^

Zdraví

Nemoci imunitního systému (imunologie)

Aklimatizace: co dělat a jak se vyhnout?

Vědci prokázali, že pohyb v rozmezí deseti stupňů v zeměpisné šířce nebo délce způsobuje lidem všechny známky aklimatizace.

Atributy aklimatizace: co by se mělo věnovat pozornost?

Někteří lidé, zvláště děti, velmi trpí přizpůsobením se novým podmínkám. Jedním z příznaků tohoto stavu je zvýšená tělesná teplota.

Symptomy agranulocytózy

U agranulocytózy je charakteristickým projevem tvorba vředů a vysoká rychlost. Nekrotizující tkáně se rozšiřují nejen na postižené oblasti, ale také na sousední plochy.

Hyperplazie lymfatických uzlin

Lymfatické uzliny hyperplazie (zvýšení ve smyslu jejich velikosti) je reakcí na infekci s chorobami, jako jsou způsobené stafylokoky nebo streptokoky lymfadenitidou, zarděnky, plané neštovice, infekční hepatitidě.

Jak zvýšit imunitu?

Jak zvýšit imunitu? Jak zabránit výskytu nebezpečných onemocnění? Co může pomoci posílit tělo? Tento článek pomůže pochopit tyto a další problémy.

Zánět lymfatických uzlin pod paží

Zánět lymfatických uzlin v podpaží se obvykle vyskytuje na pozadí infekce v těle. Obvykle se lymfatické uzliny vrátí do normálu po chvíli, kdy je eliminován zdroj infekce.

Lymfadenitida u dětí

Lymfadenitida u dětí je onemocnění, které se projevuje v zánětu lymfatických uzlin. Lymfatické uzliny jsou součástí imunitního systému, jsou jedním z prvních, kteří reagují na zánětlivé procesy v těle a zároveň se zvětšují.

Oteklé lymfatické uzliny v krku

Zvětšená lymfatická uzlina v krku je jedním z důsledků studené nebo akutní virové infekce, která postihuje dýchací cesty. Z tohoto důvodu se lymfatické uzliny v krku zapálí a zvětší se velikost. Podívejme se na příčiny rozšíření lymfatických uzlin v krku a metody jejich léčby.

Antioxidační systém těla

Antioxidační systém obsahuje antioxidanty, které inhibují autooxidaci v počátečním stadiu peroxidace lipidů (tokoferol, polyfenolů) nebo aktivních forem kyslíku (superoxiddismutázy - SOD) v membránách.

Primární imunodeficience

Primární imunodeficience - vrozené poruchy imunitního systému spojené s genetickými defekty jedné nebo více složek imunitního systému, a sice buněčné a humorální imunity, fagocytózy, systém komplementu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.