Nemoci močového měchýře

Leukoplakie močového měchýře

Genitourinární systém je jedním z nejzranitelnějších v lidském těle. Kromě cystitidy a jiných zánětlivých onemocnění se mohou také vyvinout bolestivé strukturální procesy - například leukoplakie močového měchýře.

Smegma nebo tvaroh podzalupny: o čem to mluvíme?

Smegma se lidově nazývá „tvaroh podzalupny“ a jeho tvorba je zcela přirozeným a přirozeným stavem, který lze pozorovat u každého savce.

Prasklá ledvina

Porušení anatomické integrity - prasknutí ledviny - s částečnou nebo úplnou dysfunkcí tohoto nejdůležitějšího vnitřního orgánu je život ohrožující stav.

Nefrokalcinóza u dospělých a dětí

Hyperkalcemická nefropatie, nefrokalcinóza, kalcifikace nebo kalcifikace ledvin je obecná depozice vápníku v ledvinných tkáních ve formě jeho nerozpustných solí (oxalátu a fosfátu).

Cysta Urachus jako vrozená anomálie

Mezi cystami - patologickými formacemi ve formě uzavřených dutin s různým obsahem - existuje taková odchylka v embryonálních strukturách jako cysta urachu, ke které dochází během nitroděložního vývoje.

Městnavá prostatitida

Z různých důvodů se mohou v prostatu vyskytovat patologické procesy, včetně zánětlivých, a kongestivní nebo kongestivní prostatitida označuje jeden z klinických typů, které se nejčastěji vyskytují u mužů mladších 50 let.

Bedwetting u žen, mužů a dětí

Různé poruchy močení jsou poměrně časté jevy, charakteristické pro děti i dospělé. Obzvláště běžné je bedwetting: je to složitý problém, který ovlivňuje mimo jiné psychologický stav člověka.

Prostatický absces

S nepříznivým průběhem onemocnění prostaty dochází často k různým komplikacím. A jedna z nejzávažnějších komplikací je považována za absces prostaty. 

Léčba cystalgie

Nefarmakologické přístupy k cystalgii zahrnují metody, které mohou pacienti použít ke snížení závažnosti symptomů nemoci, jako je například snížení stresu a úzkosti, cvičení a fyzioterapie, sexuální terapie a poradenství

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.