Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba popálenin zelenými

Lékařský expert článku

Dermatolog, onkodermatolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Zelená je nazývána 1% nebo 2% vodným nebo alkoholovým roztokem. Zelenko je dezinfekční prostředek, který pomáhá eliminovat infekci a kromě toho sterilizuje upravenou oblast pokožky. Stejně jako ostatní antiseptické léky má dráždivé vlastnosti, takže může způsobit podráždění pokožky nebo dokonce její spáleniny. Níže najdete informace o tom, jak zacházet s popáleninami zeleně.

Je možné rozmazat spálenou zeleninu?

Během léčby popálenin musí být zelená používána velmi pečlivě - mazání pouze okrajů rány vytvořené na kůži bez ovlivnění spálené oblasti. Nejlepší způsob, jak v tomto případě provádět dezinfekci rány, je speciální sprej nebo gel. Nemůžete používat zelenku a léčit popáleniny o 2 stupních závažnosti, ve kterých je narušena celistvost tkání.

Máte-li hořet vaše pokožka je brilantní zeleně, nesnažte se mazat poškozenou oblast tuku nebo manganistan draselný, protože tyto prostředky mohou zhoršit pouze stav pokožky, což je důvod, proč je stále obtížnější diagnostikovat hloubku popálení.

Jak zacházet se spálením se zeleným?

Pokud jste použili greeníi na zpracování rány a spálili ji, neměli byste se o to starat. Toto poškození rychle prochází (pokud nemazate toto místo se zeleným) - po 2-3 dnech. Ošetření popálenin pomocí zelených látek může být za pomoci speciálních prostředků proti spalování - jako aerosoly jako Levian, Vinizol, Oxycyclozole nebo Panthenol. Účinně se vyrovnají s povrchními popáleninami a můžete si je koupit přes-pult v každé lékárně.

Léčba popálenin se zelenými záchvaty v oku byste měli začít s praním se slabým manganovým roztokem nebo roztokem taninu (3%). Pokud tyto léky nejsou k dispozici, můžete použít studený čaj nebo vodu (tekoucí), abyste umyli vypálené oči. Poté je naprosto nezbytné konzultovat ošetřujícího lékaře k další léčbě.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.