^

Zdraví

Vyšetření těla

Biopsie lymfatické uzliny

Abychom pochopili příčiny zvětšení lymfatických uzlin, je nutné provést řadu diagnostických studií. Nejinformativnější a nejběžnější diagnostická metoda je v současné době považována za biopsii lymfatické uzliny.

Trepanobiopsie kostní dřeně

Trepanobiopsie je předepsána hlavně pro studium struktur kostní dřeně a mléčné žlázy. Pokud je to nutné, během manipulace je možné eliminovat cystické novotvary.

Olfactometry

Olfaktometrie je nezbytná ke stanovení čichových poruch - zejména anosmie, hyposmie, parosmie. Postup se provádí pomocí řady lahví naplněných speciálními řešeními, jakož i zařízení pro kvantitativní dodávku těchto řešení.

Otoskopie uší: co to je?

V otorinolaryngologii se provádí speciální diagnostický postup, otoskopie, která zkoumá vnější zvukovod a zkoumá tympanickou membránu.

Stěr na flóře: indikace, trénink, technika

Stěr na flóře je jednou z důležitých diagnostických metod, které umožňují získat biomateriál pro mikroskopické laboratorní vyšetření z povrchu kůže a sliznic. Nejčastěji se tento pojem vztahuje na odběr materiálu z povrchu vaginální sliznice.

Pletyzmografie celého těla

K realizaci metody plethysmografie se používají speciální přístroje - pletyzmografy, různé modifikace - elektrická, vodní, fotografická, mechanická.

Testikulární biopsie: punkce, otevřená

Diagnostický postup - testikulární biopsie - je poměrně vzácný, ale považuje se za velmi informativní k určení příčin poškození plodnosti u mužů a dalších onemocnění souvisejících s mužským reprodukčním systémem.

Měření krevního tlaku: algoritmus, norma

Arteriální tlak je tlak, který krev působí na stěny nádob. Tento tlak je poněkud menší v periferních, menších nádobách. To kolísá kvůli kontraktilní funkci srdce.

Studium tepen

Poruchy periferní arteriální cirkulace jsou obvykle u starších pacientů závažnější v důsledku zhoršení přísunu krevního oběhu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.