Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pubic Symphysis

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Symptomatická pubiční symfýza (symphisis pubica) spojuje syfyziální povrchy dvou pubických kostí, mezi nimiž je interbubusový disk fibrous-cartilaginous (disk interpubicus). Na tomto disku je úzká, sagitálně orientovaná štěrbinovitá dutina. Veřejná symfýza je posílena vazy. Horní vazníkové vazivo ( ligamentum Pubicum superius) probíhá napříč horním okrajem symphysis a spojuje obě pubiální kosti. Obloukovitý vaz v pubisu (lig. Arcuatum pubis) je ze spodní části symphysis.

Pubiální symfýza má odlišné sexuální charakteristiky. U žen je tato sloučenina méně vysoká a silnější než u mužů. U žen během porodu v pubitické symfýze jsou možné malé pohyby.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.