^

Zdraví

Krevní transfúze

Detoxikační terapie

Dezintoxikační terapie je komplex léčebných opatření zaměřených na boj s onemocněním a odstraňování toxinů z těla.

Infuzní terapie

Infúzní terapie je metoda parenterální dodávky lidského těla vodou, elektrolyty, léky a živinami.

Albumin: transfuze albuminu

Nejdůležitějším plazmatickým proteinem je albumin, jehož roztoky jsou široce používány v chirurgické praxi. Zkušenosti ukazují, že použití albuminových roztoků je "zlatým standardem" pro transfuzní terapii kritických stavů způsobených hypovolemií a intoxikací.

Darovaná krev

Za poměrně dlouhou dobu zachována dárců krve byla považována za nejúčinnější a univerzální prostředek pro léčbu hemoragické anémie, hypovolemického stavy, poruchy metabolismu různé etiologie bílkovin, atd

Erytrocytová hmota

Červených krvinek (EM) - krevní složky, která obsahuje červené krvinky (70-80%) a plasmy (20- 30%) s příměsí leukocytů a krevních destiček (hematokritu - 65- 80%). Podle obsahu erytrocytů je jedna dávka hmotnosti erytrocytů (270 ± 20 ml) ekvivalentní jedné dávce (510 ml) krve.

Terapeutická hemereza

Terapeutická hemferéza zahrnuje plazmaferézu a cytarferezu, které jsou obvykle zdravé pro dárce. Existuje však mnoho malých a poněkud významných rizik.

Komplikace po transfuzi krve

Nejčastějšími transfuzními komplikacemi jsou reakce s mrazem a febrilními nehemolytickými reakcemi.

Technika transfúze

Před začátkem transfúze je nutné zkontrolovat označení obalu a provést testy kompatibility, aby bylo zajištěno, že součástka je určena pro příjemce.

Krevní produkty

Transfúze plné krve zlepšuje kyslíkovou kapacitu krve, obnovuje objem, koagulační faktory a dříve se doporučuje pro masivní ztrátu krve.

Transfúze krve: vyšetření před transfuzí

Více než 23 milionů dávek krevních složek ročně se vkládá do Spojených států. Navzdory skutečnosti, že v současné době je postup krve transfúze mnohem bezpečnější než dříve, riziko (a veřejné vnímání rizika) vyžaduje informovaný souhlas pacienta k transfuzi krve ve všech případech.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.