Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba červa

Lékařský expert článku

Infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.06.2018

Léčba červa by měla být komplexní a měla by být prováděna současně všemi členy rodiny. To je způsobeno preventivními úvahami. Ale předtím, než přistoupíme k procesu dehylmensace, je nutné pochopit, jaké jsou červa. Jedná se o parazitické okrouhlé červy (Enterobius vermicularis), které mohou způsobit onemocnění nazývané enterobióza.

Lidé většinou stěžují na svědění v konečníku. Zejména se to stane v noci. Když hovoříme o dítě, pak zpravidla spí tiše, ale ráno se může v oblasti záhybů konečníku poškrábat. Proto je třeba dítě sledovat. Nadměrná ztráta hmotnosti může být také signál, že tělo tvořilo červy. V každém případě je nutná rychlá a vysoce kvalitní dehymetmentace.

Jak odstranit pinworm?

Mnoho lidí má zájem o otázku, jak odstranit pinworm? Chcete-li se zbavit nepohodlí a úplně odstranit červy, budete muset uchýlit se k komplexní léčbě.

Odečtěte konečník maskou zinku. V tomto případě se žena v této masti uvízne a vajíčka se budou držet spolu a nebudou se rozpadat. Jedna osoba přiděluje asi 15 tisíc vajec. Proto je jejich vývoj okamžitě přerušen. Hlavním úkolem je neustále přijímat preventivní opatření, aby se Enterobius vermicularis znovu nevrátil.

Vynikající alternativní metody, stejně jako speciální léky, pomohou. Ale nemusíte takové ošetření začít sami. Doporučujeme konzultovat s lékařem. Koneckonců, existují různé situace a mnoho lidí reaguje zvláštním způsobem na tyto nebo jiné metody de-galvanizace.

Způsoby, jak vyvést drobné červy docela hodně. Vychází z obyčejných nepřátel a končí profesionálními prostředky. Všechny tyto metody budou popsány níže.

Léčba červa u dětí

Správná léčba červa u dětí se v krátkém čase zbaví problému. Pokud bylo dítěti nalezeno červy, mělo by se dehymentizace provádět v cyklech. Protože kulaté červy mají vlastnost znovu se objevovat po zotavení.

Pozitivní výsledek by měl být v každém případě potvrzen několika analýzami. Pokud ošetřující lékař zjistí nestabilitu stolice, poruchy nervového systému a další příznaky, použijí se jako léčba antihistaminika, enzymy a imunosupresiva.

Někdy se léčba číňanů úspěšně provádí pomocí alternativních metod. Koneckonců, děti by neměly používat závažné drogy. Často se enterobióza chová jako kolektivní onemocnění, která postihuje celé skupiny v mateřských školách, ve školách.

Při masové enterobióze v dětských zařízeních se provádí pečlivé zpracování prostorů a ložního prádla.

Léčba červa u kojenců

Jaká je léčba červa u kojenců? U malých dětí tento fenomén není tak běžný. Jakmile se objeví Enterobius vermicularis, bude nutné okamžitě zahájit léčbu. Je důležité, aby nedošlo k opakované infekci. To je důvod, proč se dehystlace musí provádět v cyklech.

Hlavní věc, že pozitivní výsledek byl nutně potvrzen několika analýzami. Obvykle se používají alternativní metody. Protože malé děti nechtějí užívat závažné drogy.

Dobrým výsledkem je příjem česneku. Pro malé děti existuje recept na vaření. Takže musíte vzít 3 stroužky česneku a nalít je 200 g mléka. Poté se produkt vaří 10 minut ve vodní lázni. Výsledný vývar by měl být řádně naplněn po dobu 10 dnů. Výsledný vývar můžete vzít na čajovou lžičku jednou denně. Pokud se jedná o dítě 5 let, pak je žádoucí jíst pár stroužků česneku denně.

Obzvláště populární je konopný olej. Vezměte to dvakrát denně. Skvělá pomoc a chemik sedmikráska. Zředěte ji vodou do průsvitného vzhledu a použijte den kolem litru tinktury.

Léčba červa u dospělých

Faktem je, že léčba červa u dospělých se prakticky neliší od toho, co se dělá u dětí. Standardní metody terapie zahrnují použití takových léků jako kombantrin, vermox a piperazin. Pravé dehylmenování může být nebezpečné i pro dospělé.

Obvykle lékař jmenuje stejné pilulky a léky jako děti. Pro účinnost užívaných léků, jeden den před použitím antihelmintik, se zřekněte produktů, které posilují stolici. Večeře by měla být snadná.

Ráno je vhodné užívat léky a večer užívat nějaké projímadlo. Odstranění Enterobius vermicularis z těla bude tedy jednodušší. Povinná podmínka pro úspěšný de-ergism se opakuje s užíváním léků za pár týdnů.

Při výrazném svědění je nutné používat antihistaminika, jako jsou Cetrin, Zodak a Loratodine. Ke snížení svrbení je také vhodná sodovka. Stačí jen 2 čajové lžičky sody a litru vody.

Léčba červa u některých léků bude malá. Je nutné provést řadu preventivních postupů. Důkladné ruční mytí po záchodu, po jídle a po ulici. Dále by mělo být spodní prádlo změněno ráno a večer. Povinné je dezinfekce toalety a mokré čištění bytu každý den.

Léčba červa u těhotných žen

Je třeba včas provést léčbu červevnice u těhotných žen. Faktem je, že takový jev není tak běžný. Vzhled Enterobius vermicularis u těhotné dívky proto může vést k řadě problémů a nepříjemností. Nebojte se, kulaté červy neovlivňují vývoj plodu. Ale mohou přispět k vzniku vaginální infekce. To je velmi nežádoucí během těhotenství.

Nepoužívejte antihelmintiku k vylučování Enterobius vermicularis během těhotenství. Protože to vše může negativně ovlivnit plod. Pouze silná helminthická invaze je povolena. Je nutné si uvědomit, že tento postup se provádí pouze po povolení ošetřujícího lékaře.

Při výskytu oblíček během těhotenství je třeba se pokusit je odvodit dodržováním opatření osobní hygieny. Je lepší se uchýlit k jiným způsobům boje. Protože tímto způsobem je možné poškodit plod. Obecně, bez konzultace s lékařem, je lepší nic udělat.

Léčba červa u kojících matek

Otázkou je, že léčba červa u kojících matek by měla být pod dohledem ošetřujícího lékaře. Obvykle se léky nepoužívají k dehylmenizaci, protože mohou poškodit jak kojící matku, tak dítě.

Ale navzdory tomu je nutná terapie. Koneckonců, červy mohou vyvolat vylučování živin z těla. To může být doprovázeno zvracením, nevolností, průjem a jinými drobnými potížemi.

Jak se mohu v tomto případě zbavit červů? Takže běžný česnek přijde na záchranu. Před a po jídle byste měli sníst česnek. Tak je možné červy stáhnout velmi rychle. Mrkev také pomáhá zbavit Enterobius vermicularis. Doporučuje se denně vypít sklenici mrkvové šťávy. Semena také účinně bojují proti červům. Během dvou týdnů musíte jíst dvě lžíce dýně denně.

Denní strava by měla obsahovat vlákninu a jogurt s profylaxií.

Kromě toho musíte důkladně umýt ruce, zejména po toaletě a během jídla. Nehýbejte si nehty.

Léčba dudlíků doma

Co je dobré pro léčbu dřeně doma a jak ji provádět, není pro mnoho lidí známo. Takže nejprve je třeba dodržovat několik tipů a metod.

Infuze a aplikace chelene nahé, máty peprné a anýzové sperma mají neuvěřitelný účinek. Je nutné vše kombinovat s každým a nalít 500 ml vody. Denní normou je užívání léku třikrát až čtyřikrát denně ve stejných dávkách. Tato antihelmintika se užívá dva týdny, pak se to všechno opakuje.

Infuze paliva dokonale eliminuje Enterobius vermicularis. Jedna polévková lžíce bylin se nalije do dvou sklenic vroucí vody, poté ochlazuje a filtruje. Vezměte 1-2 lžíce třikrát denně, 20 minut před jídlem. Z vývaru paliva citrón může dělat klystýr.

Pro snídaně se doporučuje jíst jednu lžíci strouhaného mrkve. Také vhodná a mletá dýňová semena. Surové cibule, jablka a pokrmy používající tymián jsou ideální pro boj s červy.

Alternativní léčba červa

Účinná alternativní léčba pro červa vám umožní v krátké době. Dýňové semena jsou nejúčinnější způsob, jak se zbavit oblíček, a to jak u dětí, tak u dospělých. Musí být konzumovány filmem. Protože přesně obsahuje velké množství látek, které nepříznivě ovlivňují Enterobius vermicularis. Takže byste měli nakupovat surová semínka. Ale aby tento efekt skutečně existoval, měly by být konzumovány spolu s olivovým olejem. Tato kombinace se opíje na prázdný žaludek. 3 hodiny před a po použití tohoto antihelmintika nemůžete jíst.

Česnek má také pozitivní účinek v boji proti obrovským červům. Za tímto účelem nakrájejte pár stroužků česneku a promícháme vodou. Poté se připravovaná směs opíje a omývá velkým množstvím vody. Opakovaná manipulace by měla trvat tři po sobě následující noci, pak o týden později, znovu.

Řepa a mrkvová šťáva jsou biologicky aktivní a silné. Dokonale čistí krev a také snižují intoxikaci. Hlavní věc, že džus byl čerstvý. Před dopoledne musíte spát 100 ml šťávy. Proces dehylmensation trvá 2 týdny.

Ve skutečnosti existuje poměrně málo možností pro léčbu červa. Hlavní věc je vybrat nejúčinnější z nich.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Dýňová semena z červa

Dýňová semena jsou také účinná, což v krátké době zmírňuje tuto nepříjemnou "chorobu". V alternativní medicíně se používají poměrně často. Existuje několik způsobů, jak konzumovat dýňová semínka.

Semena jsou často oloupána a rozemletá ve vodě. Je důležité, aby během čištění zůstaly semena tenká, protože obsahují všechny nejefektivnější prvky. Počet tekvicových semen závisí na věku osoby. Takže dospělí by měli mít asi 300 gramů denně. Je-li dítě starší než sedm let, počet semen nepřesahuje 150 gramů. Velmi omrzlé by měly být spotřebovány asi 100 gramů.

Vždy se věřilo, že nejúčinnější zrna jsou v surové formě. Při přípravě tohoto produktu budete muset loupané zrno odebrat a naplnit do nádob. Zde se důkladně roztírají. Během tohoto procesu musíte neustále přidávat několik kapek vody. Že přijatá masa našla příjemnou chuť, doporučuje se vše osladit lžící medu. Náprava je přijata na prázdný žaludek ráno, jedna čajová lžička. Po 3 hodinách musíte vypít projímadlo a pak očistnou klystýru.

Česnek z červa

Takové dehyltenment je možné pouze s úplně zdravým žaludkem. Pokud má člověk gastritidu, nemůže být tato antihelmintika použita v žádném případě. Takže, vezměte 2 stroužky česneku a promícháme s vodou, poměr je jeden k jednomu. Vezměte drogu před spaním a pijte hodně vody. Postup se opakuje tři po sobě jdoucí večery. Poté tělo potřebuje odpočinout po dobu jednoho týdne a opakovat kurz.

Doposud je v mnoha otázkách účinná alternativní medicína. Umožňuje vám zbavit se různých druhů parazitů. Chcete-li odstranit Enterobius vermicularis, musíte vytřít šťávu z česneku a zředit ho vařeným mlékem. Přijatá antihelmintika je podávána 2-3x denně po celý den na prázdný žaludek.

Účinně zachraňuje od kulatých červů rodiny Oxyuridae a klystýru s česnekem. Z tohoto důvodu je zbytek odebrán a namletý do kaše. Pak se asi pět nebo deset gramů drogy nalije do sklenice ochlazené vařené vody. Přípravek by měl být infuzován přibližně 3-4 hodiny. Dále je vytvořena klystír, doslova 180 minut před spaním.

Mléko s česnekem

Nezapomeňte, že mléko s česnekem je jednou z nejlepších anthelmintik. Tato metoda dokonale pomůže zbavit se problému. Pro přípravu infuze musíte vzít plátek česneku a rozdrtit ho. Poté dojde k záchraně mléka v množství jedné sklenice. Všechny přísady se mísí a zapálí.

Těsto je nutné vařit po dobu 15-20 minut a nechat trochu vychladnout. Pak si jednu čajovou lžičku 4-5krát denně. Stojí za zmínku, že tento postup se provádí výhradně na prázdném žaludku. Pouze tímto způsobem bude možné dosáhnout kolosálního účinku. Doba trvání léčby červa je krátká, stačí na jeden týden. Obecně se musíte podívat na stav člověka. Neexistují jiné způsoby, jak se zbavit červů pomocí těchto složek. Proto je nutné použít pouze tuto metodu nebo použít jiné prostředky.

Byliny z červa

Léčba této nepříjemné choroby pomůže i trávě. Takže v tomto případě může být použito tansy. Doporučuje se odvádět z této rostliny odvar. Takže lžíce sušených květin se vlije do vařící vody po dobu dvou hodin. Poté je hotový hotový vývar připraven k použití. Je nutné užívat to třikrát denně na prázdný žaludek. Na konci léčby se uchýlíte k projímacímu, abyste zcela odstranili vše od těla.

Dospělí mohou trénovat a být jako klystýr. To se děje až večer. Děti se nedoporučují, aby vložily takovou klystýru. Dobře osvědčené a pelyněk. Způsob "vaření" je podobný. Může být také použit jako infuze nebo klystýr.

Obecně se doporučuje provádět dehylmenování pomocí přírodních produktů. Mohou to být syrové zrnky dýně, česneku, mrkvové a řepné šťávy. Ve skutečnosti neexistuje tak málo způsobů, jak se zbavit červů. Ale samoléčba se nedoporučuje.

Pelyně od červa

Tinktura, která zahrnuje pelyněk, od červa je vynikající antihelmintikum. Použití této byliny umožní krátký čas, jak se zbavit parazitů v těle.

Jednou z nejoblíbenějších metod je tinktura hořkého paliva. Chcete-li připravit lék, budete muset vzít listy této byliny společně s drcenými tekvicovými semínky. Pak se vše přelije vodkou, ale v určitém poměru část směsi do dvou částí alkoholu. To vše je umístěno v kontejneru a je udržováno na teplém místě asi týden. Pak můžete začít bojovat s Enterobius vermicularis. K tomu se lék užívá denně 50 ml ráno a večer. Hlavní věc to udělat na prázdný žaludek. Přesně 30 minut po jídle se doporučuje jíst.

Tuto tinkturu by děti neměly používat, protože obsahují alkohol. Proto můžete pro děti připravit trochu jinou tinkturu. Chcete-li to udělat, vzít lžičku rostliny a nalil 500 ml teplé vody a vařil. Poté zůstane nějaký čas na úplné chlazení. Poté musí být léčivo filtrováno a můžete začít používat. Tinktura by měla být konzumována třikrát denně před jídlem, 2 lžíce.

Sharp Clipper

Jaká je křehkost kulatých červů rodiny Oxyuridae a jaká je její účinnost? Alternativní medicína doporučuje dělat všechno s česnekem. K dnešnímu dni je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit problému.

Chcete-li udělat skvělý anthelmintik, musíte si vzít cesnak a vařit ho ve 200 ml mléka. Potom se cesnek odstraní a mléčný produkt se filtruje a ochladí. Samozřejmě, můžete udělat i samotný klystýr. Je velmi efektivní ve svém druhu.

Hlavním vývarem pro klystýr může být a citron pelyň. Rostlina je rozdrcena, nalije se do sklenice vroucí vody a infuse po dobu šesti hodin. V obou případech se doporučuje před spaním položit klystýr. U dospělých by měl být objem minimálně jeden sklo, pro děti přesně polovinu. Abyste skutečně viděli dobrý výsledek, musíte tento postup opakovat každý týden.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Přípravky pro léčbu červa

Hlavní léčivé přípravky pro léčbu dřeně nemusí být vhodné pro všechny. Tento postup je čistě individuální a vyžaduje diagnózu hlístového onemocnění.

Nejoblíbenějšími léky jsou piperazin, medamin, vermox, dekaris, vormil a další. Všechny jsou zaměřeny na záchranu těla před parazity. Samozřejmě, každá léčiva má své vlastní dávky a má zvláštní účinek.

Existují kontraindikace. Tyto léky zpravidla nelze používat pro osoby s přecitlivělostí na složky léků. Samozřejmě během těhotenství a laktace nemohou být v žádném případě přijaty.

Obecně platí, že pokud je jedna osoba nakažena, musí všichni členové rodiny absolvovat průběh dehylmensace. V opačném případě může být proces obnovy zpožděn. Všechny uvedené léky jsou účinné svým vlastním způsobem.

Čípky z hoblin

Používání čípku pro děti a dospělé je skvělý způsob, jak se zbavit současné situace. Tato metoda má příznivý účinek na střevo. Odstraňuje suchost a praskliny. Oddělení, do kterého je zavedena svíčka, je bohatá na krevní kapiláry, což přispívá k rychlé absorpci účinné látky.

To je důvod, proč se účinek léku provádí mnohem rychleji než při užívání léků, pozastavení a dalších věcí. Většina čípků neobsahuje chemikálie. Lék může sestávat výhradně z přírodních antihelmintik. Některé čípky obsahují minerální soli, vitamíny a oleje různých semen. To vše má příznivý účinek na tělo jako celek.

Hlavním problémem může být výběr svíček. Ale s tím není nic špatného. Hlavní věcí je poradit se s lékařem. Koneckonců, jen on, založený na objemu problému, dokáže zjistit, co je nejlepší použít.

Masť masti

Zda masť funguje proti obilím a zda by měla být použita jako hlavní terapie. Chcete-li vyloučit možnost opakované infekce, je nutné komplexní dehylmening. V tomto případě se často doporučuje používat čípku nebo masti.

Často se zinková masť dostane na záchranu. Je schopen ovlivnit velmi ženskou Enterobius vermicularis, a proto se úplně stane neškodným. Masť potřebuje mast pleť kolem řiti. Skutečnost, že ženy, které se plíží, aktivně drží masti a tak zahynou. Pokud jde o vejce, vůbec nepatří na oblečení a předměty.

Používání masti je proto velmi účinné. Ale k posílení vlivu prostředků se bude muset uchýlit k jiným metodám léčby. Takže vývary, infuze a léčebné klystýry jsou dokonalé. Mělo by být poznamenáno, že červy nemohou vyjít bezprostředně, ale až po několika dnech. Chcete-li házet ošetření dřeně v tomto případě to není možné, je nutné čekat na jejich úplné zničení. Během této doby se doporučuje opustit škodlivé potraviny.

Zinkovou masti z červa

Opakovaná infekce může kdykoli předběhnout, takže zinková masť by měla být použita jako celek jinými způsoby. Proto se doporučuje upřednostňovat klíny, infuze a vývar. Někteří lidé si okamžitě nevšimnou účinek léčby dřeně a to je normální. Protože ve všech případech se červy okamžitě nedostanou ven. Může to trvat několik dní.

Nyní s ohledem na zinkovou masti. Anthelminthics by měl být aplikován na kůži v blízkosti konečníku. Během výjezdu ženy se v této masti uvízne, a proto se nebude moci reprodukovat. Vejce, které byly její, jsou vyloženy, nebudou spadat na oblečení a předměty. Zanedlouho z nich nebude žádná stopa.

Tato masť je účinná a sama o sobě, ale zjevně ji nestojí za to používat jako samostatný nástroj. Je lepší se uchýlit k komplexní de-galvanizaci. V tomto případě se šance rychle zbavit červů se několikrát zvyšuje.

Krevetový sirup

Mnoho léků včetně sirupu má svůj pozitivní účinek v komplexní dehylmensaci. Takže dobré léky jsou Naftamon a Centel. Dvě z těchto léků mohou být považovány za účinné při potírání červů.

Naftenamin by se měl užívat na prázdný žaludek několik hodin před jídlem. Přirozeně je to žádoucí udělat ráno. Jediná dávka by neměla překročit 2,5 gramu. Zde však stojí za zmínku, že pro lepší účinek je produkt smíchán s 50 ml cukrového sirupu. To vše je provedeno v jednom kroku. Terapie se provádí po dobu 2 dnů. Pokud nebyl žádný pozitivní výsledek, postup se opakuje za týden.

Je žádoucí používat Zentel společně s jídlem. Klinické zlepšení nastává až po 3 týdnech. Pokud k tomu nedojde, je přiřazen druhý kurz. Před použitím je přípravek otřesen a aplikován jednou denně. Vše závisí na samotném pacienta. Obvykle trvá ošetření dyňovitých asi 3 dny. Nejsou to všechny sirupy, které mohou odstranit nepříjemné důsledky červů. Pouze odborníci mají další informace.

Homeopatie s červami

Obecná homeopatie předpokládá použití specializované drogy. V tomto případě mluvíme o Tsinovi. Tato droga je zcela zaměřena na vyloučení kulatých červů. Pokud existují bolestivé příznaky, pak v tomto případě lékař určí santonin.

Léčba Cinna se používá jako účinná antihelmintika v boji proti hlístovým chorobám. Koneckonců je schopen pokrýt všechny reflexní poruchy způsobené Enterobius vermicularis. Mnoho homeopatů doporučuje tento lék. Protože to skutečně pomáhá.

Pokud jde o santonin, může to vést k smrti ve velkých dávkách. Proto by měl být používán s mimořádnou opatrností. Dítě, které je nositelem tohoto druhu, stále vykřikuje ve snu, skáče, třese, kašle a dusí. Pochopte, že červy dítěte jsou velmi jednoduché. Obličej je neustále červený, tento stav se může střídat s bledostí. Věnujte pozornost těmto příznakům a okamžitě se poraďte s lékařem.

Co když ne pomáhá s pinworms?

Existují případy, kdy vůbec nic pomáhá s Enterobius vermicularis. Co mám dělat? Oříznutí rukou rozhodně není nutné. Je třeba se uchýlit k pomoci alternativní medicíny. Protože léky nemají vždy pozitivní účinek.

Takže je tu jeden dobrý recept. Chcete-li připravit lék, musíte si vzít 3 čajové lžičky kořenu hořčice a jednu lžíci třílistých hodin. Chcete-li dokončit tento recept, musíte najít tři lžíce zlata-tisíc. Vše se smíchá a nalije se 600 ml vroucí vody. Je nutné vařit trochu na nízké teplotě po dobu 3 minut. Pak přidejte pár lžící. Deska se vypne a hrnce, ve které je vývar umístěn, je pokryt víkem. Poté musíte lék dávat 12 hodin, aby byl infuze. Aplikujte infuzi na hladový žaludek po jednom skle. Jeden den byste měli vypít 3 sklenice anthelmintik a pak si prohltnout. Degelmentace se opakuje po 2 týdnech. Efekt je opravdu úžasný.

Další dobrý recept. Musíte si vzít lžičku pelyněk a vařit ho v litru vařící vody. Poté nechte médium vychladnout a stát 4 hodiny. Trvá 30 minut před pitím dvou polévkových lžic. Kurz terapie je tři dny, pak o pár týdnů později se vše opakuje.

Čajová lžička pelyňku, tansy, heřmánku a hořece jsou pokryty termoskouškou. To vše je naplněno litrem vroucí vody. Získaná tinktura se užívá 200 ml dvakrát denně před jídlem. Náprava napomáhá dokonale, stojí za to tři dny pít.

Je třeba si uvědomit, že bez ohledu na to, jak dobře jsou prostředky, není vhodné je používat bez znalosti lékaře. Tyto recepty opravdu pomáhají, dokonce i v těch situacích, kdy se zlepšení vůbec nevidí. Je důležité, aby léčba červa byla účinná, to je nejdůležitější věc.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.