Obecné informace o chřipce a nachlazení

Můžu chodit s dítětem při teplotě?

Zvýšená teplota u dítěte je běžným příznakem patologie. Pokud hovoříme o hypertermii, pak u dětí je nejčastěji spojována s virová infekce. Zvýšená teplota tedy zpravidla trvá několik dní a poté klesá proces obnovy dítěte.

Proč existuje ostrý, těžký chlad bez teploty a co mám dělat?

Při absenci jakéhokoli onemocnění je zimou bez teploty reflexní reakce kožních termoreceptorů, které chrání tělo před účinky nachlazení.

Studené na moři a po moři

Společná nemoc je běžné onemocnění, které musí čelit mnoho lidí. V medicíně neexistuje diagnóza "chladu". Toto je populární název ARI a ARVI, které zaujímají vedoucí postavení ve struktuře výskytu respiračního traktu. 

Chřipka 2018: nové napadení kmene

Podle odborníků bude chřipka roku 2018 poznamenána vzhledu nových, nebezpečnějších kmenů. Zvažte způsoby jejich léčby a prevence, stejně jako možné komplikace.

Co můžu dělat s bronchitidou a co nelze udělat: otázka-odpověď

Lidé s bronchitidou velmi často nemocí a zánětlivý proces, který postihuje sliznici, která pokrývá průdušky, vede k silnému kašli.

Chůze s bronchitidou: prospěch nebo poškození?

Mnozí věří, že respirační onemocnění provázené kašlem a horečkou, jsou záminkou k uvěznit se v době nemoci v teplé, útulné místnosti s šálkem horkého čaje, a ne ho nechat, dokud se nemoc nemá ustupovat.

Slabost v těle

Stav, definovaný jako slabost v těle, je lékařsky příbuzný jak ztrátě svalové síly, tak pocitu nedostatku energie, poklesu vitality a celkové únavy.

Chřipka 2017: Příznaky a léčba

Podzimní a zimní období je období sezónních onemocnění, z nichž nejběžnější je chřipka. Co nás čeká v letošním roce, jak zabránit epidemii a vyléčit ji?

Proč to neuteče a co dělat?

Pokud kašel nepřesáhne více než tři týdny, pak odborníci říkají, že je prodloužený nebo chronický.

Chřipka 2015: rozpozná, léčí, zabraňuje

Co můžeme očekávat v této sezóně chřipky, jak nebezpečná je nemoc, jaké jsou její předpovědi? Nabízíme vám užitečné informace o symptomech, léčbě a prevenci chřipky 2015.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.