^

Zdraví

Onemocnění srdce a cév (kardiologie)

Serózní perikarditida

Jako serózní perikarditida je diagnostikován zánět vazivového vaku obklopujícího srdce (perikard), u něhož je převládajícím příznakem tvorba a hromadění sérového exsudátu (výpotku) v něm – serózní tekutiny.

Fibroelastóza

Termín "fibroelastóza" v medicíně označuje změny v pojivové tkáni těla, pokrývající povrch vnitřních orgánů a krevních cév, v důsledku narušení růstu elastických vláken.

Léčba aterosklerózy karotických tepen

Statiny snižují hladinu cholesterolu, čímž snižují koronární letalitu. Kontraindikacemi užívání statinů jsou: těhotenství, akutní selhání jater nebo ledvin, alergie, dětský věk

Ateroskleróza karotických tepen

Mezi četnými cévními onemocněními je poměrně častá ateroskleróza karotických tepen. Jedná se o chronickou patologii doprovázenou porušením metabolismu cholesterolu a může vést k život ohrožujícím komplikacím. R

Fibrinózní perikarditida

Různé patologie kardiovaskulárního systému mohou být komplikovány takovou poruchou, jako je fibrinózní perikarditida. Taková komplikace vyžaduje okamžité vyšetření a léčbu, která je nezbytná k zabránění dalšího rozvoje dalších závažných následků.

Ateroskleróza břišní aorty a jejích větví

Ateroskleróza břišní aorty je chronická patologie. Onemocnění je charakterizováno specifickou lézí cévy, proliferací pojivové tkáně na pozadí tukové infiltrace vnitřní stěny, což obecně vede k orgánovým a celkovým oběhovým poruchám.

Trombóza kavernózního sinu

Trombóza kavernózního sinu je považována za vzácnou poruchu a současně za velmi nebezpečnou, protože existuje značné riziko šíření zánětu do oblasti mozkových struktur. 

Kardialgie

Když jsou cítit bolesti lokalizované na levé straně hrudníku - kde se nachází srdce, pak při kontaktu s lékařem bude v lékařské zprávě uvedena kardialgie.

Perikardiální výpotek

Perikardiální výpotek je častěji důsledkem, nikoli základní příčinou: onemocnění se vyvíjí v reakci na stávající polyserozitidu nebo jinou patologii doprovázenou lézí osrdečníku.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.