^

Zdraví

Nemoci gastrointestinálního traktu (gastroenterologie)

Aholia

Stav, při kterém se žluč nevytváří ani neprochází do tenkého střeva, je definován jako acholia. V ICD-10 je toto porušení klasifikováno jako onemocnění žlučníku - s kódem K82.8. 

Tenesmus: co to je?

Tenesmus - tento koncept lze z řečtiny přeložit jako „neúčinné nutkání“. Tento příznak může, ale nemusí být doprovázen bolestivou reakcí.

Leukoplakia jícnu

Pokud epiteliální vrstva sliznice horního zažívacího traktu začne intenzivně keratinizovat, pak mluví o vývoji leukoplakie jícnu. V počátečním stadiu onemocnění se vytvoří hustý plak, který je vhodný k odstranění a prakticky není doprovázen známkami zánětlivého procesu. 

Klouzavá kýla jícnu

U diafragmatické kýly nebo hiatální kýly lze diagnózu formulovat jako klouzavou kýlu jícnu. Je zřejmé, že zjednodušený název, který je popisný, je pro pacienty srozumitelnější.

Léčba nevolnosti u gastritidy: pilulky, alternativní prostředky, bylinky

Od nevolnosti pro gastritidu, jakékoli protizánětlivé léky, všechna antiemetika, pomoc dobře. Můžete zkusit hilak, hilak-formu, ranititdin, maalox, fosfhalugel, smect.

Žaludeční nevolnost

Pod povrchovou gastritidou se předpokládá akutní zánětlivý proces v horní, slizniční vrstvě žaludku. V tomto procesu se často jedná o submukózu, která se nachází přímo pod sliznicí. 

Pálení žáhy s gastritidou

Mnoho lidí je obeznámeno s nepříjemným pocitem podráždění, pálením podél jícnu: je to pálení žáhy. Problém může nastat při konzumaci kořeněných nebo smažených potravin, rychlého občerstvení, po přejídání a dokonce i po nadměrné fyzické aktivitě. 

Proč je teplá žlutá a co mám dělat?

Není třeba se předem obávat: je možné, že nám poskytnuté informace pomohou orientovat se v příznacích a určit přítomnost nebo nepřítomnost patologie.

Přejíždějící matice

Cenné výživové produkty, které zlepšují fungování kardiovaskulárního systému, přispívají k úbytku hmotnosti, prevenci Alzheimerovy choroby a onkologických patologií jsou ořechy.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.