^

Zdraví

Nemoci nervového systému (neurologie)

Ruptura mozkového aneuryzmatu

Aneuryzma je výčnělek stěny tepny nebo žíly v důsledku jejího ztenčení a ztráty elasticity. Tato patologie je ve většině případů vrozená. Nejčastěji je aneuryzma diagnostikováno v cévách mozku, což činí onemocnění potenciálně nebezpečným.

Difúzní změny v mozku u dítěte

Difúzní změny v mozku, které ovlivňují jeho bioelektrickou vodivost, lze detekovat v každém věku. Příčiny, které je způsobují, se však mohou mírně lišit.

Difúzní změny v mozku: co to znamená?

Lokální i difúzní změny v mozkové kůře významně ovlivňují pohodu člověka, jeho kognitivní schopnosti.

Cysta průhledné přepážky mozku

Mezi abnormálními mozkovými formacemi benigní povahy - vrozenými nebo získanými - je také cysta průhledné přepážky mozku.

Chronická meningitida

Chronická meningitida je zánětlivé onemocnění, které se na rozdíl od akutní formy vyvíjí postupně během několika týdnů (někdy i více než jednoho měsíce). 

Porucha čichu

Porucha čichu je opravdu vážný problém, protože zároveň ztrácíme schopnost určovat kvalitu potravinářských výrobků, přítomnost cizorodých látek (například plynů) ve vzduchu.

Reaktivní meningitida

Zánět měkkých a arachnoidálních membrán mozku (leptomeninges) - meningitida - může být podle etiologie bakteriální, virový, parazitární nebo mykotický. Nebo to může být neinfekční nebo reaktivní meningitida.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.