Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Levi vydal džíny ze starých sítí

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Environmentální problémy se týkají všech odvětví a oblečení není výjimkou. Zvláštním úspěchem je džínová značka Levi Strauss & Co, která již několik let provozovala řadu akcí a hledala nové způsoby, jak zlepšit své výrobky.

Jedním z nejnovějších řešení slavné denim značky je spolupráce s AQUAFIL, italskou společností, která vyrábí nylon. Mezi vyráběnými produkty se nachází materiál Econyl, který se skládá výhradně z recyklovaného nylonového odpadu, především ze starých rybářských sítí z mořského dna. Jedním z důvodů, které vedly Leviho vedení ke koupi společnosti Econyl, je problém znečištění oceánů, na jehož konci je více než 600 000 tun rozbitých rybářských sítí, které představují smrtící hrozbu pro ryby a zvířata. Jedna nezisková organizace, Iniciativa zdravých moří, se zabývá těžbou sítí, jejichž cílem je vyčistit oceány různých nečistot.

Vedle péče o životní prostředí se Leviho obávají, že výroba bavlny, která je hlavní součástí denimového materiálu, dnes nemůže plně uspokojovat rostoucí poptávku po džínách. Společnost poznamenala, že pro pěstování bavlny je zapotřebí velké množství pozemků, které dnes jednoduše neexistují, takže musíte najít hodnou alternativu.

Generální ředitel společnosti AQUAFIL Giulio Bonazzi poznamenal, že svět budoucnosti je svět, ve kterém výroba denních předmětů nevyžaduje oběti z přírody. Rozhodnutí spolupracovat s světovým výrobcem džínových oděvů opět potvrzuje, že zpracované výrobky mohou být použity v tradiční výrobě (společnost Levi má v úmyslu znovu nastartovat džínový průmysl).

Produkce společnosti Econyl se uskutečňuje nejen v Itálii, ale iv řadě dalších zemí (Thajsko, Čína, USA, Slovinsko atd.). Systém recyklace nylonového odpadu je dnes jedním z nejúčinnějších na světě a kromě toho má jednu jedinečnou vlastnost: během procesu recyklace a přeměny odpadu z nylonu je kvalita finálního produktu poměrně vysoká.

Nyní společnost Levi's vydala novou řadu Levi's 522 pro muže, která již může být zakoupena ve speciálních internetových obchodech. Nové džíny jsou Econyl, ale společnost neoznámila svůj záměr použít v ostatních modelech.

Společnost Levi Strauss & Co byla založena v XIX. Století v USA Levi Strauss. Pro šití používal nový typ tkaniny - denim, který byl hrubý, tuhý, hustý, s křupavou vazbou. To bylo z této látky, že první klasické džíny byly vyrobeny Levi Strauss & Co a dnes Levi je značka trendsetter a diktuje směr módní džínsové průmysl. K systematizaci produktů ve společnosti každého modelu je přiděleno samostatné číslo, například džíny s Econyle jsou číslo 522.

Levi je džíny se staly populární po celém světě kvůli síle a pohodlí, stejně jako velmi atraktivní vzhled, který je většinou vybrán mladými lidmi od 15 do 25 let.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.