^

Zdraví

Zranění a otravy

Otrava kořením

Spice je kuřácká směs bylinných složek napuštěných syntetickými přísadami s narko-psychotropním účinkem. 

Fibrózní osteodysplazie

Kostní dysplazie, Lichtenštejnsko-Braytsevova choroba, fibrózní osteodysplazie jsou všechny názvy pro stejnou vrozenou nedědičnou patologii, ve které je kostní tkáň nahrazena fibrózní tkání. 

Kontuze a zlomenina hrtanu

Přestože se hrtan skládá převážně z hyalinních chrupavek, které jsou k sobě a okolním strukturám připojeny svalovou nebo vazivovou tkání, v důsledku přímého poranění krční oblasti došlo k modřině a zlomenině hrtanu, přesněji zlomenině chrupavky. Hrtanu, může mít za následek.

Zotavení po zlomenině kyčle

Zlomenina krčku stehenní kosti je častým poraněním, ke kterému dochází u starších lidí, protože je zklamává špatný zrak, omezená pohyblivost pohybů a někdy i zhoršená koordinace.

Disekující osteochondritida

Mezi mnoha různými onemocněními pohybového aparátu je poměrně vzácná osteochondritis dissecans, onemocnění, které je omezenou formou aseptické nekrózy subchondrální kostní ploténky. 

Otrava oleji: máslo, zelenina, esenciální

Patogeneze otravy olejem se dělí na mikrobiální (toxikoinfekce, toxikóza, smíšená etiologie) a nemikrobiální. V prvním případě se množící patogenní mikroorganismy vylučují toxiny, jejichž akumulace v těle vede k obecnému toxickému syndromu

Otrava rajčaty

Otrava rajčaty se nevyskytuje vždy, ale pouze z určitých důvodů. Rajčata lze obecně bezpečně jíst, pokud jsou řádně pěstována, konzervována, skladována za normálních podmínek atd.

Otrava muchomůrkou

Jednou z nejjedovatějších hub známých mykologům je muchomůrka bledá (Amanita phalloides) a otrava muchomůrkou, nebakteriální infekční toxicita způsobená potravinami, způsobuje většinu úmrtí na celém světě spojených s konzumací hub.

Zlomenina základny lebky

Zlomenina základny lebky zahrnuje zlomeninu kostí, které tvoří základ jejího vnějšího povrchu (base cranii externa), jakož i struktury vnitřního povrchu báze lebky (base cranii interna).

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.