / den.

 1. Rozsáhlé užívání při léčbě rozsáhlé menstruace se sraženinami nalezených léčivých bylin a alternativní medicíny.
 • Suché kopřivy listy nalít půl litru vody a vařit po dobu 10 minut, trvá 30 minut. Použijte uvnitř 1 polévkovou lžíci. Lžíce 5krát denně.
 • Taštička na trávu 50g, bylina 50g ptáka, tráva jmelí 50g. Směs bylin se nalije 200 ml vody, vaří se 5 minut, ochladí se. Pijte 1 sklenku 2 krát denně od 3. Dne menstruace.
 • Dřevěná kůra 30g, divoké jahody 20g, malinové listy 20g, bylinková bylina 30g. Vařte v 200 ml vody a pijte 200 ml. Ráno a večer od 1. Dne v měsíci.
 • Kůry rajčat 30g a maliny kůry 30g. Sběru vroucí vody, trvání a pít ráno a večer pro 1 sklenici.

V alternativní medicíně pro léčbu bohaté menstruace s krevními sraženinami se používají nejen rostlinné přípravky, ale i další složky pro přípravu léků.

 • Odvar z pomerančových peelingů má dobrou hemostatickou vlastnost. Krupice 5 pomerančů vaříme v 1 litru vody po dobu 1 hodiny na nízké teplotě. Přidejte trochu cukru a vypijte 1 lžíci třikrát denně.
 • Bobule čerstvého horského popela a listů máty jsou smíšeny 1: 1 a vařené v podobě čaje. Takový čaj by měl být opilý 3 krát denně před koncem měsíce.
 • 30 g sušených a jemně nasekaných bylinek a petrželových kořenů se vaří s vroucí vodou ve 400 ml vody, vaří se 15 minut a pak se napustí. Vezměte poloviční sklenku třikrát denně 15 minut před jídlem.
 1. Fyzioterapie.

Při léčbě hromadného děložního krvácení s krevními sraženinami jsou široce používány následující typy fyzioterapie:

 • Elektroforéza pomocí síranu měďnatého poskytuje vazokonstrikční účinek
 • Cervico-obličejová galvanizace zvyšuje kontraktivní funkci děložního myometria
 • Endonasální elektroforéza s vitaminem B1 zvyšuje svalový tonus dělohy
 • Vibrační masáž paravertebrálních zón má složitý účinek na cévy dělohy a svalový tonus, což pomáhá snížit ztrátu krve.
 1. Homeopatie.

Pokud jsou příčinou abnormálních srážek s poruchami funkce, jsou pro léčbu použity následující léky:

 • Ovarium compositum. Je to komplexní homeopatický lék, který reguluje hormonální pozadí. Má metabolické, sedativní a protizánětlivé funkce. Přiřazen do 2,2 ml intramuskulárně 2krát týdně, od třetího týdne 1krát za 5 dní. Průběh léčby je 10 injekcí. Kontraindikace - přecitlivělost na složky léku, děti do 12 let. Opatrnosti jsou podávány těhotným a kojících ženám. Z výše uvedených vedlejších účinků se vyskytla zvýšená slinění, v takovém případě se doporučuje snížit dávku léku nebo jej zrušit.
 • Mulimen - komplex homeopatický lék, jehož činnost je zaměřena na regulaci rovnováhy gonadotropních a steroidních hormonů, normalizace autonomního nervového systému a stabilizovat duševní stav ženy. Má hormonální regulační, spasmolytické, sedativní a odvodňovací farmakologické vlastnosti. Je určen pro použití v menstruačního cyklu, mastitida, léčbu vedlejších účinků hormonální antikoncepce, premenstruační a menopauzální syndrom. Jmenovat 10-12 kapek 2 krát denně v intermenstruálního období a menstruační dny 10-15 kapky 3-5 krát denně v závislosti na stupni krvácení. Vezměte si před jídlem po dobu 15-20 minut, krátce se zdržujte v ústní dutině. Kontraindikováno ve věku 12 let a se zvýšenou citlivostí na složky léku. Opatrnosti jsou podávány těhotným a kojících ženám. Léčba je obvykle dobře snášená, příležitostně mohou nastat alergické reakce.

S vývojem bohatých období se sraženinami na pozadí zánětlivých procesů panvových orgánů,

 • Gynecochel je základní protizánětlivé léčivo, které má vazotonické, protiedémové a analgetické farmakologické vlastnosti. Podporuje dokončení zánětlivého procesu, obnovení mikrocirkulace a tvorbu nové tkáně v centru zánětu. Snižuje riziko komplikací. Má regulační účinek na menstruační cyklus. Je předepsáno pro 10 kapek třikrát denně denně, s výjimkou dnů menstruace. Průběh léčby je 3 cykly. Lék je kontraindikován u lidí, kteří jsou alergičtí na jed z včel, vosů a čmeláků. Nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky.
 • Traumeel C je první volbou pro jakékoli poškození tělesných tkání. Má protizánětlivé, antiexudující, regenerační a analgetické farmakologické vlastnosti. Lék je kontraindikován u lidí s přecitlivělostí na složky léku, kteří trpí tuberkulózou, leukemií, AIDS. Je předepsána pro 1 tabletu 3krát denně. Možné nežádoucí účinky ve formě zarudnutí a vyrážky na kůži.
 1. Operační léčba.

Chirurgická intervence v případě rozsáhlých období se sraženinami, bez ohledu na příčinu, je prováděna s hemostatickým účelem k zastavení krvácení.

Terapeutické a diagnostické škrábání dutiny děložní stěny provádí v celkové anestezii se směrem následným škrabací získané pro histopatologické studie, která umožňuje 80% k určení příčiny krvácení výskyt. Po operaci je pacientovi přidělena hemostatická a antibakteriální terapie.

Endometriální ablace je chirurgická metoda pro léčbu děložního krvácení, které se provádí pomocí laseru nebo elektrody pod kontrolou hysteroskopu, aby se odstranila celá vrstva endometria.

Hysterektomie je radikální chirurgie a má odstranit dělohu. Je to poslední fáze léčby děložního krvácení, kdy tento stav není možné léčit jinými způsoby.

Prevence

Prevence vývoje relapsů dlouhého období s křečemi trvá zpravidla během 3-6 cyklů. Pro tento účel je organizován režim práce a odpočinku, vyvážená výživa, sedace, vitamíny a hormony.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

Předpověď

Při včasné léčbě je prognóza obvykle příznivá. Na pozadí hormonální terapie je možné dosáhnout normalizace hormonálního pozadí a stabilizace celkového stavu zdraví žen.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.