Rakovina (onkologie)

Timoma u dospělých a dětí

Mezi zcela vzácné novotvary odborníci rozlišují tymom, což je nádor epitelové tkáně brzlíku - jeden z hlavních lymfoidních-žlázových orgánů imunitního systému.

Léky pro astrocytom mozku

Chemoterapie pro astrocytom mozku musí být odlišena od současné symptomatické terapie. Nádory CNS, jak rostou, narušují cirkulaci mozkomíšního moku v mozku, která se stává příčinou hypertonického hydrocefalického syndromu.

Léčba astrocytomů mozku a míchy

Existují oficiálně speciálně vyvinuté protokoly pro diagnostiku a léčbu astrocytomů jednoho z gliových nádorů a doporučené režimy léčby určitých typů nádorů s přihlédnutím k jejich stupni malignity.

Diagnóza mozku astrocytoma

Problém včasné diagnostiky a účinné léčby nádorů mozku je komplikován pozdní léčbou pacientů o pomoc. Kolik spěchu na lékaře s bolestí hlavy, zejména pokud se příznak objevil ne tak dávno?

Mozkový astrocytom: důsledky, komplikace, prognóza

Mozkový astrocytom je jedním z běžných nádorů hlavy nebo páteře. Protože se tento novotvar objevuje v mozku (z jeho vlastních buněk), hlavního kontrolního orgánu, nemůže ovlivnit kvalitu života pacienta.

Astrocytom v těhotenství

Astrocytom, zejména jeho maligní varianty, je častěji diagnostikován u mužů ve středním a vyšším věku. Ale častěji - ne vždy to znamená. Existují případy onemocnění u žen. 

Astrocytom u dětí

Jako pravděpodobnější faktor zůstává dědičná predispozice, ale nevysvětluje, proč nejsou astrocytomy mozku diagnostikovány v prenatálním a časném postnatálním období. Člověk má dojem, že se jedná o patologii získanou, ale co v tom případě začíná proces?

Symptomy a typy astrocytomů mozku

Mozkový astrocytom je nádor, který nelze pozorovat pouhým okem. Nicméně, růst nádoru neprochází bez stopy, protože mačkání okolních tkání a struktur zhoršuje jejich funkci, nádor ničí zdravé tkáně a může ovlivnit zásobování krve a výživu mozku.

Příčiny a patogeneze mozkového astrocytomu

Astrocytom se svou povahou týká nádorových procesů, které se vyvíjejí z mozkových buněk. Ale ne všechny buňky se podílejí na tvorbě nádoru, ale pouze ty, které vykonávají pomocnou funkci.

Myxom srdce a měkké tkáně

Pro heterogenní skupinu primárních novotvarů měkkých tkání ve formě benigních mesenchymálních nádorů existuje taková definice jako myxom.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.