^
A
A
A

Co čeká lék v novém roce?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

01 December 2016, 09:00

Lékařské reformy na Ukrajině jsou navrženy již několik let, ale občané mohou cítit první změny v příštím roce. Nyní stát přidělí asi 4% potřebám zdravotní péče, které nejsou vynaloženy na poskytování lékařské péče pacientům, ale na udržování lůžek a zdí v nemocnicích. V nemocnici jsou občané nuceni platit za léky a lékaře z vlastních kapes, ale také. Ministr zdravotnictví je přesvědčen, že současná situace je zásadně špatná.

Maximální změny se projeví v primárních linkách lékařské péče. Příští rok bude každý občan Ukrajiny muset vybrat lékaře a podepsat smlouvu s ním. Podle ministrů tato dohoda pomůže chránit práva jak pacienta, tak lékaře. Rodinný lékař pomáhá svým pacientům v nekritických situacích, pokud osoba vyžaduje naléhavou lékařskou pomoc, samozřejmě jej obdrží u jakékoli polyklinické nebo nemocnice.  

V loňském roce dostala sanitní stanice přibližně 10 milionů hovorů, 2,5 milionu lidí bylo hospitalizováno. Odhaduje se, že více než 7 milionů lidí způsobily lékařský tým bez dobrého důvodu, je-li část hovorů hodit rodinnou kliniku, často v call-centra, kvalita zdravotnické záchranné služby se značně zlepšila. Je-li osoba je osobní rodinný lékař, v případě špatného zdravotního stavu v první řadě bude mu zavolat, a to pouze lékař, který je seznámen s anamnézy pacienta, po vyslechnutí všechny stížnosti rozhodne, zda má nebo nemá zavolat sanitku. Takový systém je úspěšně používán v řadě rozvinutých zemí.

Nyní v kosmetických salonech se uplatňuje systém předběžného záznamu - osoba je zaznamenána v určitý den a čas a nečaká na hodiny, zatímco mistr je volný. To je přesně to, co organizace potřebuje přijmout k lékařům - čekat několik hodin v kanceláři lékaře je neúcta k lidem a je nutné a možné s ním bojovat.

Pozornost bude věnována také cenové politice pro léky. Zvláštní vzorec umožní vypočítat optimální náklady na konkrétní drogy v počítači, což eliminuje možnost použití korupčních schémat.

V rozpočtu jsou dávky rodinné lékaře již položeny - pro 1 rodinu specialisté obdrží 1 tisíc hřiven ročně, jeden lékař může převzít službu ne více než 2,5 tisíce rodin. Vedle léčby pacientů by měli rodinní lékaři provádět rozhovory s jejich pacienty o zdravém životním stylu.

Po zavedení peněžité odměny od pacientů je plánováno odstranění státního financování. Po zavedení licencí bude použit systém pokut a zrušení licencí. Vědomí lékaři budou schopni vést mnoho pacientů a tím vydělat dobré peníze.

Peněžitá pomoc ze státního rozpočtu bude také přidělena pojišťovacím lékařům, žádné další daně ani pojistné od obyvatelstva nebudou účtovány. Státní pojištění bude postačovat pro základní zdravotní služby (rodinný lékař a záchranná služba), částečně bude financován další cyklus zdravotní péče (pro úzké specialisty).

Pracovní lidé mohou mít dodatečné pojištění, které zakoupí zaměstnavatel a kryjí část nákladů na léčbu nebo nákup léků. Důchodci, děti, lidé s nízkými příjmy budou moci využívat speciální státní programy.

Podle herectví. Náměstek ministra také zavede změny v očkování dětí - každá vakcína bude mít individuální čárový kód, který je po zavedení do dítěte zadán do elektronické databáze, a proto budou odhaleny falešné odkazy.

Je nemožné donutit rodiče k očkování dětí, ale vzdělávací rozhovory se budou konat ve všech regionech.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.