^

Zdraví

Ultrazvuková diagnostika (ultrazvuk)

Transabdominální ultrazvuk pánevních orgánů

Ultrazvuk je diagnostická metoda, která umožňuje pomocí odraženého ultrazvuku určitých frekvencí zobrazit vnitřní orgány umístěné včetně pánevní dutiny: močový měchýř a konečník, dělohu s přílohami a vaječníky.

Transvaginální ultrazvuk: příprava, stejně

Ultrazvukové vyšetření je považováno za jednu z nejvíce informativních a bezpečných metod studia vnitřních orgánů člověka.

Transvaginální cervikitometrie děložního čípku: jak se provádí a jak často to dělá

Cervikometrie znamená postup určený k určení délky děložního čípku. Pro tento účel se používá speciální ultrazvukové zařízení.

Hyperechoická formace: s anechogenními inkluzemi, akustickým stínem, nehomogenní, avaskulární

Jakákoli oblast tkáně se zvýšenou hustotou ultrazvukových vln je hyperechoická forma. Zvažte příčiny tohoto jevu, typy, metody diagnostiky a léčby.

Ultrazvuk šourku a varlat

Ultrazvuk orgánů šourku začíná v pozici pacienta na zadní straně ultrazvukovým senzorem s frekvencí nejméně 7 MHz. Je-li třeba zviditelnit zvětšené žíly lobarového plexu, studie se provádí také ve stojící poloze pacienta.

Ultrazvuk cervixu

Krční ultrazvuk - metoda, která je jedním z nejvíce informativní metod, které umožňují určit základní příčiny nemoci, a to nejen mrzačení ženských pohlavních orgánů, ale také z pánevních orgánů.

Dopplerovský ultrazvuk cév prostaty

Ultrazvuková dopplerografie cév prostaty je účinným nástrojem pro neinvazivní hodnocení průtoku krve v prostatu. Pro hodnocení průtoku krve v prostatické žláze je zpravidla rychlost barev a Doppler energie.

Transrectální ultrazvuk (TRUS)

Transrectální ultrazvuk (TRUS) je nyní považován za hlavní metodu rozpoznání nemocí prostaty.

Elastometrie (fibroscanning) jater

Způsob elastometry vyhodnotit jaterní fibrózy v důsledku generování vibračních impulsů a podle výsledků analýzy počítače ohodnotí změnu elastické vlastnosti a rychlost progrese fibrózy.

Ultrazvuk v urologii

Ultrazvuk je jednou z nejdostupnějších diagnostických metod v medicíně. V urologii se ultrazvuk používá k detekci strukturálních a funkčních změn v urogenitálních orgánech.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.