Nemoci zubů (stomatologie)

Mesiální skus

Nepříjemný vzhled a nesprávná geometrie obličeje mohou způsobit mnoho psycho-emocionálních problémů. V tomto článku budeme hovořit o vlastnostech meziálního skusu.

Makroglosie u dětí a dospělých

Nepřiměřeně velký nebo neobvykle široký jazyk - makroglosie se zpravidla vyskytuje u dětí a je považována za poměrně vzácnou anomálii. Makroglosie obvykle znamená prodloužené bezbolestné zvětšení jazyka.

Hluboký skus u dospělých a dětí

Hluboký skus spojený s nesprávným zavíráním zubů může nepříznivě ovlivnit funkci žvýkání, řeči, vést ke zvýšenému oděru smaltovaného povlaku atd. U některých stupňů takového porušení by mělo být ošetření povinné.

Pericoronaritis

Perikronitida - zánět a infekce měkkých tkání kolem částečně řezaného zubu - je často spojena s postiženými třetími stálými stolicemi.

Hairy Leukoplakia ústní dutiny a jazyka

Chlupatá leukoplakie nijak nesouvisí s růstem vlasů na povrchu kůže, ale jedná se o onemocnění sliznic, u nichž jsou patologické oblasti pokryty filiformními bílými klky, což je patrné pouze při histologickém vyšetření.

Léčba hlubokého zubního kazu: základní metody

Hluboký zubní kaz se nezdá náhle, ale je výsledkem ignorování destrukce zubu, počínaje mírně viditelnými změnami skloviny, tvorbou dutiny a jejím prohloubením do tvrdých vrstev - dentinu.

Hluboké zubní kazy u dospělých a dětí

Zubní kaz je pomalý proces destrukce tvrdých vrstev a hluboký - poslední stupeň, ve kterém léze dosáhly velké hloubky a jsou odděleny od buničiny pouze tenkou vrstvou kostní tkáně - dentinem.

Bolest v dásni v zubu moudrosti

Zubaři si stále více stěžují na silnou bolest, jejíž umístění není vždy jasně definováno. Musíme provádět komplexní diagnostiku, najít zdroj bolesti.

Implantace a zvětšení žvýkačky

Zubní implantace získává každým dnem popularitu mezi různými skupinami obyvatelstva. To je způsobeno tím, že tato metoda náhrady zubů je poměrně spolehlivá, protože byla vynalezena před několika desítkami lety.

Rakovina ústní sliznice

Dutina ústní je ochrannou bariérou celého organismu. V něm je soustředěna největší škála mikroflóry. Zahrnuje bakterie, viry, houby, které mohou být v životním stylu povinné (permanentní obyvatelé ústní dutiny) a nepovinné (podmíněně patogenní). 

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.