Lékařské manipulace

Heřmánek douching: jak to udělat správně?

Heřmánek - rostlina s výraznými léčivými vlastnostmi a širokou škálou aplikací. Vezměte v úvahu indikace pro trávení trávy a její terapeutický účinek.

Mytí očí dětí

Děti jsou náchylnější k traumatizaci a podráždění očí. Procedura mytí je nejjednodušší a současně účinnou metodou k odstranění problému.

Praní očí: indikace, příprava, pravidla pro provádění

Účinnou metodou pro odstranění únavy a podráždění očí je praní. Zvažte populární oftalmická řešení a pravidla pro jejich použití.

Masáž prostaty: technika, typy

Muži, jejichž zdraví závisí nejen na jejich blahu, ale také na rodině, velmi žárlí na své sexuální odpovědnosti. Koneckonců, problémy v posteli se postupně stávají mimořádnými vážnými konflikty a někdy dokonce způsobují, že dříve milující lidé už nechtějí být spolu.

Punkce pleurální dutiny

Pleurální punkce je chápána jako postup, při kterém se provádí lacerace pleurální dutiny za účelem diagnostiky nebo provedení terapeutické manipulace, která může zachránit život člověka.

lumbální punkce

Její údaje doplňují klinický obraz a potvrzují diagnózu polyneuropatie, roztroušené sklerózy a neiroleukémií.

Novokainová blokáda: bederní páteř, klouby, nerv, ucho

Abychom se zbavili akutní a chronické bolesti v klinické medicíně, používají se lokálně cílené injekce novokainu (aminoesteru pro lokální anestezii) - blokády novokainu.

Punkce perikardu, perikardiocentéza: způsoby provádění, komplikace

Kardiochirurgie je oblast lékařství, která vám umožňuje regulovat práci srdce pomocí operace. Ve svém arzenálu existuje mnoho různých operací na srdci. Některé z nich jsou považovány za zcela traumatické a jsou prováděny pro terapeutické účely na akutních indikátorech.

Transurethrální resekce močového měchýře: pooperační období a zotavení

Postup pro stanovení podmínek tkáně močového měchýře nebo jeho plotu pro biopsii je transuretrální resekce. Zvažte jeho rysy a náznaky chování.

Masáž slzného kanálu a žláz u dětí a dospělých

Potřeba masáže slzného kanálu a slzných žláz vznikají při blokování slzného kanálu, což vede k slzám, které se v sáčku nahromadí, tlačí na něj, což vede k zánětu, infekci.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.