Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Elektrická spoušť

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018

Electrosleep - expozice pulsnímu proudu s nízkou intenzitou na centrálním nervovém systému prostřednictvím hlavových receptorů k normalizaci funkčního stavu mozkových struktur.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikátory pro provádění elektrody

Neurotické a somatoformní poruchy, tryska a astenické stavy, spánek v noci, zvýšené emoční labilita, koronární srdeční onemocnění, primární hypotenzi, noční pomočování, psychosomatických onemocnění (hypertenze, bronchiálního astmatu, atopické dermatitidy, atd.)

Kontraindikace k elektrospace

Individuální intolerance současných, zánětlivých onemocnění očí, myopie vysokého stupně, arachnoiditida, ekzém namočení tváře, zhoubné novotvary.

trusted-source[7], [8], [9]

Klasická metoda

Proudové impulzy o délce 0,2-0,3 ms a frekvenci 1-150 Hz jsou vedeny přes rozvětvené elektrody umístěné na uzavřených očích a oblast mastoidních procesů. Intenzita proudu se vybírá individuálně na hodnotu, při níž se objevují prahové vnímání.

Pulsní proudy rozrušit receptory v oblasti inervace trojklanného nervu. Řádný rytmické impulsy s těmito receptory je dodáván do bipolární buňky jednotky Gasser z nich - až po velké smyslové trojité jádro v prodloužené míše, a dále - na neuronech mozkové kůry, thalamus a hypothalamus jader vytvořených kde se eferentní impulsy. Blízkost mnoha životně důležitých center a velkých rozvětvených vazeb mezi nimi v míše přispívá ke vzniku multifunkčních reakcí. Hypofýza působením na žlázy s vnitřní sekrecí, stimuluje humorální regulaci aktivity mnoha orgánů a systémů.

Terapeutický účinek elektrického záření závisí na frekvenci impulzů a trvání postupů.

Postup trvá 30-40 minut (frekvence proudu je 5-20 Hz) má sedativní, mírný hypotenzní účinek a má nepatrný vliv na neurohumorální regulační systém.

Délka Postup 30-40 minut (aktuální frekvence - 40 až 100 Hz) je výraznější reakce autonomní, endokrinní a kardiovaskulární systém, zvýšení sympatického a cholinergní snížení aktivity, zlepšenou funkci kardiovaskulárního systému s normalizaci krevního tlaku.

Elektroskop s trváním 60 minut inhibuje neurohumorální regulaci.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.