^

Zdraví

Uralit-U

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčivo Uralit-U je určeno k léčbě urologických onemocnění.

Indikace Uralit-U

Uralit-U se používá v těchto případech:

 • pro prevenci tvorby kamene v močovém systému;
 • pro léčbu tvorby kyseliny močové, uvarurii, tvorby kamenných kostí a cystinurie;
 • v případě potřeby reakce močové tekutiny na alkalickou stranu (chemoterapie, dna, porfyrie).

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Uralit-U je dostupný v granulované formě pro vnitřní administraci. Granule jsou baleny v lahvičkách o objemu 280 g. Každé balení obsahuje speciální lžíci pro dávkování obsahující 1 dávku - 2,5 g léku.

Složení granulí Uralit-U je reprezentováno komplexem hexakalium, hexanatrium, trihydrocitrát. Mezi pomocné složky patří: citronový olej, odstín.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Farmakodynamika

Uralit-U podporuje alkalizaci močové tekutiny metabolizací kyselinové složky. To vede ke zvýšenému uvolňování citrátu a ke snížení vylučování vápníku, což vede k poklesu aktivity oxalátu vápenatého.

Citrátový ion slouží jako intenzivní inhibiční činidlo při tvorbě a lepení krystalů vápníku.

trusted-source[8]

Farmakokinetika

Účinné látky podléhají téměř úplnému metabolickému rozkladu v těle.

Po použití dávky léčiva Uralit-U se sodík a draslík nadále uvolňují do 1-2 dnů. Při dlouhodobé léčbě se normalizují kyselé alkalické hodnoty v těle, zatímco nenastává kumulace sodíku a draslíku.

trusted-source[9], [10]

Dávkování a aplikace

Granule léčiva Uralit-U jsou určeny pro orální podání. Předem je třeba rozpustit v 200 ml kapaliny.

Dávkování se stanoví individuálně, v závislosti na kyselosti močové tekutiny.

 • V pořadí vylučování kyseliny močové kameny a prevenci recidivy tvorby kamene se 4 dávky (10 g léčiva) za den, ve třech dávkách (jedna dávka - ráno, jedna dávka - v době oběda dávce 2 - přes noc). Uralit-U byste měli užívat po jídle. V některých případech může být dávka zvýšena nebo snížena večer o ½ dávky.
 • Aby se zabránilo tvorbě kamenných kamen s obsahem vápníku, denní množství léčiva může být 2-3 dávky (5-7,5 g léčiva) v čase v noci. Dávkování lze měnit v závislosti na kyselosti močové tekutiny.

Doba trvání léčby přípravkem Uralit-U je jeden až šest měsíců.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Používejte Uralit-U během těhotenství

Informace o užívání přípravku Uralit-U těhotnými pacienty nestačí. Teoreticky je používání léku povoleno, ale pouze pod dohledem lékaře as přísným dodržováním dávkování.

Kontraindikace

Před zahájením léčby přípravkem Uralit-U je nutné seznámit se seznamem kontraindikací:

 • diagnostikované selhání ledvin s akutním nebo chronickým průběhem;
 • těžká forma metabolické alkalózy;
 • chronické infekční léze močového systému, které jsou vyvolány působením mikrobů, které mohou rozpadnout močovinu;
 • přísný přísun stravy s výjimkou soli;
 • věk dětí do 12 let;
 • dehydratace;
 • sklon k alergickým projevům.

trusted-source[11]

Vedlejší efekty Uralit-U

Během léčby přípravkem Uralit-U se může vyskytnout dyspeptická reakce nebo fosfátová urolitiáza. Lékař se obvykle rozhodne, zda léčbu ukončí.

trusted-source[12], [13]

Předávkovat

Během léčby přípravkem Uralit-U musí být přísně kontrolována kyselost média moči. V opačném případě dochází k rozvoji nadměrné dávky, což rychle vede k krystalizaci fosfátů ak metabolické alkalóze. Tato podmínka je považována za velmi nežádoucí, takže dávka je pečlivě naplánována a upravena.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

Interakce s jinými léky

S nárůstem extracelulární hladiny draslíku je účinek srdečních glykosidů oslabován. Snížení této hladiny zesiluje jejich antiarytmický účinek.

Snížení renální exkreci draslíku může dojít v důsledku působení kalium-šetřící diuretika, nesteroidní protizánětlivé léky, periferních analgetik, antagonisty aldosteronu, ACE inhibitory.

Neužívejte současně přípravky obsahující Uralit-U a hliník. Časový interval mezi léky těchto léků by měl být alespoň 2 hodiny.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Podmínky skladování

Uralit-U je udržován pečlivě zabalený při normální pokojové teplotě.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Skladovatelnost

Uralit-U lze skladovat a užívat až 5 let.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Uralit-U" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.