Obecné informace o prostatitě

Kalcitózní chronická prostatitida

V klinické praxi - pokud jsou v případě zánětu prostaty (kameny - oblázek) kameny - je diagnostikována nespočetná prostatitida. Přestože tento typ prostatitidy v MKN-10 není přidělen a kameny prostaty jsou přiřazeny do samostatné podkategorie.

Co je prostatitida?

K dnešnímu dni je prostatitida nejčastějším onemocněním mužské sexuální sféry. Tíživost se projevuje formou zánětu prostaty a je doprovázena otokem tkání.

Prostatitida: Druhy

Už dávno urologové poznali klinické rozdíly mezi akutním a chronickým zánětem prostaty. Současně byla rozlišena aktivní, latentní a bakteriální prostatitida. Po objevení úlohy mikroorganismů v etiologii této nemoci byla prostatitida klasifikována jako primární (způsobená gonokokovou infekcí) a sekundární - jako důsledek jiných infekcí.

Chronická prostatitida: příčiny

Chronická prostatitida byla nejčastějším důvodem pro vyhledání léčby pro urologa mladšího 50 let; Tato kategorie pacientů představovala 8% všech pacientů užívajících ambulantní urologii ve Spojených státech. V průměru dosahuje urolog nejméně 150-250 pacientů s prostatitidou ročně, z nichž asi 50 je nově diagnostikovaných pacientů.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.