^

Zdraví

Nemoci dětí (pediatrie)

Vyrážka bez svědění u dítěte

Ve většině případů kožní vyrážky u dětí způsobují pocit svědění, ale je možná i vyrážka bez svědění u dítěte. Kdy se to děje, tedy jaké nemoci provázejí nesvědivé vyrážky?

Co je to expresivní alalia?

Tato porucha se projevuje tím, že děti, které rozumí řeči, mají potíže s aktivními ústními výpověďmi a projevy (v latině - expressio), tedy v trvalém porušování asimilace systému jazykových jednotek hovorové řeči.

Řeč dítěte s alalií

U dětí se systémové opoždění vývoje řeči, jako jedné z nejvyšších psychických funkcí mozku, nazývá alálie, která může být motorická (expresivní), senzorická (impresivní) nebo smíšená – senzomotorická. V čem se liší řeč dětí s alálií?

Svědění v konečníku u dítěte

Není možné ignorovat svědění v konečníku, protože za tím jednoznačně leží ten či onen problém. Nemá cenu se diagnostikovat a léčit sami, v první řadě je třeba navštívit lékaře a podstoupit vyšetření.

Neuroblastom u dětí: příčiny, diagnostika, léčba

V dětské onkologii je jedním z nejčastějších extrakraniálních novotvarů u dětí neuroblastom, který označuje zhoubné embryonální nádory z neuroblastů neurální lišty, tedy germinálních (nezralých) nervových buněk sympatického nervového systému. 

Spasmofilie u dětí

V pediatrii je patologická tendence k nedobrovolným svalovým křečím a spontánním křečím - tetanii (z řeckého tetanos - křeče), způsobená zvýšenou neuromuskulární excitabilitou při porušení metabolismu vápníku v těle, často definována jako spasmofilie u dětí.

Zvýšené červené krvinky v moči dítěte: co to znamená?

Zvýšený obsah červených krvinek v moči dětí je hematurie. Obvykle v obecné analýze nejsou detekovány nebo detekované množství není v zorném poli větší než 1–2 prvky.

Bakterie v moči dítěte: důvody, jak se léčit

Přítomnost bakterií v moči dítěte je stanovena v důsledku mikroskopického vyšetření jeho sedimentu a je nebezpečným signálem. Co to znamená? Udává virové onemocnění močového systému.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.