Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Feces pro vajíčka červ

Lékařský expert článku

Hematolog, onkohematolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Normálně se ve stolici nezjistí červená vejce. Za přítomnosti helmintových vajec podle jejich morfologických vlastností lze zjistit přítomnost invaze a výskyt helmintů. V jediné rutinní studii je výskyt helminthových vajíček ve stolici u pacientů s hlístovými záchvaty poměrně nízký. Z tohoto důvodu negativní výsledek jediné studie výkalů na vejcích helminthů ještě neznamená skutečnou nepřítomnost této nemoci. Kromě toho ani negativní výsledky opakovaných studií o výkalych na helminthových vejcích by neměly být považovány za spolehlivé znamení nepřítomnosti hlístové invaze.

Činnost helmintů na lidském těle je různorodá. Mohou způsobit toxické a toxické alergické jevy (asaridy, trichinely), mají mechanický účinek, poškozují stěnu střeva; způsobit krvácení vedoucí k anémii (např. Houbovité), jakož i podporovat pronikání patogenních mikroorganismů z obsahu střeva do krve; v blízkosti vůle jako střev, jater a výstupním kanálem a slinivky břišní (škrkavky), vést k různým poruchám látek a výměnu nedostatek vitaminu (avitaminózy V 12 s tasemnice napadení široký).

Parazitizující červy patří k jednomu ze dvou podtypů: kruhové (nematody) a ploché (platody). Druhá z nich jsou rozdělena na pásomnice - cestode a flukes - trematode.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.