Co způsobuje bolesti zad?

Bolesti zad po pohybu střev a močení

Bolest po stolici v zádech a může signalizovat problémy s páteře v lumbosakrální oblasti, která je napjatý během pohybu střev (osteochondróze, tuberkulózní spondylitidy).

Bolesti zad po pádu na zádech

Ze všech traumatických zranění nikdo není pojištěn, platí to i pro zranění, která utrpěla po pádu na zádech. Většina poškození páteře a míchy způsobuje úplnou nebo částečnou ztrátu motorických funkcí a citlivost, parezi a paralýzu.

Bolesti zad po pohlavním styku

Naši současníci, zejména obyvatelé měst, nemají hodně fyzické aktivity. To vede k tomu, že problém bolesti v zádech vzniká ve stále mladší populaci.

Bolesti zad po alkoholu a kouření

Kdokoliv může po neregulovaném užívání alkoholických nápojů cítit bolesti zad. Ve stavu intoxikace můžete dlouho usnout v těžkém a těžkém spánku v nepříjemné pozici.

Bolesti zad po antibiotikách

Léčba mnoha onemocnění zahrnuje užívání antibakteriálních léků, nicméně někteří pacienti si po ukončení léčby nebo dokonce na počátku po určitém určení předepsaných léků stěžují na bolesti zad.

Bolesti zad po onemocněních

Obecně platí, že bolesti zad jsou způsobeny onemocněními samotné páteře - osteochondrózou, osteoporózou, skoliózou, vrozenými vadami páteře, zánětem, traumatem a novotvarem.

Bolesti zad po cvičení

Dokonce i vyškolení lidé poté, co zvedli neobvykle těžký předmět, nečekaně klouzali, neměli řádně připraveni tělo a nekoordinovali správně pohyby, mohly táhnout svaly na zádech. V tomto případě se bolest zad objevuje podél obratlového sloupce po celé délce nebo v jakékoliv oblasti.

Bolest zad ráno po spánku a po jídle

Příčiny ranní bolesti v páteře a / nebo měkkých tkáních na zádech po nočním odpočinku mohou být různé - od banálních nepříjemností postele k závažným onemocněním.

Bolest zad po lékařské manipulaci a chirurgii

Ani intenzita bolesti, ani její lokalizace nejsou dostatečným diagnostickým znaménkem. Chcete-li zjistit patologické příčiny, které způsobily bolestivý syndrom nebo je vyloučit, je třeba jít do zdravotnického zařízení a podstoupit průzkum.

Silná bolest zad zle, pravá a levá: příčiny

Bolest páteře - docela obyčejný příznak, který předtím byl považován za privilegium starší generace ohýbal, jak se říká, na tři úmrtí a prarodičů považován za zcela běžnou záležitostí, a není divu, protože na mnoho let život zády musel vydržet hodně stresu.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.