^
A
A
A

Lékaři nevědí, jak léčit závislost na marihuanu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

18 July 2016, 10:20

Marihuana nebo konopí je psychoaktivní droga vyrobená z některých druhů konopí. V poslední době se stále více a více závislá na marihuanu lidí na celém světě, a to navzdory skutečnosti, že odborníci nepovažují marihuanu k lékům a označit nižším stupněm závislosti na tom, ve srovnání s těžším léku nebo účinných látek.  

V nedávných studiích vědci zjistili, že lék v této fázi vývoje není schopen pomoci lidem se závislostí na marihuaně, protože prostě neexistují účinné léky, které by pomohly vyrovnat se špatným zvykem.

Problém byl projednán na konferenci na kanadské státní univerzitě. Specialisté poznamenali, že mezi milovníky marihuany existují poměrně "neočekávané příznaky". Studie ukazují, že látky obsažené v konopí způsobují buzení a snížení kontroly nad impulsy až do úplné ztráty. Pro řešení podobného problému vědci vyvinuli lék, který vykazoval dobré výsledky v klinických studiích.

První studie nové drogy ukázaly, že u lidí, kteří užívají marihuanu, se snížilo procento těch, kteří ji kombinovali s jinými syntetickými látkami, které jsou nebezpečnější pro zdraví. Nový nástroj navíc umožnil snížit počet marihuanů návykových látek o 10%.

Podle jednoho ze specialistů, kteří se podíleli na nové studii, se nyní ve světě zvyšuje počet lidí se závislostí na marihuaně, ale v lékařských centrech prostě neví, jak jim může pomoci. To je pro tento účel, že vědci vyvinuli novou drogu, která může pomoci lidem, kteří se chtějí zbavit závislosti.

Na univerzitě v Texasu vědci zjistili, co způsobuje závislost na marihuaně, protože se ukázalo, že konopí je plnohodnotná droga, ačkoli řada odborníků ji neuznává jako taková. V Texasu, tým výzkumníků zjistil, že marihuana má stejné vlastnosti jako jiné drogy. Během experimentů bylo prokázáno, že dlouhodobé kouření bylin způsobuje stejné změny v mozku jako při pravidelném užívání těžších léků. Odborníci také zjistili, že kouř z konopí způsobuje silnou závislost a při systematickém používání marihuany se aktivují určité zóny mozku, zejména zóna odpovědná za potěšení. V experimentech bylo zjištěno, že pokud je člověku zobrazen obrázek drog nebo přímo drogy, objevuje se trvalá touha požívat je.

Mimochodem, další výzkumná skupina z Kolumbie, která také studovala účinky marihuany na lidské tělo, dospěla k závěru, že kouření bylin zvyšuje riziko závislosti na jiných, těžších lécích a alkoholu.

Proto se nová lék vyvinutý kanadskými specialisty objevil právě včas a mohl by být začátkem rozvoje účinnějších prostředků pro zmírnění závislosti na konopí.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.