^

Zdraví

Nemoci zubů (stomatologie)

Co dělat, když se kousnete do jazyka?

Někdy se lidé koušou do jazyka. Někomu se to stává občas, jinému pravidelně. Kromě alternativních znaků spojených s tímto jevem existuje rozumné vysvětlení.

Safírové rovnátka

K vyrovnání zubů a korekci skusu se používají speciální ortodontické struktury - plastová, keramická, safírová, kovová rovnátka.

Sialadenitida: příčiny, příznaky, léčba

Zánětlivé patologie v chirurgické stomatologii jsou velmi časté. Ani nasazení antibiotické terapie nesnižuje výskyt maxilofaciálních zánětů a jejich komplikací. 

Dystopický zub

Mezi četnými problémy se zuby je ještě jeden - dystopický zub, to znamená, že je umístěn nesprávně (z řeckého dystopie - nesprávné umístění nebo nedostatek místa) nebo vybuchl na špatném místě.

Eroze zubní skloviny

Jednou z nejčastějších nekarézních zubních lézí - eroze zubní skloviny - je postupná a trvalá destrukce vnější ochranné skořápky zubu.

Cervikální zubní kaz

Pregingivální nebo cervikální kaz zubů je diagnostikován, když destrukce tvrdých zubních tkání zasáhne část zubu poblíž krku - mírně zúžený přechod zubní korunky ke kořenu, tedy blízko samotného okraje dásně, a často i pod ním.

Distální kousnutí u dětí a dospělých

Nesprávné umístění horní a dolní čelisti s narušeným uzavřením chrupu je běžným ortodontickým problémem a nejčastějším typem patologické okluze je distální okluze.

Mesiální skus

Nepříjemný vzhled a nesprávná geometrie obličeje mohou způsobit mnoho psycho-emocionálních problémů. V tomto článku budeme hovořit o vlastnostech meziálního skusu.

Makroglosie u dětí a dospělých

Nepřiměřeně velký nebo neobvykle široký jazyk - makroglosie se zpravidla vyskytuje u dětí a je považována za poměrně vzácnou anomálii. Makroglosie obvykle znamená prodloužené bezbolestné zvětšení jazyka.

Hluboký skus u dospělých a dětí

Hluboký skus spojený s nesprávným zavíráním zubů může nepříznivě ovlivnit funkci žvýkání, řeči, vést ke zvýšenému oděru smaltovaného povlaku atd. U některých stupňů takového porušení by mělo být ošetření povinné.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.