^
A
A
A

MŽP diskutovalo o hlavních otázkách činností pro rok 2016

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

16 May 2016, 09:20

Na začátku května se konalo pracovní schůzka na Ministerstvu zdravotnictví Ukrajiny, kde byly pro příští rok projednány hlavní otázky činnosti ministerstva, předsedal úřadujícím předsedou. Ministr zdravotnictví V.Shafranský. Setkání pověřil předseda vlády Ukrajiny Vladimír Groisman.

Na setkání se zúčastnili také šéfové a externí specialisté Ministerstva zdravotnictví, vedoucí strukturálních útvarů regionálních orgánů státní správy ve zdravotnictví, profesoři z Ústavu strategických studií, vědci a praktičtí lékaři.  

Předseda shromáždění Victor Šafranský na počátku schůzky připomněl, že je nezbytné projednat a vyřešit otázky, které pomohou při reformě systému zdravotní péče a také splnit skutečné požadavky pacientů. Bylo také poznamenáno, že již existují určité změny v návrzích zákonů, nařízení a dalších dokumentů, ale je třeba se soustředit na to, aby se obyvatelstvo co nejdříve cítilo kvalitativní změny v poskytování zdravotní péče.

V průběhu práce byly navrženy konkrétní metody, které zavedou změny na systému přístupu k lékařské péči obyvatelstvem na vysoké úrovni, přičemž účastníci diskutují o krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých výhledech, které by vedly k reálným změnám.

Zejména Jednání bylo zaměřeno diagnostické, preventivní, léčebné a rekreační činnosti, výstavbu moderního systému neodkladné zdravotní péče, rozvoj základní zdravotní péče, změna struktury léčiv kvality populace vyrábět, změny v systému veřejného zdravotnictví, financování zdravotnictví a řízení systému zdravotnictví.

Většina účastníků schůze se shodla na názoru, že dnes prioritou zůstává otázka poskytování primární lékařské péče, jakož i specializované, zejména kardiologické, onkologické, traumatologické. Důležitou otázkou je vzdělávání odborníků a nových zaměstnanců, standardizace lékařské péče a zavedení systému povinného veřejného zdravotního pojištění.

Odděleně bylo poznamenáno, že je třeba zlepšit práci neodkladné zdravotní péče, zejména tvorbu provozních a zasilatelských služeb, které poskytují první pomoc stanice léky a specializované zařízení, zvyšující se dostupnost a kvalitu urgentní lékařské služby pro obyvatelstvo.

Zvláštní pozornost byla věnována otázce zajištění kvalitního a cenově dostupného léku, což nutně vyžaduje změny v oblasti farmaceutických služeb.

Na konci setkání Viktor Shafranskii shrnul a instruoval kolegy co nejdříve připravit všechny potřebné doklady o výsledcích pracovního setkání, které specifikují hlavní oblasti činnosti ministerstva zdravotnictví v tomto roce a poskytovat ke zvážení předsedy vlády Ukrajiny.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.