^

Zdraví

Duševní zdraví (psychiatrie)

Schizofrenie u dětí a dospívajících

U dětí se psychické poruchy a schizofrenie vyskytují téměř ve stejném měřítku jako u dospělých, jen se projevují po svém.

Jak poznat schizofrenii podle chování?

Pacient se plně nezotaví, protože vysazení psychofarmak je vždy plné exacerbací - obnoví se specifické chování při schizofrenii, bez ohledu na délku léčby.

Schizofrenie u mužů: příčiny, typy, diagnóza, prognóza

Od chvíle, kdy byla schizofrenie vyčleněna jako samostatná nemoc, uplynulo více než století, ale stále pokračují diskuse nejen o její podstatě, ale také o její samotné existenci jako samostatné nemoci.

Metody léčby schizofrenie u mužů

Léčba schizofrenie u mužů se neliší od léčby žen, jde pouze o to, že muži častěji onemocní vážněji, a proto jsou k jejich léčbě zapotřebí silnější antipsychotika ve vyšších dávkách.

Schizofrenie u mužů: příznaky, charakteristické znaky chování

První příznaky bývají blízkým okolím vnímány jako výstřednosti - špatná nálada, ochuzení citů, izolace nejsou specifickými příznaky pouze schizofrenie a vlastně duševních chorob obecně. 

Strach ze samoty u žen a mužů

Autofobie je lékařský termín, který popisuje takovou duševní poruchu, jako je strach být sám. Další možné názvy pro tuto poruchu jsou izolofobie, eremofobie, monofobie. Mluvíme o strachu být sám, nemít zdravý a trvalý vztah, ztratit blízké.

Strach z vážného vztahu u žen a mužů

Mezi specifické lidské strachy, které jsou považovány za iracionální (nemotivované) a nazývané fobie,  patří strach ze vztahů  nebo strach z citové vazby. 

Strach z malých předmětů nebo mikrofobie

Fobie je známý termín, který popisuje silný, bezdůvodný a neustálý strach člověka z určitého problému, věci, akce atd. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.