^

Zdraví

Onemocnění uší, hrdla a nosu (otolaryngologie)

Laserová léčba chrápání - laserová uvulopalatoplastika

Léčba chrápání laserem - metoda laserové uvulopalatoplastiky - je zaměřena na zvětšení průsvitu dýchacích cest v orofaryngu a zmenšení objemu měkkých tkání, které tvoří překážku proudění vzduchu, vibrují při nádechu a výdechu a způsobují charakteristický zvuk.

Fibrom hrtanu

Jednou z odrůd laryngeálních nádorových formací je fibrom hrtanu - nádor pojivové tkáně, který se označuje jako mezenchymální nádory. Kód patologie podle MKN-10 - D14.1.

Čepice na chrápání

K chrápání obvykle dochází, když spáč dýchá ústy a procházející vzduch způsobuje vibrace nedobrovolně uvolněných (pokleslých) měkkých tkání orofaryngu.

Afonie: funkční, organická, psychogenní, pravdivá

Ztráta schopnosti vyslovit hlas se nazývá afonie. Současně člověk mluví pouze šeptem, bez chrapotu, sípání, charakteristických pro dysfonické poruchy. 

Paréza hlasivek u dětí

Paréza hlasivek u novorozenců může být způsobena negativním dopadem škodlivých faktorů z těla matky, v důsledku čehož jsou pozorovány defekty ve vývoji nervového systému, vaskulární a metabolické patologie, které vedou ke snížení funkčnost hlasivek. 

 

Paréza hlasivek: příčiny, příznaky, diagnóza

Podle studií je 60% paréz hlasivek spojeno s novotvary v hrtanu, jícnu nebo štítné žláze a chirurgickými operacemi stejné lokalizace. A na prvním místě jsou operace štítné žlázy.

Léčba parézy hlasivek

Chirurgická léčba oboustranné parézy hlasivek umožňuje důkladné vyšetření pacienta, stanovení rozsahu intervence a efektivní možnosti léčby, protože lékař prakticky nemá prostor pro chyby.

Laryngeální bolest v krku

Laryngeální angina pectoris může postihnout pacienty jakéhokoli věku, i když je častější u dospělých, obvykle postihuje lidi ve věku od 18 do 40 let, ačkoli se může objevit u dětí již od tří let.

Případné zátky na mandlích v krku

Takový příznak jako kazeózní zátky na mandlích v krku pozorují otolaryngologové poměrně často - jak při zánětlivých procesech v hltanu, tak v případech, kdy neexistují známky zjevného zánětu palatinových mandlí.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.