Nemoci nohou

Gangrené nohy

Onemocnění nebo vředy, které korodují tělo v důsledku hniloby (rozkladu a smrti) tkání, Řekové nazývali gangraina. Gangréna nohy je tedy destrukcí a smrtí jejích tkání, způsobenou zastavením dodávky krve a / nebo bakteriální infekce. Toto je nebezpečná nemoc, která může vést k amputaci nebo smrti.

Postphlebitický syndrom dolních končetin

Zvláštnost PTF spočívá v tom, že závažné příznaky, které se jí projevují, se vyvinou dlouho po epizodě akutní trombózy a je ještě obtížnější bojovat s nimi než se základním onemocněním.

Proč se točí podpaží a jak se zbavit bolesti?

Pokud je plantární fascia nadměrně protáhlá, vzniká na vnitřku kalkaneu výrůst nebo osteofyt, nazývaný podnož.

Rodová kukuřice: příčiny vzhledu, struktury, ošetření

Povrchové omozolelosti na podrážkách chodidel (natrops) a strniště kalusu je jedním z nejběžnějších problémů s nohama. Zóny hyperkeratózy a mozkové tepny na nohou se mohou vyskytnout na jakékoli části nohy a u některých lidí se na rameni vytvoří jádro.

Trhliny v kůži paty

Problém je stejně společný jak pro ženy, tak pro muže. Může se vyskytnout v jakémkoli věku, a to iv případě dětí.

Praskliny v patách dětí

V dětství se podpatky spouští mnohem méně často než u dospělých, protože kůže dětí je jemná, neovlivňovaná mechanickými faktory. Nicméně za určitých okolností se mohou objevit praskliny u dětí. 

Trhliny na patách těhotenství a po porodu

V těhotenství mají všechny stávající problémy žen tendenci postupovat. To usnadňuje snížená imunita, neustálé změny v hormonálním pozadí. 

Proč praskliny na podpatcích se nehojí, neublíží a co dělat?

Trhliny jsou často doprovázeny bolestí, pokud pronikají dostatečně hluboko do nohy, nebo pokud začne vznik zánětlivého procesu. Aby se zbavili bolesti některých léků proti bolesti, nestačí, i když se samozřejmě ukáží jako dost účinná. 

Praskliny na podpatcích mužů

Je známo, že při chůzi muži v podstatě nesou hlavní hmotnost na patě, proto tato část těla trpí především. Je nutné zajistit spolehlivou prevenci a léčbu tohoto problému.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.