^

Zdraví

Nemoci gastrointestinálního traktu (gastroenterologie)

Praskliny v koutcích rtů

Kdykoli se objeví praskliny v koutcích rtů, vzpomeneme si na imunitu. Takový problém totiž úzce souvisí se stavem našeho imunitního systému a objevuje se častěji na jaře, kdy se oslabuje obranyschopnost a vyčerpávají se zásoby vitamínů v těle. 

Co lze a nelze dělat s pankreatitidou?

Kromě jmenování diety jsou všem pacientům s chronickou formou zánětu slinivky břišní poskytnuta vhodná doporučení týkající se životního stylu obecně.

Aholia

Stav, při kterém se žluč nevytváří ani neprochází do tenkého střeva, je definován jako acholia. V ICD-10 je toto porušení klasifikováno jako onemocnění žlučníku - s kódem K82.8. 

Tenesmus: co to je?

Tenesmus - tento koncept lze z řečtiny přeložit jako „neúčinné nutkání“. Tento příznak může, ale nemusí být doprovázen bolestivou reakcí.

Leukoplakia jícnu

Pokud epiteliální vrstva sliznice horního zažívacího traktu začne intenzivně keratinizovat, pak mluví o vývoji leukoplakie jícnu. V počátečním stadiu onemocnění se vytvoří hustý plak, který je vhodný k odstranění a prakticky není doprovázen známkami zánětlivého procesu. 

Klouzavá kýla jícnu

U diafragmatické kýly nebo hiatální kýly lze diagnózu formulovat jako klouzavou kýlu jícnu. Je zřejmé, že zjednodušený název, který je popisný, je pro pacienty srozumitelnější.

Léčba nevolnosti u gastritidy: pilulky, alternativní prostředky, bylinky

Od nevolnosti pro gastritidu, jakékoli protizánětlivé léky, všechna antiemetika, pomoc dobře. Můžete zkusit hilak, hilak-formu, ranititdin, maalox, fosfhalugel, smect.

Žaludeční nevolnost

Pod povrchovou gastritidou se předpokládá akutní zánětlivý proces v horní, slizniční vrstvě žaludku. V tomto procesu se často jedná o submukózu, která se nachází přímo pod sliznicí. 

Pálení žáhy s gastritidou

Mnoho lidí je obeznámeno s nepříjemným pocitem podráždění, pálením podél jícnu: je to pálení žáhy. Problém může nastat při konzumaci kořeněných nebo smažených potravin, rychlého občerstvení, po přejídání a dokonce i po nadměrné fyzické aktivitě. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.