^

Zdraví

Nemoci kůže a podkožní tkáně (dermatologie)

Svědění pokožky hlavy a lupy: příčiny, léčba

Když lékaři mluví o svědění a difúzní deskvamaci kůže na pokožce hlavy, znamená to, že pacient má svědění a lupy. A tyto nenakažlivé, ale extrémně nepříjemné příznaky jsou pozorovány velmi často a objevují se z několika důvodů.

Pupínky po čištění obličeje

Při kosmetickém čištění obličeje očekáváme, že se zbavíme nepotřebných prvků a útvarů, včetně různých druhů vyrážek. Výsledek zpravidla odůvodňuje naše očekávání. Stává se to ale i naopak: akné se po očištění obličeje tvoří ve větším množství než před návštěvou salonu. Proč se to děje a jak se vyhnout nepříjemnému osudu?

Jak a co můžete odstranit bradavice doma?

Vzhled ložisek růstu epiteliálních keratinocytů ve formě bradavic na povrchu kůže je velmi častým dermatologickým problémem. A mnozí se zajímají o to, jak rychle odstranit bradavici a jakými dostupnými prostředky a metodami to lze provést.

Bolestivý mozol

Bolestivý mozol je nejčastěji mokrý (mokrý) - s tvorbou puchýře v oblasti nadměrného tlaku nebo tření kůže, ale suché mozoly, především jádrové mozoly, mohou také způsobit bolest při chůzi.

Vnitřní kalus

Suchý kalus – díky přítomnosti intradermální tyčinky vzniklé nahromaděním odumřelých kožních keratinocytů je někdy definován jako vnitřní kalus.

Vodní mozol u dětí a dospělých

Bolestivý vodní kalus je omezená oblast na kůži ve formě bubliny tekutiny, která se tvoří v oblasti opakovaného tlaku nebo tření.

Odstranění kalusu kapalným dusíkem

Jednou z hardwarových metod, jak se zbavit mozolů, je jejich zničení pomocí takové kryo-kapaliny, jako je zkapalněný dusík, který má v tomto stavu agregace teplotu -195,8 °C.

Tvrdý mozol u dospělých a dětí

Jak víte, kukuřice se dělí na mokré (mokré) a suché (tvrdé). Tvrdý kalus - ztluštění vnější (rohovělé) vrstvy epidermis, sestávající z mrtvých keratinocytů - je tedy suchý kalus.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.