^

Zdraví

Lékařské manipulace

Tracheální extubace

Anesteziologové často používají pojmy jako intubace a extubace. První termín - intubace - ve skutečnosti znamená zavedení speciální trubice do průdušnice, která je nezbytná k zajištění průchodnosti dýchacích cest pacienta.

Mytí uší ze sírových zátek

Potřeba postupu, jako je mytí uší, nastává, když se přebytek ochranné voskové látky - cerument (ušní maz) - nevylučuje přirozeně, ale hromadí se ve zvukovodu.

Presakrální blok

Lékařský anestetický postup používaný v proktologii a chirurgii je presakrální blok. Zvažte indikace pro jeho implementaci, techniku, komplikace.

Heřmánek douching: jak to udělat správně?

Heřmánek - rostlina s výraznými léčivými vlastnostmi a širokou škálou aplikací. Vezměte v úvahu indikace pro trávení trávy a její terapeutický účinek.

Mytí očí dětí

Děti jsou náchylnější k traumatizaci a podráždění očí. Procedura mytí je nejjednodušší a současně účinnou metodou k odstranění problému.

Praní očí: indikace, příprava, pravidla pro provádění

Účinnou metodou pro odstranění únavy a podráždění očí je praní. Zvažte populární oftalmická řešení a pravidla pro jejich použití.

Masáž prostaty: technika, typy

Muži, jejichž zdraví závisí nejen na jejich blahu, ale také na rodině, velmi žárlí na své sexuální odpovědnosti. Koneckonců, problémy v posteli se postupně stávají mimořádnými vážnými konflikty a někdy dokonce způsobují, že dříve milující lidé už nechtějí být spolu.

Punkce pleurální dutiny

Pleurální punkce je chápána jako postup, při kterém se provádí lacerace pleurální dutiny za účelem diagnostiky nebo provedení terapeutické manipulace, která může zachránit život člověka.

lumbální punkce

Její údaje doplňují klinický obraz a potvrzují diagnózu polyneuropatie, roztroušené sklerózy a neiroleukémií.

Novokainová blokáda: bederní páteř, klouby, nerv, ucho

Abychom se zbavili akutní a chronické bolesti v klinické medicíně, používají se lokálně cílené injekce novokainu (aminoesteru pro lokální anestezii) - blokády novokainu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.