^

Zdraví

Nemoci kůže a podkožní tkáně (dermatologie)

Svědění šourku u mužů

Mezi onemocněními kůže a podkožní tkáně v MKN-10 se svědění rozlišuje samostatně, i když je sekundárním příznakem dermatologických onemocnění. 

Suché mozoly na rukou

Pokud se třením vytvoří obvyklý mozol ve formě puchýře, pak tvrdé suché mozoly na rukou – na rukou a prstech – mají trochu jiný původ a jinak se s nimi zachází.

Šedivé vlasy u dětí

Může mít dítě šedé vlasy? Ano, mohou. Proč se objevují a co to znamená? To znamená, že ve vlasových folikulech je snížena nebo zcela chybí hladina pigmentu melaninu, který vlasy barví.

Praskliny na nehtech rukou a nohou

Nehty, stejně jako účes, by měly být vždy dokonalé - a to je ukazatel nejen péče, ale také celkového zdraví ženy. Co když se ale objeví nepředvídané problémy – například prasklina na nehtu? Navíc, co když žádné domácí metody nepomohou vyrovnat se s neštěstím?

Svědění v nohou - jako příznak onemocnění

Svědění kůže přináší nejen fyzické trápení. Často to způsobuje psychické nepohodlí. Koneckonců, samotný příznak nezmizí a nutí člověka zavěsit se na myšlenky, jak odstranit nepříjemné pocity (ne vždy a ne vždy je to pohodlné dělat všude) a čím mohou být způsobeny.

Svědění v nohou: léčba

Účinná léčba svědění na nohou je nemožná bez přesné diagnózy. Koneckonců, léčba kousnutí hmyzem se zásadně liší od léčby kožních onemocnění, vnitřních orgánů

Šedivé vlasy v raném věku: příčiny, léčba

Přítomnost šedivých vlasů je také spojena s nervovým přepětím a negativními stresovými faktory, a přestože časté adrenalinové návaly mají škodlivý vliv na melanocyty, schopnost okamžitě zešedivět ze smutku studie nepodporuje.

Svědění a olupování kůže

Svědění a olupování hlavy - vyskytuje se na pozadí seboroické dermatitidy v důsledku podvýživy, hormonální nerovnováhy, špatných návyků, lupénky, ekzému nebo kožního onemocnění.

Rána po odstranění bradavice

Po jaké době by se měla rána po odstranění zahojit? Jak se chránit před případnými nepříjemnými následky?

Virové bradavice: příčiny, léčba

Benigní novotvary ve formě malých zaoblených výrůstků s plochým povrchem, uzlíky na nohách nebo s ostrým hrotem, masové barvy, objevující se na kůži nebo sliznici, se v závislosti na vzhledu nazývají jinak, bradavice, papilomy, kondylomy.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.