Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Protilátky proti gliadinu v krvi

Lékařský expert článku

Revmatolog, imunolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Bodem separace je obsah protilátek proti gliadinu v séru vyšší než 15 IU / ml pro IgA a nad 35 IU / ml pro IgG.

Pacienti s koncentrací neošetřené celiakální sprue sérového IgA protilátek a IgG významně zvýšil v a-gliadinu (během exacerbace - 8-10 krát a vyšší). Citlivost detekce IgA protilátek pro diagnostiku enteropatie je 87-100%, specificita je 62-94,5%. Detekce IgG protilátek je citlivější, ale méně specifická. Identifikace protilátek proti gliadinu v krvi se považuje za dodatečnou indikaci pro biopsii sliznice tenkého střeva s následným morfologickým vyšetřením biopsií. Účinná léčba je doprovázena snížením koncentrací IgA protilátek na normální hladiny u většiny pacientů během 3-4 týdnů, čímž se snižuje obsah IgG protilátky v těchto podmínkách, je méně výrazný (zůstává zvýšená u 50% pacientů).

Zvýšené hladiny protilátek proti gliadinu v krevním séru lze zjistit u 25% pacientů s herpetiformní dermatitidou a autoimunitními onemocněními.

trusted-source[1], [2], [3], [4]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.