Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Plášť stoličky

Lékařský expert článku

Dětský imunolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Infekce tetanem nastává při kontaminaci ran, která je zvýhodněná přítomností nekrotických tkání, novorozenci jsou infikováni pupeční rány; Klinika odráží působení neurotoxinu. Očkování proti tetanu vytváří individuální imunitu a imunologickou paměť, takže v případě poranění se použije posilovací dávka vakcíny namísto koně séra proti tetanu.

Regionální úřad WHO pro Evropu chce odstranit tetanus novorozenců do roku 2005 nebo dříve. Incidence tetanu v Rusku je omezena na jednotlivé případy tetanu novorozenců. V rozvojových zemích, pro prevenci novorozeneckého tetanu, dvojnásobné očkování těhotných žen, tj. Jedno očkování proti tetanu a druhé posilovací očkování.

Přípravky na profylaxi nouzového tetanu

Pro nouzovou prevenci se používá jak monovalentní anatoxin, tak i imunoglobuliny.

Anatoxinový tetanový adsorbovaný (Microgen, Rusko) - tetanový toxoid, který obsahuje v 1 ml 20 EC, se uvolní v ampulích po 1 ml (2 dávky).

Immunoglobulin antitetanus lidský POCCHI - ampule o 250 a 500 ME. (Mikrogen, Rusko a Sichuan Yuanda Shuyan, Čína - TD alergeny).

Anti-tetanové kůže purifikované peptidové sérum (Rusko) - PSS - v ampulích 3000 IU (1 dávka).

Doba použitelnosti: toxoid tetanu a sérum antitetanus - 3 roky, PSCHI - 2 roky, uchovávány při 2-8 ° C

Nouzová profylaxe po expozici

Koná v traumat s poruchou integrity kůže a sliznic, omrzliny a popáleniny 2-4-tého stupně, nebezpečné potraty a počty řádků, gangrény a nekrózu tkáně proniká ran gastrointestinálního traktu, pokousání zvířaty.

Nouzová specifická profylaxe tetanu

Předchozí očkování Věk Termín po očkování Anti-tetanové léky z posledního AC1 (mL) PSI2 nebo PSS (ME)
Dokumenty o očkování jsou

Plný průběh očkování podle věku 3

Děti a dospívající

Jakýkoli termín

Nezadávejte 4

Nevstupujte do injekce

Průběh rutinních očkování bez poslední revakcinace související s věkem

Děti a dospívající

Jakýkoli termín

0,5 ml

Nevstupujte do injekce

Úplný imunizační kurz 5

Dospělí

<5 let

> 5 let

Nevstupujte do injekce

0,5 ml

Nevstupujte do injekce

Nevstupujte do injekce

Dvě očkování 6

Všechny věkové kategorie

<5 let

> 5 let

0,5 ml

1,0 ml

Nezadávejte 7

250 nebo 3000 8

Jedno očkování

Všechny věkové kategorie

<5 let

> 5 let

0,5 ml

1,0 ml

Nezadávejte 7

250 nebo 3000 8

Neočkované

<5 měsíců.

> 5 měsíců.

Nevstupujte do injekce

1,0 ml

250 nebo 3000 8

250 nebo 3000 8

Neexistují žádné důkazy o předchozích očkováních

Historie vakcíny není známa, neexistují žádné kontraindikace očkování

<5 měsíců.

> 5 měsíců, teenagery, vojáci, vč. Bývalý

Nevstupujte do injekce

0,5 ml

250 nebo 3000

Nezadávejte 7

Ostatní kontingenty

Všechny věkové kategorie

1,0 ml

250 nebo Z000 8

Poznámky:

  1. V případě nouzové profylaxe tetanu je možné použít ADS-M.
  2. Je lépe podávat POCI, jestliže toto lék není k dispozici, měl by být podán antitetanus sérum.
  3. 3 To platí také pro děti a dospívající, kteří byli očkováni mimo kalendář, ale kteří byli revakcinováni: pravidelná rutinní nebo nouzová revakcinace u poranění by neměla být prováděna častěji než jednou za 5 let.
  4. U infikovaných ran, jestliže po více než 5 letech revakcinaci se injektuje 0,5 ml toxoidu tetanu.
  5. Celý průběh imunizace AS pro dospělé se skládá ze dvou inokulací o objemu 0,5 ml s intervalem 30-40 dní a posilovacího zařízení po 6-12 měsících. Stejnou dávku. Se zkráceným rozvrhem zahrnuje kompletní očkování jednu inokulaci tetanového toxoidu tetanu v dvojnásobné dávce (1 ml) booster po 6-12 měsících. Dávka 0,5 ml.
  6. Dvě inokulace podle obvyklého imunizačního schématu (pro dospělé a děti) a jednu inokulaci se sníženým imunizačním schématem pro dospělé.
  7. Pokud jsou infikované rány injektovány PSI nebo PSS.
  8. Všechny osoby, které absolvovaly aktivní pasivní profylaxi, ukončily imunizaci a vyloučily potřebu opětovného zavedení MSS za 6-12 měsíců. 0,5 ml toxoidu tetanu by mělo být revakcinováno.

Před zavedením tetanového antiséra musí být umístěn intradermální vzorek se zředěným sérem 1: 100 - 0,1 ml (umístěný v krabici s léčivem - označen červeně). Osoby s pozitivním kožním testem (průměr otoku a hyperémie 1 cm nebo více) je zavedení tetanu antitraumu kontraindikováno. Osobám s negativním testem se subkutánně aplikuje 0,1 ml nezředěného séra a po 30 minutách dojde k reakci na zbytek dávky. Měli byste mít po ruce injekční stříkačku s adrenalinem.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Vakcinační reakce a komplikace po očkování proti tetanu

Zavedení tetanového toxoidu může způsobit stejnou reakci jako ADS (ADS-M). PSCR je trochu reaktogenní. Při zavedení tetanus toxoid okamžitá alergická reakce - bezprostředně po podání a během několika hodin (včetně anafylaktického šoku.): Brzy - pro 2-6 hodin a vzdálené - a 2 týdny později (nemoci syndrom séra). Vzhledem k možnosti šoku a osobám s negativním kožním testem je pro každé očkované pozorování po dobu 1 hodiny. Roční očkování proti tetanu, prováděné před skauty v USA před odchodem do tábora, vedl k vývoji brachiální neuritidy (dále jen důsledkem „hyperimmunization“)


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Plášť stoličky" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.