Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hepel

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Hepel je homeopatický přípravek s vícesložkovou kompozicí. Mezi vlastnosti léčiva patří spasmolytické, hepatoprotektivní, antidiareální, choleretické a protizánětlivé. Často se používá k léčbě onemocnění hepatobiliárního systému.

trusted-source[1]

Klasifikace ATC

A05 Препараты для лечения заболеваний печени и желчевыводящих путей

Účinné látky

Колоцинт обыкновенный
Чистотел большой
Плаун булавовидный
Мускатный орех
Фосфор
Расторопша пятнистая
Чемерица белая

Indikace Hepel

Mezi indikátory pro použití drogy:

  • Onemocnění jater, stejně jako žlučovody (chronické formy cholecystitidy, hepatitidy a cholangitidy, stejně jako cholelitiáza);
  • Intestinální dysbióza;
  • Chronická forma kolitidy a enteritidy;
  • Při komplexní léčbě kožních onemocnění (například ekzém, alergická dermatitida nebo akné).

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě tablet a injekčního roztoku. Tablety mají bílo-oranžovou barvu (někdy zcela bílou). Jeden balení obsahuje 50 nebo 250 tablet. Injekční roztok se uvolní v ampulích o objemu 1,1 ml. Kapalina je čirá, nemá chuť a vůni. Jeden balení obsahuje 5 nebo 10 nebo 50 nebo 100 ampulí.

trusted-source[7]

Používejte Hepel během těhotenství

Hepel nesmí být používán během těhotenství, stejně jako laktace, protože obsahuje prvky celandinu (Chelidonium, stejně jako Veratrum).

Kontraindikace

Kontraindikací je použití léku, pokud pacient zvýšil citlivost na aktivní a pomocné složky (jako je laktóza nebo stearát hořečnatý). Proto, pokud dojde k intoleranci laktózy, je také zakázáno.

Pokud je pacient diagnostikován onemocněním jater a lék je používán v kombinaci s hepatotoxickými látkami, je nutné před začátkem léčby konzultovat lékaře.

trusted-source[8], [9], [10]

Vedlejší efekty Hepel

Příležitostně, užívání léků způsobuje alergickou reakci, pokud má pacient zvýšenou citlivost na své aktivní složky. Mezi takovými reakcemi - vyrážka na kůži, její zarudnutí a edém, anafylaxe, stejně jako angioedém. Další vedlejší reakcí může být zvýšení teploty.

trusted-source[11], [12], [13]

Dávkování a aplikace

Tablety je třeba užít pod jazykem 1 hodinu po jídle nebo na prázdném žaludku před jídlem (15 minut). Dávkování je určeno lékařem, hlavně jde o příjem tablety 1. Třikrát denně. Doba trvání léčby je obvykle individuální a může trvat od 3 týdnů. Až 1 měsíc. U dětí ve věku do 3 let se čtvrtina tablet rozpráší a rozpustí v 1 lžičce. Vařenou vodou při pokojové teplotě. Starší děti mají možnost předepisovat dávku pro dospělé (tablety můžete také rozemlet na prášek nebo pod jazyk). Pokud jsou příznaky onemocnění extrémně akutní, můžete tabletu užívat každých 15 minut po dobu prvních 2 hodin. Další léčba je převedena do standardního režimu.

Injekční roztok se podává buď subkutánně nebo intramuskulárně nebo intravenózně. V akutních případech se podává 1 ampulka denně. Denně a po dosažení klinického zlepšení přecházejí do režimu 1 ampulky 1-3 r / týden.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Interakce s jinými léky

Přípravek Hepel lze užívat v kombinaci s jinými léčivými přípravky bez rizika interakcí, které mohou ovlivnit klinický obraz.

V kombinaci s hepatotoxickými léky může být Hepel podáván pouze jednotlivě, přičemž se zohledňují všechna rizika a možné přínosy pro tělo pacienta.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

Podmínky skladování

Držte drogu na místě, které je uzavřeno od přístupu k dětem a ze slunečního záření. Teplota nesmí překročit 25 stupňů.

trusted-source[28], [29], [30], [31]

Skladovatelnost

Hepel je povoleno používat po dobu 5 let od data výroby.

Farmakologická skupina

Гомеопатические средства

Farmakologický účinek

Желчегонные препараты
Гепатопротективные препараты
Спазмолитические препараты
Противовоспалительные препараты

Oblíbení výrobci

Биологише Хайльмиттель Хеель ГмбХ, Германия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hepel" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.