^

Zdraví

Masť z podráždění na pokožce

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Podráždění kůže je nepříjemný příznak, který se může objevit u každého. Důvody pro to jsou masová - vysoká citlivost, změny počasí, kožní onemocnění. Aby se tento problém vyřešil, vyžaduje se od podráždění kůže dobré masti. V současné době vyrábějí výrobci řadu léků, které pomáhají tak či onak. Který si mám vybrat? Naučte se z tohoto článku.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikace pro použití masti z podráždění na pokožce

Indikace použití masti z podráždění na kůži jsou založeny na tom, jaké další příznaky máte pocit, a také na povaze problému. Existuje mnoho důvodů pro vznik podráždění na kůži, ale lze je rozdělit na vnitřní i vnější. Mezi externí rozlišujeme:

  • Změna režimu počasí nebo teploty, silné změny teploty. V létě je naše pokožka silně zasažena sluncem a ultrafialovým povrchem a v zimě mrazivý vzduch.
  • Prostory se suchým vzduchem.
  • Nedostatečná péče o pleť (zejména ženy často trpí).
  • Špatný výběr kosmetiky.

Z interního přidělení:

  • Deprese a stresující situace, které lidi zachycují v práci a v osobním životě.
  • Poruchy trávicího systému, nevyvážená výživa.

Farmakodynamika

Jedná se o činnost, která ovlivňuje lidské tělo po použití masti z podráždění na pokožce. Různé léky mají odlišnou farmakodynamiku, takže budeme zvažovat vliv jednoho z nejoblíbenějších v boji proti podrážděním: Pantestine.

V srdci Pantestine je speciální látka nazvaná "dexpanthenol", což je dobře známý provitamin. Poté, co se dostane na kůži, okamžitě začne pronikat do epitelu, po kterém se zpracovává a stává se kyselinou pantothenovou. Právě tato kyselina je důležitou složkou koenzýmu A, který se podílí na syntéze plastových materiálů. Díky tomu dochází k rychlé regeneraci epitelu, i když je vážně poškozena. Přípravek má také antiseptikum, který pomáhá v boji s infekčními infekcemi ran.

Farmakokinetika

Farmakokinetika masti z podráždění na pokožce pomáhá zjistit, jak přesně proniká do lidského těla, jaká cesta v procesu léčby dělá a jaká je pak odstraněna. Různé léky mají odlišnou farmakokinetiku, takže se podíváme na příklad známého masti z podráždění na kůži "Pantestin".

Po aplikaci v tkáních na postiženou oblast kůže se dexpanthenol metabolizuje. Při systémovém odlivu krve téměř neklesá. Antiseptická látka miramistin je polymerní substancí mastné báze, proto nevstupuje do krve, ale zůstává pouze na povrchu rány.

Chcete-li odstranit nebo odstranit nudné na kůži z masti?

Pokud po aplikaci masti nebo krému zjistíte známky podráždění na kůži, musíte nejdříve okamžitě přestat používat přípravek. Všimněte si, že v některých případech je tento problém možný, pokud je vaše kůže citlivá na určité účinné látky masti. O tom se můžete dozvědět z letáku, který je přidán do každé drogerie. Opatrně si přečtěte kontraindikace před použitím jakékoliv masti, zvláště pokud jste je koupili sami bez doporučení lékaře.

Pokud podráždění z masti začalo kvůli alergické reakci, musíte si vybrat léčbu s antihistaminiovým účinkem. Pomůže odstranit otoky, sníží průchodnost kapilár. Velmi oblíbené jsou v těchto případech masti: Triderm (funguje dobře při alergických kožních podrážděních), Sinaphlan (obsahuje hormon, proto by měl být používán velmi opatrně).

Je velmi důležité si uvědomit, že masť z podráždění by měla fungovat již v prvních hodinách po aplikaci. Pokud se tak nestane, je nutné produkt změnit nebo vyhledat pomoc od dermatologa.

Nezapomeňte, že pokud se podráždění kůže z masti objevilo kvůli alergické reakci, může mít pacient další příznaky: kýchání, kašel, svědění. Je třeba myslet na to, jak je také odstranit.

Názvy masti z podráždění na pokožce

Uniderm. Pomáhá odstranit zánět, podráždění a zarudnutí kůže. Dokonale také bojuje se svěděním a dalšími alergickými reakcemi. Masť se používá k léčbě různých typů dermatitidy, psoriatických lézí a ekzému. Vytvářet speciální aplikace, které se používají v malém množství. Frekvence užívání - jednou denně. Terapeutický kurz je individuální. Musí se spotřebovat, dokud nezmizí všechny příznaky. Aplikujte na obličej velmi pečlivě a nepoužívejte déle než pět dní.

Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou: svědění, zarudnutí kůže, někdy může vzniknout hyperemie, na místě aplikace se může objevit pocit pálení. Je také možné vzhled akné, hypertrichózy, striae, pocení. Masť nelze použít, pokud má pacient houbové kožní onemocnění, některé virové infekce. Je zakázáno používat děti do šesti měsíců, těhotné a kojící ženy. Je velmi důležité sledovat předávkování.

Bepanten. Přípravek, který lze bez problémů použít k léčbě podráždění kůže u dětí. Ve složení masti je provitamin B5, díky němuž se rány léčí rychleji a samotná kůže se stává měkčím a jemnějším. Přípravek Bepanten byl vyvinut pro zmírnění podráždění u kojenců, takže může být bezpečně užíván těhotnými a kojícími ženami. Měl by být aplikován v malých množstvích maximálně dvakrát denně. Dbejte na to, aby masť byla potřísněna, aby se lépe dostala do pokožky.

Traumelová mast. Droga, která se používá k rychlé regeneraci pokožky. Je to homeopatická masť, která se osvědčila mezi spotřebiteli. Má také protizánětlivý, hojivý, analgetický účinek. Obsahuje různé bylinné látky, takže mast nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Bez lékařského předpisu, můžete použít Traumeel v těchto případech: zánět v svalové tkáně, osteochondróza a ostaoartrozy různé pohmožděniny a zranění, sustavochnye onemocnění, vnější podráždění kůže.

Průběh používání masti závisí na samotné nemoci a její složitosti. Obvykle se používá dvakrát až pětkrát denně, dobře se otírá do poškozených oblastí. Traumeel je kontraindikován u hub, tuberkulózy, AIDS, roztroušené sklerózy.

D-Panthenol. Ve formulaci - derivát kyseliny pantothenové. Díky této masti je výborná při řešení jakéhokoli poškození kůže, včetně podráždění. Obvykle se masť používá pro popáleniny, oděrky a škrábance, praskliny, záněty, alergické reakce, s dermatitidou. Může být použita pro děti, jestliže je přítomna dermatitida plenky, příliš suchá kůže.

Výrobek je dobře snášen, takže vedlejší účinky mohou být pouze lokální a rychle zmizí. Aplikovat na poškozenou pokožku může být až čtyřikrát denně (v závislosti na závažnosti podráždění). Masti nelze aplikovat na vlhkou pokožku a otevřené rány.

Boro-Plus. Má antiseptický účinek a používá se při různých kožních chorobách. Výborný se ukázal jako agent číslo jedna pro podráždění způsobená alergickými reakcemi. Má výrazný antifungální účinek. Součástí přípravku jsou pouze přírodní vegetativní složky (aloe, kapur, him, tulasi, sandál, kurkuma a další). S podrážděním na pokožce je nejlepší aplikovat v malých množstvích až třikrát denně. Pro prevenci můžete použít každý den. Nebyly žádné kontraindikace ani vedlejší účinky.

Fenistil z podráždění pokožky

Masť "Fenistil" je indikován pro použití v různých kožních problémech, včetně alergických reakcí, svědění, zarudnutí, podráždění, povrchových popálení, ekzémů, kopřivky.

Průběh používání masti je následující: aplikuje se na poškozenou oblast v malém množství v závislosti na závažnosti podráždění jednou až čtyřikrát denně. Pokud je onemocnění doprovázeno závažným svěděním, můžete použít další kapky přípravku "Fenistil". Pokud je podráždění příliš silné nebo dlouhodobé přetrvává, obraťte se na lékaře.

Při užívání léku je velmi důležité úplně eliminovat účinky ultrafialového záření na kůži. Chcete-li to provést, snažte se jít ven za slunečných dní pokud je to možné.

V současné době nebyly hlášeny případy předávkování léky. Avšak v případě, že mast je uvnitř alespoň malé množství stimulace nebo deprese může dojít na centrální nervový systém, anticholinergní účinky, ospalost, sucho v ústech, halucinace.

Neexistují žádné kontraindikace užívání přípravku Fenistil.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Masť z podráždění na kůži nohou

Nejčastější příčinou podráždění kůže na nohou u žen je časté chování depilace. To je způsobeno skutečností, že při procesu holení jsou odstraněny nejen nežádoucí vlasy, ale také horní vrstva epidermis. Někdy se projevuje podráždění i tehdy, když žena oholí nohy velmi opatrně. K tomu dochází při vysoké citlivosti pokožky. Co dělat v tomto případě? Pomáhat přijít různé masti.

Hydrokortizonová masť 1%. Je snad jedním z nejpopulárnějších prostředků, které se používají k boji s podrážděním na kůži nohou. Může být použito mnohokrát. Díky vynikajícímu antiseptickému účinku rychle prochází svědění a pálení. Masť nelze použít u lidí s přecitlivělostí na hydrokortizon. Nepoužívejte také na rány, kůži, postižené houbami, vředy. Nepoužívejte u těhotných a kojících žen. Pacienti s diabetem mellitus se musí opatrně aplikovat.

Pokud se stav po sedmidenním užívání léku nezlepšuje, stojí za to navštívit lékaře nebo změnit lék. Používá se v malých množstvích. Mezi vedlejšími účinky je třeba rozlišovat: otoky, hyperemie v místě aplikace masti, hypertrichóza je možná.

Masť z podráždění na kůži mezi nohama

Tento problém se zpravidla objevuje u mužů po dlouhých nošení příliš těsných kmenů a nepohodlných zbabělců. Podráždění mezi nohama může být také příznakem onemocnění houbami. K léčbě tohoto problému je nutné použít masti s antihistaminiovým účinkem.

Bamipin Ratiofarm. Léčivo se nanáší na poškozené oblasti pokožky v malých množstvích a dobře se třepe. Měla by se opakovat znovu za půl hodiny. Může být aplikován až několikrát denně. Léčba probíhá až do úplného vymizení všech příznaků, a proto je individuální. Mezi vedlejší účinky patří: svědění, alergie, zarudnutí, mydriáza, vzhled úzkosti, pálení. Těhotné ženy nemohou používat. Kontraindikace u pacientů s akutním alergickým ekzémem.

Masť z podráždění na kůži rukou

Podráždění pokožky rukou je vždy doprovázeno nepříjemnými příznaky a způsobuje negativní emoce. Obvykle mohou být příčinou podráždění změny počasí, změny teploty, používání nevhodné kosmetiky, spáleniny, časté používání mýdla, suchost v interiéru. Proto je velmi důležité zahájit léčbu včas. K tomu použijte různé masti.

Nezulin. Přípravek obsahuje přírodní rostlinné složky, díky nimž velmi rychle prochází podráždění pokožky rukou. Také jako součást mají vitamíny, minerální látky, esenciální oleje, rostlinné výtažky, takže Nezulin obnovuje kůži, je kůže pružná a měkká, snižuje otok a zarudnutí, snižuje svědění a pálení, aktivuje regenerační procesy v tkáních.

Lék se používá k odstranění nepříjemných příznaků z alergických reakcí po vyrážkách a kousnutí hmyzem. Po aplikaci se na kůži pociťuje příjemný chlad, po kterém okamžitě začíná zlepšení. Kontraindikace pro drogu tam.

Masť z podráždění na kůži obličeje

Všichni v jeho životě čelí podrážděnosti na kůži obličeje. Příčiny mohou být alergie, nesprávný výběr kosmetiky, nevyvážená výživa, vystavení slunečnímu záření a znečištěnému vzduchu, deprese a stres. Před léčbou podráždění na kůži obličeje je nutné zjistit, proč se objevila. K tomu musíte vidět lékaře. Mezi populární masti z podráždění na kůži vystupují následující jedinci.

Radevit. Droga, která se používá k rychlé regeneraci kůže, zmírňuje podráždění, zarudnutí, pálení, svědění, alergické reakce. Díky kompozici lze použít i na pokožku obličeje. Má homogenní nažloutlý nádech. Používá se také ke snížení příznaků stárnutí pokožky. Je předepsána pro dermatitidu, seborrheu, erozi, trhliny, popáleniny, vředy, suchost, psoriázu. Použijte tenkou vrstvu na postiženou oblast nejvýše dvakrát denně. Nepoužívejte u lidí s přecitlivělostí na vitamín A. Kontraindikace u těhotných a kojících žen. Mezi vedlejší účinky lze identifikovat pouze návaly.

Panthenol. Pomáhá urychlit proces hojení epitelu. Především je masť předepisována pro různé podráždění, zejména na kůži obličeje. Pomáhá se zbavit oloupání a zarudnutí po dlouhém pobytu na slunci. Používá se také po popálení a při léčbě některých kožních onemocnění. Aplikuje se několikrát denně na místa poškození v malých množstvích. Někdy se mohou objevit alergie. V tomto případě je nutné okamžitě zastavit užívání léku.

Masť z podráždění na kůži po holení

Silné podráždění na pokožce po holení ruší mnoho mužů a žen. Pokud jsou nepříjemné příznaky příliš výrazné, je nutné po holení aplikovat účinnou masti z podráždění na kůži.

Baziron. Nejdůležitějším účinkem tohoto léčiva je antimikrobiální, ale dobře se vyrovná s různými podrážděnostmi, zarudnutím, svěděním, pálením. Přípravek pomáhá nasytit tkáně kyslíkem, takže sekrece je inhibována v mazových žlázách. Obvykle se přípravek Baziron používá k léčbě akné a alergických reakcí, stejně jako k nadměrné suchosti kůže. Aplikujte lehce dvakrát denně v malých množstvích. Pro prevenci jej můžete používat denně nebo ihned po holení. V některých případech jsou možné alergie, zvýšené pálení a svědění. Potom by mělo být užívání drogy zastaveno. Děti do 12 let Baziron je kontraindikováno.

Masti pro podráždění a svědění na kůži

Dráždění pokožky je často doprovázeno závažným svěděním v postižených oblastech. Chcete-li odstranit nepříjemné příznaky, musíte použít speciální masti. Ale předtím musíte pochopit příčinu svědění, protože to bude záviset na volbě prostředků. Takže například při léčbě alergických reakcí je lepší použít masti s antihistaminiovým účinkem a proti spálení jsou vhodné prostředky s mentolem.

Triamcinolon. V srdci drogy jsou hormony kůry nadledvinek, a proto musí být používány opatrně. Používá se ke zmírnění podráždění a svědění alergií, erytému, systémového lupus erythematodes. Aplikujte v malých množstvích jednou denně. Kurz je určen lékařem, který by měl během léčby provést vyšetření. Mezi vedlejší účinky patří: edém, zvýšený tlak, zhoršení peptického vředu, narušení cyklu menstruace, duševní poruchy, nespavost, závratě a bolesti hlavy. Těhotné užívání léku je kontraindikováno.

Zinkovou masti. Má ochranný a uklidňující účinek, takže se liší sušením a antiseptickým účinkem. Je předepsána pro různé kožní onemocnění, aby zmírnila podráždění a svědění. Aplikujte až třikrát denně v malých množstvích pouze na postiženou oblast a lehce otřete. Doba trvání kurzu je stanovena lékařem, ale obvykle se masť používá až do úplného vymizení všech příznaků. Neexistují žádné vedlejší účinky a kontraindikace.

Masti pro podráždění kůže u dětí

Podráždění kůže u dětí se obvykle objevuje po použití plenky nebo plenky. Existuje několik stupňů stimulace. Vzhledem k tomu, že kůže dítěte je jemnější, je nutné používat speciální masti, které nemají závažné vedlejší účinky.

Pantestin. Lék se používá k rychlé hojení různých ran. Používá se při popálení, plicní dermatitidě, plenové vyrážce, po operaci, při léčbě eroze, kolpiti, infekčních kožních onemocnění, odřenin a škrábanců. Při zpracování zranění na masti je třeba je nejprve opláchnout a otřít. Po aplikaci masti na poškozenou oblast je lepší ji uzavřít obvazem. Průběh aplikace: jednou nebo dvakrát denně, dokud symptomy nezmizí.

Dávkování a podávání

Průběh aplikaci masti na podráždění kůže závisí na jednotlivce, závažnost onemocnění a některých dalších aspektech, které stále přitahuje pozornost dermatologa před předepsat nějaké léky. Proto byste neměli nakupovat léky pro sebe, aniž byste věděli, jak a jak je aplikovat. Pokud však nemáte příležitost navštívit lékaře, stojí za to podívat se na pokyny, kde by měly být popsány dávky mastí pro použití.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

Použití masti z podráždění na kůži během těhotenství

Většina mastí, které se používají k úlevě od nepříjemných příznaků podráždění kůže, těhotné ženy nemohou používat kvůli mnoha vedlejším účinkům a možným negativním účinkům na vývoj dítěte. Pokud však během těhotenství narazíte na kůži, můžete použít některé prostředky (pouze po důkladném vyšetření lékaře). Například "Bepanten" je vynikající lék, který nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky.

Kontraindikace pro použití

Kontraindikace použití některých masti z podráždění na pokožce jsou houbové a infekční kožní onemocnění, AIDS, syfilis, tuberkulóza. Před použitím jakékoli přípravky je nutné pečlivě prozkoumat návod, který je nutně vložen do krabice s masti.

Pokud zjistíte první příznaky podráždění (slabé zčervenání, svědění, pálení), měli byste okamžitě konzultovat s lékařem, který předepisuje účinnou léčbu pro váš případ.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Nežádoucí účinky masti z podráždění pokožky

Nežádoucí účinky masti z podráždění na pokožce jsou obvykle lokální a velmi rychle přejdou po ukončení léčby. Nejčastější lze identifikovat: pálení, zarudnutí, svědění, alergie, hyperemie. Někdy se mohou objevit závažnější nežádoucí účinky, které lze odstranit pouze pomocí jiných léků.

Aby nedošlo k problémům, je nutné před použitím masti z podráždění pokožku pečlivě přečíst leták.

Předávkování masti proti podráždění pokožky

Dermatolog předepisující masť vždy varuje před možnými předávkování. Také všechny důležité informace o tomto lze nalézt v pokynech k léku.

Pokud je masť založená na hormonech, je velmi pečlivě aplikována na kůži, protože v případě předávkování mohou nastat závažné problémy.

Interakce s jinými léky

Vzhledem k tomu, že podráždění pokožky je často doprovázeno jinými nepříjemnými příznaky (svědění, pálení, zarudnutí), je potřeba je také léčit. Proto masť z podráždění na pokožce by měla dobře reagovat s jinými přípravky různých tvarů. Další informace získáte u svého lékaře nebo si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Podmínky skladování

Masť z podráždění na pokožce by měla být uložena v stabilním obalu, který pomůže zachovat všechny její základní vlastnosti a účinky.

Je velmi důležité, aby byla droga v chladném, temném místě, od dětí. Stabilita různých masti závisí silně na jejich chemických a fyzikálních vlastnostech, podmínkách skladování a druhu používaných obalů. Tyto masti založené na emulzích jsou zpravidla méně stabilní než mastné nebo minerální.

Datum vypršení platnosti

Doba použitelnosti se nazývá doba, po kterou masť z podráždění pokožky zůstává zcela bezpečné pro lidské tělo. Když se objeví, nepoužívejte drogu, i když byly splněny všechny podmínky jejího ukládání. Informace o datu vypršení platnosti konkrétního nápravného opatření lze obvykle nalézt na samotném obalu vedle čísla nebo série šarží.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masť z podráždění na pokožce" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.