^

Zdraví

Masti pro plicní vyrážku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obstruk je zánět kůže, který se objevuje při delším tření nebo při potřísnění pokožky potu, tuku. K lézí dochází s intenzivním pocením nebo kožním mazem, inkontinencí, hemoroidy, alergiemi na kosmetické výrobky nebo potravou. Příčiny vyrážky plenky mohou být také: nedostatečné vysychání kůže po koupání nebo tření kůže proti oděvu (zejména ze syntetických tkanin), plenky.

Symptomy vyrážky plenky jsou: zarudnutí kůže, svědění, podráždění. Pokud léčbu nezačnete včas, pak se později na kůži objeví malé praskliny, které brzy začnou krvácet. Krvácející trhliny bez řádné péče jsou pokryty šedivým povrchem, který má nepříjemný zápach. V takových případech může do plenky proniknout infekce, a pak bude onemocnění pokračovat chronicky, někdy pacienti nemohou být vyléčeni po mnoho let. Přerušení intermitentní infekce se nazývá infekční plicní vyrážka, která se vyznačuje nejen zarudnutím a svěděním na postižených oblastech kůže, ale také bolestí a spálením.

Proto nemůžete ignorovat intertrigo. Je nutné okamžitě, jakmile se objeví, pokračovat v léčbě. K odstranění tohoto nepříjemného onemocnění často používají masti z vyrážky plenky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Masti z vyrážky plenky

Opruzenin se často objevuje v záhybech mezi prsty na rukou a nohou, v tříslech, stehenní a mezhyagodichnoy oblastí, v záhybech na krku a břicha (obézní lidé), v podpaží. Ženy mohou vyvinout plenkovou vyrážku pod prsními žlázami, u malých dětí - s nedostatečnou péčí a různými dermatologickými onemocněními.

Indikace pro použití masti z vyrážky plenky

 • plicní vyrážka (obvyklá, infekční) a jejich prevence;
 • hnisavé kožní léze;
 • ekzém;
 • nekróza kůže při konstantním tlaku (tlakové vředy);
 • hojení pálení, řezů, odřenin, ran, trhlin;
 • pleurální dermatitida;
 • poškození kůže a sliznic kvasnicovou houbou (kandidóza);
 • psoriáza;
 • dermatitida.

trusted-source[6], [7], [8]

Formulář vydání

Zinkovou masti

Hlavní účinnou látkou zinkové masti je oxid zinečnatý, který má adstringentní a antiseptické vlastnosti, vysušuje a zjemňuje pokožku. Snižuje proces exsudace (vylučování tekutiny z malých ran na kůži).

Zinkovou masti se používá externě a má dostupnou cenu. Je snadno použitelný, neškodný, může být používán dospělými a staršími lidmi (včetně těch, kteří trpí renální a jaterní nedostatečností) a malými dětmi. Při použití je nutné zvážit, že masť je kontraindiktivní pro hnisavé rány na kůži.

trusted-source[9], [10]

Bepanten

Vyráběné ve formě krému a mastí. Analogou Bepanthenu je D-panthenol. Léčivou látkou v Bepantene je de-penthenol. Kůže rychle absorbuje dexpanthenol, který se přeměňuje na kyselinu pantothenovou. Tato kyselina má pozitivní účinek na pokožku, urychluje proces hojení ran. Kyselina v malém množství vstupuje do krve, váže se na plazmatické bílkoviny a vylučuje se nezměněná.

Krém lze použít při každé změně plenky u dětí. Je schválen pro použití těhotnými a kojícími matkami. Není toxický. U ostatních léků se neinvazuje, ale nedoporučuje se užívat společně s jinými léky z plenky.

K tomuto krému nejsou žádné kontraindikace, s výjimkou přecitlivělosti na dexpanthenol.

Masť "Nystatin"

Masť z vyrážky plenky "Nystatin" obsahuje antifungální antibiotikum nystatin, jeho mechanismem je zpomalovat růst a vývoj patogenních hub. Proto je předepisována pouze pro vyrážku s infekční plenky. Antibiotika pro místní použití v malých množstvích se absorbují do krve, vylučují se výkaly. V těle se antibiotikum nehromadí, což je pozitivní vlastnost této masti.

Droga je snadno použitelná, aplikovaná na infikované části těla několikrát denně. Používání nystatinu během těhotenství není povoleno. Nemůžete současně užívat současně nystatin a klotrimazol, protože je také antifungální antibiotikum a nystatin může významně snížit jeho účinek. Masť je kontraindikována u onemocnění jater. Lék uchovávejte na chladném místě s teplotou vzduchu nejvýše 5 ° C.

Masť "Clotrimazol"

Účinná látka této masti z vyrážky plenky, stejně jako nystatin, je antifungální látka. Rozdíl mezi nystatinem a clotrimazolem spočívá v tom, že tento přípravek má širší spektrum účinku.

Droga potlačuje růst a vývoj patogenních bakterií (Staphylococcus, Streptococcus, Bacteroides, Gardnerella, Trichomonas) a houby (Trichophyton, Candida rod houby epidermofiton) způsobí jejich smrt, má antiseptické, antibakteriální a trihomonatsidnym akci, dezinfikuje povrch kůže. Při topické aplikaci jednat pouze v horních vrstvách kůže, není absorbován do krevního řečiště (v této souvislosti je, když se vezme nadměrnou dávku léku, je prakticky nemožné).

Tato masť, podobně jako předchozí, je kontraindikována u těhotných žen. Nedoporučuje se užívat současně s dexamethasonem (hormonem).

Salicylická masť

Hlavní účinnou látkou salicylové masti je kyselina salicylová. Má širokou škálu použití, zmírňuje záněty a zarudnutí. Kyselina salicylová zabraňuje množení patogenů na povrchu pokožky, aktivně zjemňuje a odstraňuje mrtvé kožní buňky (což urychluje regeneraci pokožky).

Způsob aplikace: masť se nanáší na poškozenou pokožku, zhora uloží čistý a suchý obvaz. Ale nezapomeňte, že tento obvaz by měl být měněn každý den.

Kontraindikace: nepoužívejte masti na mateřské znaménka a bradavice.

Před použitím tohoto léku během těhotenství je nutné konzultovat lékaře. Nepoužívejte salicylovou masti současně se zinkem.

Liniment «Sintomicin»

Liniment obsahuje dvě hlavní složky: sintomycin (chloramfenikol) a ricinový olej.

První složkou je antibiotikum. Je dobré, že rezistence bakterií k ní se vyvíjí poměrně pomalu. Je účinný proti mikroorganismům, které jsou odolné vůči sulfonamidům a penicilinu. Farmakodinamika: zcela zničí patogenní flóru na pokožce, zpomaluje další množení bakterií.

Druhou složkou je ricinový olej nebo ricinový olej. Má protizánětlivý účinek, snižuje svědění a bolest, zjemňuje pokožku.

Obsahuje aplikaci pokožky: měla by být aplikována pouze na infikované oblasti pokožky, kombinace shintomycinu s jinými léky vnějšími účinky je nepřijatelná. Nepoužívejte pokožku po dlouhou dobu, je lepší střídat s jinými léky s podobným účinkem. Synthomycin je kontraindikován u lidí s maligními nebo benigními formacemi na kůži, stejně jako těhotnými ženami.

Způsob aplikace: dostatečné množství tkanin pro vytlačování na čistou bavlněnou podložku, nanášení léčiva na pokožku a nanášení sterilního suchého obvazu na horní část (může být vyrobeno z pergamenu). Obvazky by měly být měněny každých 48-72 hodin.

Calendula Masti

Ve složení této masti z vyrážky plenky je tinktura neplodnosti. Kalendula je velmi užitečná, vykazuje antiseptické a reparativní vlastnosti. Tyto vlastnosti jsou způsobeny přítomností velkého množství užitečných látek (saponiny, flavonoidy, karotenoidy, organické kyseliny, třísloviny atd.), Které zlepšují procesy epitelizace ran.

Kontraindikace: děti do pěti let, individuální nesnášenlivost k měsíčníku.

Aplikace těhotným ženám: předepisuje ošetřující lékař.

Buďte extrémně opatrní s masti, nenechte se dostat do očí.

trusted-source[11], [12], [13]

Masť "Streptocid"

Streptocid je reprezentant přípravků sulfanilamidu - jde o antibakteriální látky s širokým spektrem účinku. Účinkem streptocidu je inhibice růstu patogenních bakterií.

Aplikujte lék venku a naneste (suché a čisté ruce nebo bavlněný tampon) dostatečné množství mastí na dříve omyté a čisté pokožce. Po aplikaci byste měli důkladně umyt ruce, abyste zabránili vnikání mastí do očí nebo sliznic.

Tato masť z plenky je kontraindikována u dětí s poruchou ledvin, během těhotenství a laktace, s různými onemocněními oběhového systému.

Krém "Advantan"

Hlavní účinnou látkou krému "Andvantan" je methylprednisolon. Methylprednisolon je syntetický glukokortikoidní léčivý přípravek. Glukokortikoidy jsou hormony kůry nadledvin, které mají antialergický účinek, eliminují zánět a zarudnutí. Navíc při externím použití krému působí antiexudující účinek (to znamená, že zpomaluje uvolňování tekutiny z různých ran během zánětu).

Farmakokinetika: Methylprednisolon působí v horních vrstvách kůže. Poté se absorbuje do krve, rozpadá se v játrech a vylučuje se spolu s močí. Methylprednisolon se v těle nehromadí, což brání otravě a dalším toxickým reakcím.

Výhodou krému je, že se dá použít v dětské praxi, ale pouze za 4 měsíce a pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře. Pokud jde o těhotné a kojící ženy, rozhoduje o aplikaci aplikace Advantanum lékař. Nemůžete se sama léčit, protože to může být nebezpečné pro zdraví matky a jejího nenarozeného dítěte.

Použití: krém se nanáší na povrch pokožky tenkou vrstvou pouze jednou denně. Dlouhodobé užívání přípravku Advantan je nepřijatelné, protože jako vedlejší účinek se může vyvinout atrofie kůže.

"Advantan" je také k dispozici ve formě mastí a emulzí.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Salicylic-zinková pasta

Salicylová-zinková pasta obsahuje dvě hlavní složky: kyselina salicylová a oxid zinečnatý. Může být zakoupena v lékárně za přijatelnou cenu. K dispozici pouze jako pasta.

Kyselina salicylová je velmi užitečná ve všech kožních chorobách (akné, dermatitida, ekzém, vyrážka na plenkách, psoriáza atd.). Principem jeho působení je odfarbovat mrtvé kožní oblasti a eliminovat patogeny. Kromě toho kyselina normalizuje procesy sekrece kožního mazu, což znamená, že kůže je čistá, lehká a pružná.

Oxid zinečnatý suší kůži, odstraňuje červenost a zjemňuje ji. Také má vlastnosti bělení. Takto vrací pokožku svou normální barvu.

Vlastnosti použití:

 • Aplikace během těhotenství: určuje ošetřující lékař. Během laktace (kojení) se důrazně doporučuje nepoužívat pastu na mléčné žlázy.
 • Paste je kontraindikována u dětí mladších 12 let.
 • Někdo pomůže masti, ale někdo může způsobit silnou alergickou reakci. Proto byste neměli riskovat. Existuje jeden způsob, jak testovat reakci vašeho těla na drogu: naneste malou část pasty na zápěstí a počkejte pár hodin. Pokud nedojde k žádným změnám v kůži, může se droga používat na větších plochách pokožky.
 • Interakce s jinými léčivými přípravky: Nepoužívejte současně se složkami salicylic-zinkové pasty podobné přípravku.
 • Použijte drogu moudře. Nepoužívejte okamžitě velké množství pasty na kůži, aby nedošlo k předávkování.

Masť "Metiluratsil"

Hlavní účinnou látkou této masti z vyrážky plenky je methyluracil. Je imunostimulačním činidlem, pozitivně ovlivňuje metabolismus v buňkách, zlepšuje proces regenerace tkáně. Methyluracil zrychluje růst tkáně, stimuluje epitelizaci.

Jak používat: na kůži se aplikuje dostatečné množství masti s čistým a suchým bavlněným tamponem, sterilní obvaz se aplikuje shora. Frekvence aplikace masti a změny obvazů se určí individuálně a závisí na stupni poškození tkáně.

Interakce s jinými léčivými přípravky: Mastiva "metiluracil" může být kombinována s vnějšími látkami, které obsahují antibiotika nebo sulfonamidy.

Masť je kontraindikována nad granulace v ráně.

Farmakodynamika

Masti z intertrigo v slabinách

Tato diagnóza je velmi často věnována malým dětem. Dospělí považují plenu vyrážku za delikátní problém a poměrně zřídka vyhledávají lékařskou pomoc. Tato taktika je nesprávná. Je nezbytné, aby byla plena odhalena včas a zahájena její léčba.

Plán nápravy vyrážky plenky. Abychom odstranili nepříjemné příznaky této nemoci, musíme především dodržovat pravidla osobní hygieny. Používejte čisté oblečení z přírodních tkanin, aby pokožka mohla dýchat, sprchovat nebo kouřit pravidelně, důkladně vyschnout záhyby. Pro osobní hygienu se doporučují neutrální čisticí prostředky, které nezpůsobují podráždění nebo alergické reakce. Kromě všech výše uvedených je nutná léčba:

 1. Dezinfekční přípravky: tinktury neplodu, kyseliny salicylové, roztoku kyseliny borité atd. Také, mast může být použit s antibiotiky nebo sulfonamidy, které vykazují dobrou antibakteriální účinnost (např., Sintomitsina, klotrimazol, nystatin, streptocid, methyluracil, atd.).
 2. Sušicí přípravky. Z mastí, krémů a past, popsaných výše, se hodí masti: salicylová a zinková, salicylová a zinková pasta a další.
 3. Léčivé přípravky: beponen, dexpanthenol, masť bez oleje.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

Masti z intertrigo nohou

V tomto případě se intertrigo z větší části objevuje mezi prsty. Příčiny mohou být: časté a těžké tření, infekce nohou houbou, těžká hmotnost a hojné pocení.

Plán nápravy vyrážky plenky. Jak bylo uvedeno výše, musíte dodržovat pravidla osobní hygieny: včas vyčistit nohy špíny, pečlivě vysušte nohy (zejména mezi prsty). Pokud jde o boty a ponožky, měly by být vyrobeny z přírodní kůže a tkaniny, aby vaše nohy mohly "dýchat". Chcete-li odstranit nepříjemný zápach, můžete pro nohy použít mastek nebo jiný indiferentní prášek. Mezi léky používané masti: streptocid, synthomycin, "Klotrimazol" a jiné masti z vyrážky plenky s antibiotiky k odstranění houbových infekcí. Pro odlupování drsné kůže na podpatcích byla použita salicylová masť.

Masti pro plicní vyrážku u novorozenců a dětí

Příčiny vyrážky plenky u dětí mohou sloužit jako oblečení vyrobené ze syntetických materiálů, nošení špatně kvalitní plenky, přehřátí, částečné tření, infekce houbou apod.

Plán nápravy vyrážky plenky. Dítě by mělo nosit prodyšné oblečení a kvalitní plenky. Maximální doba pro nošení jedné pleny je tři hodiny. Po každé výměně dětské pleny je nutné koupat, opatrně ji otřít měkkým ručníkem a namazat dětskou smetanou nebo indiferentním práškem.

Léky, které lze použít:

 1. Léčba vyrážky plenky u novorozenců by se měla provádět pod dohledem lékaře. Může předepsat koupání v bylinných lázních, použití různých krémů (dětských), prášek nebo mastí (na bylinkách).
 2. K léčbě opruzenin u starších dětí lze použít mast zinek, krém (pro děti), bylinnou mast (měsíček lékařský, heřmánek, eukalyptus a série, řešetlákový, atd.).

Nejlepší masti pro vyrážku plenky

Maminky malých dětí doporučují koupit zinkovou mast, panttestin, bepenten, dexpanthenol. Tyto masti z plenkových oříšků jsou cenově dostupné, téměř neškodné a vynikající při zvládání vyrážky plenky u novorozenců i u starších dětí.

Dospělí se doporučuje používat pasty salicylová a zinku s mírnějšími formami opruzenin a v těžkém krému - „Advantan“ mast: streptocidal, sintomitsinovaja, nistatinovaya a další. Methyluracilová masť je velmi populární, většina lidí je o ní dobrá.

Vedlejší efekty Masti z vyrážky plenky

Obecně se vedlejší účinky projevují formou alergických reakcí. V některých případech je možná kožní atrofie (s prodlouženým užíváním léků s glukokortikoidy).

trusted-source[22], [23]

Předávkovat

Předávkování může zvýšit vedlejší účinky. V tomto případě musíte očistit kůži drogy a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

trusted-source[24], [25], [26]

Podmínky skladování

Pravidla pro skladování závisí na složení masti. Obecně se uchovávají při teplotě nejvýše 25 ° C v temném, chladném a nepřístupném místě pro děti. Masti bez zvláštních pokynů v chladničce nelze uložit.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti mastí z vyrážky plenky se pohybuje od 1 do 5 let.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti pro plicní vyrážku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.