^

Zdraví

Operace

Perikardektomie

Aby se zabránilo rozvoji život ohrožujících stavů, je předepsána perikardektomie - chirurgická intervence, při které je perikardium částečně nebo úplně odstraněno.

Operace chrápání

Chirurgická léčba ronchopatie, tedy operace chrápání, může vyřešit některé problémy snížení průchodnosti horních cest dýchacích – zmenšení jejich průsvitu v důsledku existujících anatomických struktur nosohltanu, orofaryngu a hrtanu.

Operace zlomeniny kyčle u starších osob

Geriatři říkají, že každý starší člověk se zlomeninou kyčle by měl být operován.

Penilní protéza

Endofaloprotetika neboli penilní protetika je chirurgický zákrok ke korekci erektilní dysfunkce. Během operace jsou kavernózní tělíska penisu nahrazena implantáty.

Drcení ledvinových kamenů: základní metody

Když se vytvořily ledvinové kameny, které narušovaly fungování močového systému, a všechny pokusy o jejich odstranění pomocí farmakoterapie byly neúspěšné, zůstává jedna cesta - drcení ledvinových kamenů nebo litotrypsie.

Chirurgie k odstranění kapání varlat

O léčbě primárního hydrokély se vedou polemiky. Jsou popsány aspirace a skleroterapie; hydrocelektomie nebo hydrocelektomie však zůstává volbou léčby hydrocele.

Artrotomie

Expozice kloubu a otevření jeho dutiny se provádí chirurgicky a tato manipulace v ortopedické a traumatické chirurgii je definována jako artrotomie, kterou lze provádět různými chirurgickými přístupy.

Stapedektomie

Stapedektomie je mikrochirurgie ve středním uchu. Operace se provádí s cílem obnovit fyziologický mechanismus přenosu zvuku úplným nebo částečným odstraněním svorek.

Lymfadenektomie

Lymfadenektomie je omezená nebo úplná v závislosti na rozsahu operace. Pravděpodobnost vzniku komplikací po takovém postupu je poměrně vysoká. Intervence vám však často umožňuje zastavit další šíření rakovinných struktur a tím zachránit život pacienta.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.