^

Zdraví

Onemocnění plic, průdušek a pleury (pulmonologie)

Léčba pleuropneumonie

Protokol léčby krupózního zánětu zahrnuje současné použití dvou antibiotik: jednoho intravenózně a druhého intramuskulárně. Obvykle se terapie provádí pomocí léků popsaných níže.

Hematocele plic

Při traumatickém poškození plicní tkáně se zachovanou integritou viscerální pleury může dojít k hematocele plic. Tato patologie je doprovázena bolestí na hrudi, obtížným dýcháním a někdy hemoptýzou.

Fibrothorax

Nemoci pleurální dutiny jsou častou komplikací, která se vyvíjí po různých bronchopulmonálních patologiích. Jednou z těchto komplikací může být fibrothorax - mluvíme o vyhlazujícím vláknitém procesu v pleurální dutině.

Příznaky pleuropneumonie

Nejčastěji se vyvíjí akutní pleuropneumonie a téměř od samého začátku takového zánětu nebo po dvou nebo třech dnech se začínají objevovat první příznaky šíření bakteriální infekce z plicního laloku do pleury.

Příčiny a patogeneze pleuropneumonie

Bakteriální pneumonie laloku, segmentové nebo fokální ne pneumonie nebo akutní plicní lalok krupózní zánět postihující část serózní membrány jeho (pohrudnice), může být diagnostikován jako plicní, ačkoli třída onemocnění dýchacího systému ICD10 tato definice chybí.

Hroty v levém a pravém plici: pleurální, vláknité

Závažnou komplikací po onemocněních dýchacích cest je špička v plicích. Zvažte patogenezi a příčiny jejich výskytu, hlavní příznaky, metody léčby a prevence.

Syndrom zhutnění plicní tkáně

Společným objektivním projevem narůstajícího poklesu vzdušnosti, který odpovídá utahování plicní tkáně, je asymetrie hrudníku, která se objevila během vyšetření a palpace.

Pleurální syndrom

Akumulace v pleurální dutině tekutiny (hydrothorax), které mohou být exsudát, transsudátem, hnis (pyothorax, empyem), krev (hemotoraxem) nebo smíšeného charakteru opotřebení

Kašel při akutní, chronické a obstrukční bronchitidě

Bronchitida se týká akutní nebo chronické formy onemocnění dýchacího traktu, spouštěcí mechanismus vývoje je porušením mikroflóry.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.