^

Zdraví

Sophora z psoriázy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Psoriáza je systémová dermatologická patologie charakterizovaná vzhledem růžově červené, vyvýšené nad povrchem, oblastmi pokožky se šupinovitou exfoliací. Kauzální činidlo nebo příčina nástupu onemocnění nejsou známy. Na postižených oblastech pokožky se buňky bazální vrstvy epidermis intenzivně rozdělí. Je desetkrát vyšší než norma. Buňky nemají čas zralosti, což vede k jejich méněcennosti a ztrátě mezibuněčné komunikace. Výsledkem je, že kožní tkáň ztrácí hustotu, pružnost a stane se citlivá na nejmenší trauma a povrch patologické oblasti je pokryt bílými šedými šupinami. U pokožky poškozených segmentů kůže imunitní systém reaguje s nástupem zánětlivého zaostření, otoku a zarudnutí.

Léčba psoriázy se snižuje na minimalizaci projevů příznaků: svědění, bolestivost a snížení plochy léze. Různé speciální protizánětlivé a exfoliační krémy, masti, gely jsou široce používány. Použité léky, jejichž působení je založeno na antiflagických vlastnostech různých léčivých rostlin.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Sophore u psoriázy

Nejúčinnější fytopreparace pro léčbu psoriázy je japonská Sophora. Pudinky a plody rostliny se aktivně používají při přípravě různých masti, krémů, tinktur a tinktur. Použití japonské sopory se doporučuje v různých stádiích onemocnění. Přípravky obsahující Sophora kromě léčby psoriázy může být doporučena pro léčbu ulcerózní fitoterapevta projevy hypertenze, selhání ledvin, svalová dystrofie, cukrovka a další. Navenek mohou být použity k ošetření pokožky (rány, vředy, popáleniny). V tradiční medicíně se používá k získání rutiny, která se používá pro různé krvácení. V některých případech, může být použita jako součást kombinované terapie při léčbě tuberkulózy, onemocnění bronchiálního stromu, kolitida, spalničky, tyfus, atd.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Formulář vydání

Sophora krém

Krém sophory je účinným prostředkem pro komplexní léčbu psoriázy a dermatologických onemocnění. Neobsahuje hormonální doplňky. Aktivní účinek japonského sophora je vysvětlen obsahem vysoké úrovně rutiny, která má protizánětlivý a antibakteriální účinek.

Krém se úspěšně používá při dermatitidě, dermatóze, zánětu horních vrstev epidermis různého původu, suchosti a vločkové kůži, mykózy, lichenových projevů.

Forma vydání. Mýdlový krém je vyráběn v plastových nádobách bílé barvy s originálním polygrafickým vzorem. Krém v kontejneru je dodatečně chráněn fólií a kroužkem. Čistá hmotnost krému je 40 g nebo 100 g.

Složení - Sophora flavescens, Deionizovaná voda, Glycerini, Acidum stearicum, Mentha piperita, Triclosanum, 80% Vocatus aliphaticorum, Camphora, Ledeboriella seseloides Wolff, Phellodendron amurense, Carthamus tinctorius, Borneol apod.

Farmakodynamika. Hlavním terapeutickým účinkem je japonský: dezinfikuje, snižuje zánět, podporuje normalizaci krevního oběhu.

  • Kůra mladíka - zmírňuje svědění, pálení, podráždění pokožky.
  • Extrakt z ještěrky je antibakteriální vlastností.
  • Amur korkový strom - má tonizační účinek na pokožku a poskytuje jí vitamíny.
  • Extrakt ze škorpiónu - omlazuje a dává pokožce pružnost.

Farmakokinetika se skládá z následujících stupňů: absorpce, distribuce, vylučování. Krém Sophor ze psoriázy se vstřebává pouze v horních vrstvách epidermis, čímž dochází ke změkčování a protizánětlivým účinkům. Pracuje v místě aplikace. Při aplikaci krému na postižené segmenty pokožky se minimálně vstřebává do systémového krevního řečiště. Pro dosažení pozitivního účinku se Sophorův krém aplikuje s třením. Frekvence užívání a doba trvání užívání určuje odborník.

Používejte během těhotenství. Během těhotenství se krém nedoporučuje používat.

Kontraindikace. Nesnášenlivost jednotlivých složek krému, období těhotenství a laktace.

Nežádoucí účinky. Údaje o projevování lokálních nebo obecných alergických reakcí nejsou zdokumentovány.

Použití sopory z psoriázy. Ráno a večer naneste tenkou vrstvu léku na čistou pleť. Chcete-li třepat krém, potřebujete jemné masážní pohyby během několika minut. Pokud se vyskytnou lokální alergické reakce nebo se zhorší dynamika dermatologické patologie, přestaňte léčbu užívat. Standardní průběh léčby je od 3 týdnů do 1 měsíce.

Předávkování. Případy předávkování z použití krému Sophor proti psoriázě nebyly pozorovány.

Interakce s jinými léky. Nedoporučuje se užívat krém současně s léčivými přípravky obsahujícími hormonální složky. Současné podání krému Sophor a podobné látky nepovede ke zvýšení terapeutického účinku.

Podmínky skladování. Uchovávejte v dobře uzavřeném obalu v suchém, tmavém, chladném prostředí (4-8 ° C), který není přístupný dětem.

Doba použitelnosti - 2 roky od data výroby.

Masť Sophora

Mast Sophora japonica - fytoterapeutické použít jako součást komplexní léčby různých dermatologických chorobných stavů: psoriáza (lupenka), lupus erythematodes (Libman-Pytle nemoc), neurodermitis, lupénka, ekzém, alergické vyrážky.

Mast Sophora psoriáza je hojení ran účinek, urychluje tkáně funkční zotavení podporuje kapiláry, které jsou méně propustné. Má baktericidní vlastnosti proti Staphylococcus aureus, Escherichia coli atd. Mast je doporučen pro použití v místní poruchy krevního oběhu v cévách dolních končetin, vzhledem k projevům aterosklerotických změn, částečnou ztrátu citlivosti v důsledku horní ochrnutí končetin a paréza. Můžete lehce masírovat a otírat postižené končetiny pomocí masti.

Složení - pytlík, řešení Sophora japonský lihová olej Eucalipti olej Pinus siberica glycerin, velrybí

Způsob aplikace. Lék je aplikován na postiženou oblast pokožky tenkou vrstvou dvakrát nebo třikrát denně. Po použití by se masť neměla vypláchnout, protože jeho terapeutický účinek přestane. Standardní průběh léčby je 30 dní nebo déle (dokud příznaky úplně nezmizí).

Kontraindikace. Doba těhotenství nebo laktace.

Uchovávejte drogu na chladném místě nepřístupném slunci do 12 měsíců od data výroby.

Alternativní recepty pro použití japonské sopory pro léčbu psoriázy

Olej ze Sophory. Skleněná džbánka na ½ výplně s plody Sophora. Doplňte vařící vodu na samý vrchol nádoby. Po uplynutí dvou hodin vypusťte vodu a přiveďte plody na homogenní pastovitou konzistenci (můžete použít mixér). Třecí hmotu nalijte rostlinným olejem v poměru 1 díl směsi a 3 díly oleje. Dejte na teplé místo po dobu 1 měsíce. Po této době se roztok filtruje. Používá se jako léčivý přípravek s léčebnou psoriázou, nadouvanou kůží nohou s přítomností trhlin.

Odvar z japonštiny Sophora. 4 polévkové lžíce květin nalijeme 400 ml studené vody, zapálíme, po vaření vaříme 5 minut. Roztok musí být ochlazen a filtrován. Aplikovat na tření s léčbou psoriázy na pokožce hlavy.

Tinktura ze Sophory. 50 g sophora nalije 0,5 litru vodky. Dejte na temné místo. Jezte 0,5 hodiny před jídlem, 30-40 kapek třikrát denně. Kurz terapie je 3-4 měsíce, pak přestávka 1 měsíc, po které můžete znovu přijmout příjem.

trusted-source[11]

Hodnocení pacienta

Na webu World Wide Web pacienty nechali velké množství kardinálně odlišných názorů na použití přípravku Sophora při léčbě psoriázy. Mnoho pacientů, kteří zaznamenali účinky těchto léků, se úplně nebo většinou zbavilo psoriatických projevů. To znamená, že léčba byla správná a správně opravená. Existuje však řada pacientů, kteří věří, že psoriáza nepomáhá a nic neřeší. Pacienti, kteří opouštějí negativní recenze, se mohou stát oběťmi nekvalifikovaných specialistů nebo z vlastní iniciativy předepisují terapii pomocí japonské Sophory. Proto byl výsledek negativní.

Sophora z psoriázy může být skutečně použita v terapeutické praxi. Aby bylo možné zjistit, zda pacient potřebuje přípravky obsahující sophora, je třeba poradce dermatologů na klinice nebo v homeopatických centrech požádat o specializované bylinky.

Doktorovy komentáře

Lékaři říkají, že sophora ve skutečnosti obsahuje řadu látek užitečných pro tělo. Pudinky a plody rostliny se používají k výrobě různých přípravků. Sophora - bohatý rutin, se používají k prevenci a léčbě beri-beri P. Vitamin P posiluje stěny cév a kapilár pro aterosklerotických změn. Plody slouží k získání tinktury, používané jako prostředek hojení ran ve zánětlivých procesech - popáleniny, vředy horních vrstev epidermis. Sophora vstupuje do krémy a masti používané jako regenerační, protizánětlivými činidly pro léčení lupénky, ekzému, lupus erythematosus a další. Příslušný komplex léčebná strategie nutně vést k léčení a zlepšení stavu kůže.

Kromě použití Sophora lupénku, musíte také vyčistit tělo toxinů, volných radikálů a udržení zdravého životního stylu (sport, správná strava, trávit více času na čerstvém vzduchu, vzdát zlozvyky), v co největší možné míře vyhnout se stresu a poté , nemoc bude nepochybně ustupovat.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Sophora z psoriázy" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.