^

Zdraví

Rakovina (onkologie)

Osteoblastoklastom

Případů rakoviny ve světě neustále přibývá. Mezi lézemi kosterního systému vede ve frekvenci osteoblastoklastom - benigní nádorový proces, náchylný k malignitě, schopný poškodit různé kosti skeletu.

Pineocytom epifýzy

Zřetelně lokalizovaný nádor na mozku - pineocytom epifýzy nebo epifýzy (corpus pineale) - se vyskytuje hlavně u dospělých. 

Ameloblastom čelisti

Odontogenní proces nádoru - ameloblastom - je epiteliální povahy a má sklon k agresivnímu růstu. Nádor není zhoubný, ale může způsobit destrukci kosti a ve vzácných případech metastázovat.

Léčba cysty sleziny: co dělat, jak ji odstranit?

Ve většině případů je cysta odstraněna pomocí minimálně invazivní laparoskopické metody. Obnova po takové operaci je pro pacienta rychlejší a pohodlnější.

Cysta sleziny u dítěte a dospělého

Cysta sleziny je termín, který kombinuje řadu patologií, které se vyznačují běžným příznakem - přítomností tvorby dutiny v parenchymu orgánu.

Pineoblastom mozku

Blastom, vzácný typ rakovinového neuroektodermálního nádoru, v epifýze nebo epifýze endokrinní žlázy mozku je definován jako mozkový boroblastom.

Serosocele

Serosocele je poměrně běžná patologie, která se může objevit téměř v jakémkoli věku. Nejčastěji je však problém diagnostikován u žen ve věku 30-45 let.

Epifýza mozku u dospělých a dětí

Epifýza cysty je vezikulární dutina naplněná tekutinou, jmenovitě žlázová sekrece. Taková dutina nemá nádorovou povahu a zpravidla není náchylná k rozšíření a progresi. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.