^
A
A
A

Na Ukrajině bude zavedena pojistná léčiva

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

29 November 2016, 09:00

Od příštího roku na Ukrajině bude zaveden pojišťovací lékařství - takový vzkaz byl podán náměstkem ministra zdravotnictví Pavel Kovtoniuk. Změny se zatím týkají pouze rodinných lékařů, avšak v budoucnu je možné, že inovace budou ve všech částech lékařské péče.

Pavel Kovtoniuk poznamenal, že v průběhu let existence Ukrajiny bylo nabízeno více než 20 projektů pojišťovací medicíny, ale nikdo z nich neprošel Nejvyšší radou. V tomto ohledu bylo pro zavedení pojišťovací medicíny rozhodnuto použít obecné daně, které jsou převedeny do rozpočtu země, podobná možnost se používá ve skandinávských zemích.

Předpokládá se vytvoření zvláštního orgánu v rámci kabinetu ministrů nazvaného Národní zdravotní služba, který bude odpovědný za uzavírání dohod mezi státem a rodinnými lékaři. Jménem státu bude Ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny a od roku 2017 bude plat rodinného lékaře záviset na počtu pacientů, kterým slouží.  

Dohlížet na činnost rodinný lékař u každého pacienta je přiřazen na elektronickou kartu, která bude registrován na Ministerstvu zdravotnictví - bude toto opatření na první pohled, když je příjem prováděné které léky byly jmenován vidět, zda směry měly konzultovat s dalšími odborníky nebo hospitalizaci, atd. .

Uvádí se, že pro každého pacienta od 18 do 35 let bude lékař dostávat 210 UAH za rok, u pacientů starších 35 let, důchodců a dětí bude zaplaceno, ale dosud neznámé. Lékař může uzavřít smlouvu o poskytování služeb s omezeným počtem osob - nejvýše 2 tisíce lidí, nyní se plat rodinného lékaře vypočte podle všeobecného lékaře.

Před uzavřením smlouvy se státem musí rodinný lékař uzavřít smlouvu s pacienty o údržbě, zatímco není zakázán pracovat na klinice nebo se zabývat soukromou praxí. Pavel Kovtoniuk poznamenal, že hlavním důvodem pro doktora je kvalita práce vykonávat, a pokud úspěšně kombinuje několik typů činností, pak je to jeho pravý. Lékař by měl okamžitě detekovat onemocnění, zabránit exacerbaci chronických onemocnění, předepsat vhodnou léčbu (v případech, kdy není třeba hospitalizovat), poslat v případě potřeby konzultaci s odborníkem nebo další vyšetření.

Stojí za zmínku, že se svým platem rodinný lékař bude muset odečíst daně z příjmu, stejně jako odměnu za veřejné služby na klinice anebo platit daně stanovené pro soukromé podnikatele a vlastní nákup potřebných pro provoz zařízení, platit nájem za prostory a ostatní platby.

Nový systém bude spuštěn od 1. Ledna 2017 a do konce roku 2018 všichni rodinní lékaři budou muset praktikovat lékařství pouze na této verzi pojišťovací medicíny. Pro roky 2018-2019 je plánováno zavedení pojišťovací medicíny do ostatních částí lékařské péče a zatímco financování bude prováděno v rámci starého systému, jiní řečeno, pacientům bude věnována analýza a další vyšetření z vlastní kapsy.

Je zajímavé, že budoucí osud ukrajinské medicíny na ministerstvu zdravotnictví je stále nejasný, čestný a řekl na tiskové konferenci Pavel Kovtoniuk.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.