^

Zdraví

Chirurgické onemocnění

Hernia jícnu: příčiny, příznaky, jak se léčit?

Patologie spojené s narušením gastrointestinálního traktu jsou pro člověka vždy velkou potíží. Narušit jednu ze svých základních fyziologických potřeb - výživu. 

Omfalitida pupku: katarální, purulentní, flegmonózní, nekrotická

Omfalitida je proces zánětu pupeční šňůry a okolní tkáně, což je častější u novorozenců. Vlastnosti struktury kůže a podkožní tkáně u kojenců jsou takové, že zánětlivý proces se šíří velmi rychle.

Akutní katarální apendicitida

Katarickou apendicitidou se rozumí počáteční fáze změn v slizniční vrstvě přílohy. V tomto případě má zánět převážně povrchní charakter, což znamená, že neovlivňuje hluboké tkáně, ale vyvíjí se v buňkách epitelu.

Gangrenózní apendicitida: příznaky, následky, operace, pooperační období

Koncept "apendicitidy" je znám všem, ale jen málo vědí o takové diagnóze jako "gangrenózní apendicitida".

Akutní flegmonózní apendicitida: purulentní, ulcerózní, gangrenózní

Flegmonózní apendicitida - akutní forma zánětu přílohy, charakterizovaná ukládáním fibrinu na jeho povrchu, velkou koncentrací hnisu a výrazným otokem.

Appendikulární absces: klinika, pitva

Akutní apendicitida je velmi častá chirurgická patologie. Taková nemoc vyžaduje naléhavou chirurgickou intervenci, jinak se mohou objevit závažné a život ohrožující komplikace.

Inverze střev

Akutní chirurgická patologie peritonea, která spočívá v kroucení jakékoliv části střeva nebo jeho části kolem mezenterii nebo jeho osy. Čelní lumen se překrývá, mesenterické nervy a krevní cévy jsou rozmazané, v trávicím traktu vzniká mechanická překážka.

Subdiafragmatický absces

Když je vnitřní infekční zánět tkání, a doplněný zničení jejich tavení hnisavých klasifikovány jako subdiaphragmatic absces, znamená to, že absces (omezená akumulace kapsle hnisu) se nachází v oblasti břicha podžeberní

Absces břišní dutiny

Může se tvořit v jakékoliv části břišní dutiny vytvořením řady klinických syndromů: septický, intoxikující, febrilní.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.