^

Zdraví

Léky

Léky, tedy léčivé přípravky používané k léčbě a prevenci různých onemocnění, musí být používány přesně pro svůj určený účel, aby jejich terapeutický účinek byl co nejúčinnější a nejbezpečnější.

Lékař, který ti jmenoval lék, dobrý odborník a důvěřuje mu úplně? Skvělé. Ale ani zkušenost nejlepšího lékaře nemůže ovlivnit individuální reakci organismu každého pacienta na farmaceutické přípravky a zajistit proti jejich vedlejším účinkům.

Podle WHO patří mezi příčiny smrti nemocí na pátém místě nebezpečné, někdy neslučitelné s vedlejšími účinky léků.

Proto, než užívat léky, měli byste si přečíst návod na jejich aplikaci, která obsahuje informace o účelu a složek léku, mechanismus jejich účinku, formy úniku, způsoby aplikace a dávkování, stejně jako kontraindikace, nežádoucí vedlejší účinky, kompatibilitou nebo neslučitelnost s jinými léky atd.

Kromě popisů léčiv uvedených v abecedním pořadí obsahuje Průvodce léčivými přípravky informace o obchodních názvech generických léčivých přípravků (kopií) se stejnou účinnou látkou, ale vyráběných různými výrobci.

Pro informaci: na Ukrajině, lékařské užívání léčiv je regulováno Státní službou Ukrajiny pro léčivé přípravky pod Ministerstvem zdravotnictví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.