^

Zdraví

Expresní diagnostika urogenitální chlamydiózy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chlamydia trachomatis v materiálu z urogenitálních orgánů není normálně přítomen.

Metoda je založena na detekci antigenů Chlamydia trachomatis v stěry z močové trubice, děložního čípku a spojivky ELISA s vizuální výsledek vyhodnocení (citlivost - více než 79%, specificita - více než 95%). Tato metoda je založena na přítomnosti rhodospecifického lipopolysacharidového antigenu v chlamydiích. Umožňuje rychlé screening patogenu, ale konečná diagnóza je stanovena metodou fluorescenčních protilátek nebo PCR. Výsledky studie jsou vyjádřeny formou pozitivní nebo záporné odpovědi. Aby bylo dosaženo uspokojivých výsledků studie, je nutné dodržovat určitá pravidla: materiál (škrábání) by měl být správně odebrán a doručen do laboratoře včas (do 2 hodin).

Expresní diagnostika urogenitální chlamydiózy se používá u uretritidy, prostatitidy, cervicitidy, adnexitidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Stanovení Chlamydia trachomatis metodou fluorescenčních protilátek

Chlamydia trachomatis v materiálu z urogenitálních orgánů není normálně přítomen.

Princip této metody spočívá v použití monoklonálních protilátek značených fluorescenčním isothiokyanátem proti hlavní vnější membránový protein chlamydií, je přítomen ve všech sérovarům Chlamydia trachomatis, stejně jako v základních a retikulocyty. Citlivost dosahuje 90-95%, ale použití monoklonálních protilátek, způsobuje vysokou specificitu - více než 95% v přítomnosti klinických projevů urogenitálního Chlamydia.

Při studiích vylučování ze spojivky je citlivost metody fluorescenčních protilátek 70-95%, specificita 98%.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.