Léky

Léky, tedy léčivé přípravky používané k léčbě a prevenci různých onemocnění, musí být používány přesně pro svůj určený účel, aby jejich terapeutický účinek byl co nejúčinnější a nejbezpečnější.

Lékař, který ti jmenoval lék, dobrý odborník a důvěřuje mu úplně? Skvělé. Ale ani zkušenost nejlepšího lékaře nemůže ovlivnit individuální reakci organismu každého pacienta na farmaceutické přípravky a zajistit proti jejich vedlejším účinkům.

Podle WHO patří mezi příčiny smrti nemocí na pátém místě nebezpečné, někdy neslučitelné s vedlejšími účinky léků.

Proto, než užívat léky, měli byste si přečíst návod na jejich aplikaci, která obsahuje informace o účelu a složek léku, mechanismus jejich účinku, formy úniku, způsoby aplikace a dávkování, stejně jako kontraindikace, nežádoucí vedlejší účinky, kompatibilitou nebo neslučitelnost s jinými léky atd.

Kromě popisů léčiv uvedených v abecedním pořadí obsahuje Průvodce léčivými přípravky informace o obchodních názvech generických léčivých přípravků (kopií) se stejnou účinnou látkou, ale vyráběných různými výrobci.

Pro informaci: na Ukrajině, lékařské užívání léčiv je regulováno Státní službou Ukrajiny pro léčivé přípravky pod Ministerstvem zdravotnictví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.